fbpx Uważaj! Na dworcu jest niebezpiecznie! | Strzelec Opolski

Uważaj! Na dworcu jest niebezpiecznie!

Uważaj! Na dworcu jest niebezpiecznie!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pijany wandal na dworcu

We wtorek (8 grudnia) w nocy policjanci ze strzeleckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na terenie dworca PKP jakiś mężczyzna rozbił szybę. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który miał 2 promile alkoholu w organizmie. Straty, jakie spowodował, wyceniono na 800 złotych. Noc spędził w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Napad w poczekalni

Ten feralny piątek pani Anna* zapamięta na długo. Wcześnie rano pojawiła się na dworcu kolejowym w Strzelcach Opolskich. Do godziny odjazdu było jeszcze trochę czasu, więc spokojnie siedziała w poczekalni. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna i zaczął wyrywać torebkę.

- Córka nie chciała mu jej oddać, szarpali się. Obserwowała to pani z kasy biletowej, ale nic nie zrobiła - opowiada matka pani Anny. - Inny pasażer, który też był w poczekalni, poszedł po ochroniarza. Ochroniarz przyszedł i patrzył, jak ten ćpun szarpie moją córkę, nie zrobił nic! Annie w końcu udało się wyrwać i uciec na dwór, wsiadła szybko do autobusu. Zapłakana dzwoniła do mnie, opowiadając, co się stało. Poszłam na dworzec, chciałam rozmawiać z kimś, kto odpowiada za to, co się tam dzieje. Pani w kasie powiedziała, że mogę napisać skargę, a jak chcę wiedzieć, co za firma ochrania dworzec, to mogę sobie przeczytać naklejkę. Córka już nigdy nie pojawi się na tym dworcu. Nie po tym, co ją tam spotkało.

Czy na dworcu jest bezpiecznie?

- Dawniej mieliśmy zgłoszenia z dworca bardzo często. Od czasu, jak obecna jest tam firma ochroniarska, są one sporadyczne - mówi Paulina Porada ze strzeleckiej policji. - Wcześniej w trakcie każdego patrolu piesi policjanci pojawiali się zarówno w budynku, jak i na peronach czy w przejściach podziemnych. Teraz nie ma takiej potrzeby. Reagujemy, gdy dotrze do nas informacja czy to od pracowników dworca czy od pasażerów. O piątkowym incydencie nikt nas nie informował.

- PKP SA jako spółka zarządzająca dworcem dokładnie wyjaśni całą sytuację. Jeśli okazałoby się, że pracownik ochrony dopuścił się zaniedbania swoich obowiązków, wyciągniemy konsekwencje. Za ochronę obiektu odpowiada firma Konsalnet - informuje Paulina Jankowka z biura prasowego Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna.

Agnieszka Pospiszyl

*Imię zostało zmienione

Komentarze

Portret użytkownika zhp
Wysłane przez zhp (niezweryfikowany) w 17 Grudzień, 2015 - 23:31

durne pały...zupełnie nie ma potrzeby ruszania dupy z radiowozu. potraficie tylko obsługiwać radary?

Odpowiedz