fbpx W pustej szkole będzie biblioteka | Strzelec Opolski

W pustej szkole będzie biblioteka

W pustej szkole będzie biblioteka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Władze miasta mają pomysł na zagospodarowanie pustego budynku byłej szkoły podstawowej przy ulicy Marka Prawego w Strzelcach Opolskich. W środku prawdopodobnie powstanie przestronna biblioteka i czytelnia, które zostaną przeniesione ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

 

- Na ten moment trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przez firmę z zewnątrz. Następnie przygotowany zostanie projekt techniczny. W czerwcu powinniśmy wiedzieć czy i za ile będzie to możliwe do zrealizowania. Następnie spróbujemy przymierzyć się do kosztów inwestycji, bo są to bardzo duże pieniądze, postaramy się o środki z zewnątrz. Dopiero gdy będziemy mieli pieniądze, to podejmiemy decyzję o modernizacji i przeniesieniu biblioteki - tłumaczy burmistrz Tadeusz Goc.

 

Dzięki przeniesieniu, biblioteka mogłaby rozwinąć swoje skrzydła i powiększyć księgozbiór. Większa byłaby również czytelnia, co poprawiłoby komfort korzystania z niej. Biblioteka mieszcząca się w SOK ma około 1750 czytelników i ponad 24 000 książek. W 2018 roku mieszkańcy odwiedzili bibliotekę ponad 15 500 razy i wypożyczyli blisko 38 000 książek.

 

Biblioteka i czytelnia nie zajmą jednak całego budynku, co więc z pozostałymi pomieszczeniami?

 

- Myślimy nad tym, żeby przenieść do budynku byłej szkoły Gminny Zarząd Obsługi Jednostek. Może znajdzie się tam również miejsce dla pozostałych referatów, które rozmieszczone są po całym mieście - dodaje Tadeusz Goc.

 

Po przeprowadzeniu zmian budynek na nowo będzie tętnił życiem.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przyjemne z pożytecznym
Dzik jaki jest każdy widzi
Obiecali i posprzątali
Zbierają na nowe auto
Coroczne spotkanie w Jędryniach

Komentarze

Portret użytkownika *Strzelczanka
Wysłane przez *Strzelczanka (niezweryfikowany) w 4 Marzec, 2019 - 11:38

Dobrze, że budynek będzie w użytku, ale mam nadzieję, że boisko i plac zabaw zostaną, takich miejsc do odpoczynku na wolnym powietrzu nigdy dość.

Portret użytkownika bookman
Wysłane przez bookman (niezweryfikowany) w 12 Maj, 2019 - 00:53

Czy biblioteki są potrzebne w czasach ebooków i internetu? Dla mnie to krok wstecz. Czas bibliotek już minął, trzeba się otworzyć na nowe rzeczy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2019 - 09:41

tak może napisać tylko ktoś kto nie czyta książek tak trzeba się otworzyć na 500+ byle starczyło patologii na alkohol i faje a biblioteki zamknąć najlepiej , człowiek inteligentny potrzebuje do życia czegoś więcej

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2019 - 16:41

Takie myslenie jest typowe dla barbarii z KO, gdzie srednie IQ nie przekracza  25 (w porywach).

Wiec nie obrazaj ludzi z 500+ prymitywku.

Odpowiedz