Wandale mogli pokrzyżować plany

Wandale mogli pokrzyżować plany

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jemielnickie powitanie lata ma już swoją tradycję. Co roku na festynie z tej okazji nie tylko mieszkańcy dobrze się bawią, lecz także honorowani są społecznicy dbający o wioskę.

- W tym roku jeszcze w kwietniu nie wiedzieliśmy, czy festyn się odbędzie - przyznaje sołtyska Jemielnicy Adelajda Wiechoczek. - Amfiteatr, w którym zwykle się zbieramy, był zupełnie zdewastowany przez wandali.

W maju podjęto decyzję o remoncie amfiteatru.

- Mieliśmy na ten cel 6 tys. zł. Kwota ta nie starczyła na wynajem profesjonalnej firmy - przyznaje sołtyska. - Na szczęście znaleźli się społecznicy, którzy przez 5 tygodni codziennie między 17.00 a 21.00 remontowali nasz amfiteatr.

Wykonano prace murarskie i malowanie, zamontowano siedziska, które można zdejmować i chować przed wandalami.

- Przy remoncie aktywne były 22 osoby. Podczas powitania lata oficjalnie im podziękowałam. Wszyscy otrzymali książki o bitwie pod Jemielnicą lub o dziejach wsi i parafii - mówi Adelajda Wiechoczek.

Termin powitania lata wybrano inny niż zwykle. Zamiast w sobotę - odbyło się w niedzielę.

- Zależało mi, żeby przetestować ten dzień - mówi sołtyska. - Z doświadczenia wiem, że w sobotę - po całym tygodniu pracy - jest czas na oporządzenie własnego domu, a potem nie ma już sił, by się bawić. Okazało się, że niedziela jest odpowiednia na festyn. Frekwencja była wyjątkowo duża - chwali.

Na scenie prezentowali się: grupa teatralna Faska, grupy taneczne Pulsik i Puls, uczniowie szkoły podstawowej w Jemielnicy, kabaret Samopomoc Babska. Wieczorem do tańca przygrywał Holidays.

- Wszystkim występującym dzieciom rozdaliśmy lody. Łącznie na scenie prezentowało się 85 osób. Dziękuję Emilii Szpiech, Bożenie Gabor, Marioli Pyce, Lidii Radeckiej, Cecylii Golec za przygotowanie oprawy artystycznej, Marii Jelito za prowadzenie imprezy. Dziękuję strażakom za pomoc oraz sponsorom: Grzegorzowi Pyce za kiełbasę, paniom z rady sołeckiej za ogórki kiszone, piekarniom Rafała Domeredzkiego i Effka za pieczywo, Intermarche za soczki, sklepowi Groszek za musztardy, keczupy i cukierki, Pawłowi Schlensagowi za ufundowanie części lodów - wymienia sołtyska. - Cieszę się, że powitanie lata udało się zorganizować i że dopisała pogoda. Mam nadzieję, że wandale będą odtąd omijać amfiteatr i uszanują ciężką pracę jemielniczan.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pasja pochłania czas, lecz cieszy
Rozbrzmiały dzwonki

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Lipiec, 2017 - 14:18

Wójt Gminy Jemielnica Pan Marcin Wycisło cieszy się że kanalizacja na ul. Parkowej pewna, szanowni mieszkancy tejże ulicy, my też cieszyliśmy się kilka lat temu z budowy kanalizacji, co prawda mieliśmy obawy o koszty ale poprzedni Wójt Jelito zapenił że koszty nie pójdą w górę. Dzisiaj z perpektywy kilku lat sprawa wygląda zupełnie inaczej, koszty z perspektywy kilku lat poszły strasznie w górę, i kanalizacja to ogromny ciężar finansowy dla nas. 

Szanowni mieszkańcy kanalizacja ma sens, ale pod jednym warunkiem jesli się zmieni wójt, a ten wójt będzie omijał urząd gminy bardzo szerokim łukiem. Szanowni państwo wodociągi nas doją z kazdej strony, w dodatku się kpią z nas, bo nas doją a prezes zarabia ogromne tysiące na miesiąc. W Gminie Izbicko cenny są kilku krotnie niższe. Obrońcy wójta twierdza że woda poszła w górę bo to wina rządu, a ja się pytam czy gmina izbicki podlega pod inny rząd co gmina jemielnica? Zrozumcie że to ogromna patologia co się dzieje, z jedenej strony podwyższamy koszty życia a z drugiej strony tracimy najceniejszy kapitał - ludzie młodzi wyjeżdzają za granicę. 

Panie Wójcie Pan co umie dobrze robić to wpisy na faceboku  - tego chyba nikt nie kwestionuje. Panie wójcie kilka dni temu cieszył się Pan na faceboku z ukończonych kolejnych stódiów, Panie Wójcie po niektórych pana wypowiedziach, toku myslenia i czynnach mamy wrażenie że Pan jest na etapie co najwyżej gimnazjium? Przykra sprawa ale taka prawda. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 11:52

Wodociągi nas bardzo doją !!!! Na przełomie lat 80/90 w gminie Jemielnica nastąpiło wielkie obniżenie się wód gruntowych, spowodowane to było eksploatacją kamieniołomu w Strzelcach Opolskich. Gmina Jemielnica aby zapewnić swoim mieszkańcom dostęp do wody pitnej wraz z mieszkańcami wybudowała wodociąg, po czym przekazała go do strzeleckich wodociągów .Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja  w naszej gminie nie budowały wodociągu ( nie poniosły żadnych kosztów na budowę sieci ) więc moje pytanie dlaczego woda jest w takiej samej cenie jak w gminie Strzelce 

Dlaczego wynagrodzenie prezesów jest tak wysokie ?

Ciekawostka

W 2016 roku Beata Szydło zarobiła 230 446 zł z tytułu zatrudnienia na stanowisku premiera. 

Ile zarobił w tym czasie Prezes Strzeleckich Wodociągów 

Kto zna odpowiedź

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 12:23

Ciężko znaleść , ale znalazłem  za rok 2016  242.855,16 to jest o 12.409,16 więcej niż zarobek na stanowisku premiera . Teraz obywatelu musisz zrozumieć dlaczego nasza woda jest tak droga

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2017 - 00:08

Jełopem to jesteś TY. Pieniądze na wynagrodzenie dla prezesów SWIK-u pochodzą z naszych wpłat za wodę i ścieki . Czym więcej prezesi zarbiają tym my mieszkańcy więcej płacimy za wodę, Czym więcej płcimy za wodę i ścieki tym więcej mieszkańców decyduje się na emigrację , i w ten sposób SWIK-owiu ubywa odbiorców wody . Jak tych odbiorców jest mniej to SWIK ma mniejsze wpływy  za sprzedaną wodę i odebrane ścieki , wtedy natychmiast w porozumieniu z burmistrzem i radą miasta musi podnieść ceny wody żeby starczyło na marne pensje dla prezesów. Z końcem bieżącego roku możemy spodziewąć się ogłoszenia nowych stawek za wodę 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2017 - 03:58

Dla młodych ludzi ważne jest dobrze wypić i fajną babkę ruchnać. Trochę więcej za scieki, to jedno piwkoj do wypicia. Dopóki jest praca jest impreza. Temat ścieków jest obojętny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 21:46

Kochani wreszcie rozumiecie w czym rzecz. 

Ja znałem odpowiedź ile zarabai prezes strzeleckich wododociągów. Ja doskonale wiem że nas doją żeby prezesiunio miał. 

Ale nasuwa się tylko jedno pytanie:

Czy Wójt Marcin Wycisło ma klapki na oczach, że tego nie widzi? Oni nas doją a Marcin uśmiech od ucha do ucha i nic na to. No trudno się nie dziwić skoro jest przy korycie i dostał jeszcze podwyżke wypłaty za nic (no bo za co) to go stać a zwykli śmiertelnicy niech płaca. Jest mi wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd że gmina jemielnica ma takiego wójta. Jak już pisano wcześniej to jest patologia z jednej strony doją a młodzi uciekają za granicę. To nie ma żadnej pozytywnej przyszłości. Niech już sa w koncu te wybory!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 21:57

Chcemy referenum. Potrzebujemy natychmiast referendum. Ci ludzie nas zniszczą.

Premier Polski zarabia mniej niz prezes strzeleckich wodociągow. 

Marcin wiesz coś o tym?? 

Marcin już wiesz czemu nas tak doją, albo dalej masz swoją teorię i matematykę?

Marcin czy budujesz kanalizację na ulicę na parkowej żeby prezes przebił prezydenta?

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Lipiec, 2017 - 22:13

Nie ma się co dziwić, z rolnika nigdy dobry wójt nie bedzie. Marcin patrz trochę na ludzi a nie patrz tylko na koryto ile zarobisz lub nie przyklaskuj Pyce. 

Portret użytkownika Roland Bandurski
Wysłane przez Roland Bandurski (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2017 - 00:07

W świetle wypowiedzi wodociągowego maniaka wnioskuje, że młodzi mieszkańcy Jemielnicy wyjeżdżą zagranice, bo opłaty za wodociągi są rzekomo zbyt duże. Pytanie do przedmówcy: Czy mieszkańcy Izbicka wyjeżdżają też za granicę wskutek cen za wodociągi w Jemielnicy?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2017 - 07:41

Człowieku nie rób z siebie pośmiewiska tak jak to robi obecny wójt. Koszty życia mają wpływ na emigrację, w izbicku też wyjeżdzają ale tam włodarze bynajmniej nie pozwalają na tak wysokie ceny a w u nas wójt rogal od ucha do ucha i płacie zwykli śmiertelnicy. Nasz wójt ma swoja matematykę i śmiem twierdzić że tak się zna na kosztach że wierdzi że wynagrodzenie prezesa nie wlicza się do kosztów firmy. 

 

Portret użytkownika Roland B.
Wysłane przez Roland B. (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2017 - 08:49

Czyli w Izbicku włodarze o ludzi  dbają, a młodzi i tak wyjeżdżają.

Jezeli dbanie nie powstrzymuje emigracji (np. izbicko), to czemu twierdzisz, ze niedbaniem wójt jest winny emigracji z Jemielnicy. SPRZECZNOŚĆ. 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2017 - 12:30

Uczepiles sie jak rzep psiego ogona. Oczywistym jest, ze na emigracje ma wplyw przede wszystkim zatrudninie i wysokosc wynagrodzenia. Ale wysokimi cenami za kanalizacje dolewa sie tylko oliwy do ognia. Podsumowujac wszystkie koszty na koniec dochodza jeszcze koszty podstawowe: jak prad, woda czy gaz etc. I tu szala sie przelewa i rodzi sie pomysl emigracji zarobkowej. 

Portret użytkownika Roland Bandurski
Wysłane przez Roland Bandurski (niezweryfikowany) w 7 Lipiec, 2017 - 21:06

Jeżeli ktoś ma talent i jest inteligenty oraz pracowity, to ma sukcesy w zarządzaniu. Taki  człowiek jest skutecznym menedżerem i bez trudu zwiększa obrót firmy, obniża koszty i  dzięki niemu kierowany przez niego podmiot ma sukces.

Taki utalentowany menedżer pojawia się na rynku pracy. Ma do wyboru zarobić kiepsko  jako wójt, szef wodociągów, premier Polski  ALBO pójść do prywatnego sektora, do banków lub koncernów i zarobić współmierne do swojego talentu i wydajności. 

Sektor prywatny zgarnia wszystkich, którzy maja talent, bo dobrze płaca. MIERNOTY idą do sektora państwowego. Ludzie drugiego sortu.

Dlatego i wójtom, i premierom i szefom wodociągów powinno się płacić TRZY razy więcej. Wtedy byśmy mieli dobrych zarządców, bo by nie poszli do sektora państwowego. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 00:14

Haha co niektorzy to tu naprawdę mają niezłą logikę. Oczywistym jest że wzrost ceny za kanalizację ma wpływ na emigrację, to jest jak poprzednik napisał dolanie oliwy do ognia. Co to za wójt jak się zgadza na dojenie miszkańców a prezes wodociągów zarabia więcej niż premier, co to za wójt jak płacimy dużo za smieci a za bio dodatkowe 4 zł za każdy worek. Z jedej strony wójt doji a z drugiej młodzi wyjezdzają za granice. Taki układ nie ma żadnej przyszłości.

Jesesmy święcie przekonani że Wójt Marcin Wysisło nie powinien być wójtem, bo on się do tego nie nadaje. Jest mi wstyd że gmina ma tagiego wójta, i jest mi wstyd za ten cyrk i patologię,  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 10:03

Kolejny temat czy ktoś wie ile Gmina Jemielnica płaci swojemu prawnikowi i ile ten prawnik poświęca czasu miesięcznie na Gminę Jemielnica? I pojawia się kolejne pytanie gdzie pracuje syn Pyki?? Powiem tam w przeliczeniu na jedną godzine chcielibyście taką kase trzepac.

Dziwi mnie dlaczego redakcja strzelca opolskiego nie opisuje tych wszystkich problemów? Czyżby to byla prawda że dziennikarka strzelca opolskiego pani kubik pyta sie wójta co może dac do gazety a czego nie? Mi się wydaje że jest to prawda bo jak jest coś na plus dla wójta to strzelec opolski umie to od razu opisać i najlepiej by to opisał na calą stronę w gazecie? 

No chyba że redakcja strzelca opolskiego ma taką samą teorię i matematykę jak wójt gminy jemielnica to się rozumie. 

Portret użytkownika toland sznuta
Wysłane przez toland sznuta (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 20:42

Gmina Kolonowskie, gmina Zawadzkie i Ujazd płaca identyczn ryczałty za dwie godziny. Takie są stawki.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Lipiec, 2017 - 20:43

Pytam was forumowicze - czy nawiedzony Pan z forum nie ma podobnego stylu pisania  co PAN Józef Ćwietong?

Portret użytkownika Rakoczy
Wysłane przez Rakoczy (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2017 - 00:39

Kocham wójta, w podstawówce się z nim całowałam. Potem jakoś się skończyło, a jak mi się przypomniało, to ta flądra już go dawno zgarnęła.

Odpowiedz