fbpx W końcu powstanie chodnik! | Strzelec Opolski

W końcu powstanie chodnik!

W końcu powstanie chodnik!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ulica 1 Maja w Staniszczach Wielkich jest drogą powiatową. Ruch był tutaj umiarkowany, do czasu, kiedy przy drodze powstały dwie duże przystanie kajakowe. W sezonie letnim jeździ tu wiele aut, ale też rowerzystów i pieszych. Dlatego radni z wioski oraz kolejni sołtysi postulowali o zbudowanie tu chodnika.

 

Na początku listopada odbyło się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami w terenie. Przedstawiciele starostwa pokazali zebranym projekt, jak ma przebiegać planowany trakt. Chodnik ma biec od przejścia dla pieszych na ulicy Kościelnej do ulicy Dworcowej lewą stroną drogi - to będzie pierwszy etap budowy chodnika, który ostatecznie ma dotrzeć do samego tunelu pod torami kolejowymi. Od ulicy Dworcowej trakt dla pieszych ma już prowadzić prawą stroną drogi. Drugi etap budowy obejmie odcinek od Dworcowej do przepustu melioracyjnego, idącego pod drogą, a trzeci od rowu do torów.

 

Wraz z chodnikiem na ulicy ma zostać wybudowane odwodnienie. Na spotkaniu mieszkańcy pokazywali przedstawicielom starostwa, gdzie przede wszystkim zbiera się woda, aby uwzględniono to w projekcie. Kolejne uwagi przekazała gmina Kolonowskie. Wszystkie sugestie trafiły do projektanta, aby ujął je w miarę możliwości technicznych w dokumencie.

 

Pierwszy etap chodnika ma powstać już w przyszłym roku. Starostwo zaplanowało w budżecie 200 tysięcy złotych na ten cel.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wreszcie zrobili...
Czemu tylko po jednej stronie?
Stypendia nie dla drużyn
Wszystkiego najlepszego!
Pamiętaj o książce
Niedzielny obiad u Kolpinga

Odpowiedz