fbpx Uwaga na naciągaczy! | Strzelec Opolski

Uwaga na naciągaczy!

Uwaga na naciągaczy!

Artykuły : 
Numer wydania: 

W poniedziałek, 18 czerwca, w mieszkaniu pani Basi na Nowym Osiedlu w Zawadzkiem zadzwonił domofon. Kobieta nie słyszała, kto się odezwał, otwarła drzwi i poprosiła swojego partnera, żeby sprawdził na klatce, kto idzie. Okazało się, że był to około 45-letni mężczyzna, który poinformował, że wymienia domofony.

 

- Nasz aparat jest rzeczywiście bardzo stary - przyznaje pani Barbara. - Nawet zgłaszałam kiedyś do zarządcy, firmy ZawKom, potrzebę jego wymiany. Mężczyzna powiedział, że nowe urządzenie będzie kosztowało 80 złotych plus koszty usługi.

 

Ostatecznie monter zażądał 297 złotych złotych zapłaty, gdy para powiedziała, że tyle nie ma, wziął tyle, ile było w domu, czyli 210 złotych i odszedł. Dopiero kiedy się oddalił, starsi ludzie zorientowali się, że padli ofiarą naciągacza.

 

- Sprawdziliśmy: domofony rzeczywiście kosztują ok. 80 zł, ale za co ta cała reszta? - zastanawia się pani Barbara. - Ten sprzedawca twierdził, że zamontował też jakieś nowe urządzania w części wspólnej domofonu na dole, a to przecież niemożliwe.

 

Pytaliśmy w ZawKomie, nikt tam wymiany domofonów nie zlecał. Mężczyzna nie zgodził się na wystawienie faktury, bo jak twierdził, wtedy usługa będzie jeszcze droższa. Zostawił nr telefonu, pod który należy dzwonić w razie wątpliwości, ale albo nikt tam nie odbiera, albo połączenie jest przerywane.

 

Drodzy Czytelnicy uważajcie! Osoba, która sprzedała parze domofon nie popełniła przestępstwa, po prostu wykorzystała niewiedzę i naiwność ludzi. Przez to seniorzy stracili ponad 200 złotych, a to duża kwota w emeryckim budżecie...

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kłopotliwe plany...
Pokazali moc!
Ucieczka do przodu
Zaczytani

Komentarze

Portret użytkownika Grreg
Wysłane przez Grreg (niezweryfikowany) w 27 Czerwiec, 2018 - 12:44

Gdyby ZAW-KOM dbał o swoich płatników i wyieniał stare urządzenia regularnie tj np liczniki wody to tego problemu by nie było, a jest to możliwe bo opłate domofonową kasuje sumiennie co miesiac!!!

 

Portret użytkownika do grreg
Wysłane przez do grreg (niezweryfikowany) w 30 Czerwiec, 2018 - 09:58

Licznik wody w bloku jest prywatną własnością, nasza wspólnota z funduszu remontowego je wymieniła na radiowe i jesteśmy zadowoleni. Wam też polecam.

Odpowiedz