fbpx W kolejce po dotację | Strzelec Opolski

W kolejce po dotację

W kolejce po dotację

Artykuły : 
Numer wydania: 

Parafia Poznowice stara się o unijne środki na remont sufitów w kościele. Sytuacja w świątyni jest awaryjna. Natychmiastowej naprawy wymaga poszycie stropu w centralnej części budynku. Wniosek złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia Kraina św. Anny do Programu Rozowju Obszarów Wiejskich (PROW) uzyskał 30 punktów i na razie nie zakwalifikował się do dofinansowania. Jest pierwszy na liście rezerwowej. Trwają procedury odwoławcze i weryfikacyjne - już wkrótce może się więc okazać, że finansową pomoc otrzyma - a może być ona niemała, bo opiewająca na ponad milion złotych.

 

- Choć izbicki samorząd nie uczestniczył w pisaniu projektu, to kibicuję poznowickim parafianom w kwestii zdobycia funduszy na renowację. Zdobycie dotacji byłoby pięknym zwieńczeniem pracy kapłańskiej proboszcza Ryszarda Podsiadło, który pod koniec sierpnia odchodzi z Poznowic. Został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu - mówi wójt Brygida Pytel.

 

W kościele wykonywane były już duże remonty - był on malowany, wymieniono dach i drzwi wejściowe. W planach jest montaż nowego ogrzewania w kaplicy w Siedlcu - pieniądze na ten przekazali sponsorzy.

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czy powiat skończy chodnik?
Dopinają dożynki
Zostawili śmieci na weekend!
Grozi za to 5 lat
Upamiętnili księdza Grohsa
To był jej Heimat

Odpowiedz