fbpx Uwaga na fałszywe zawiadomienia! | Strzelec Opolski

Uwaga na fałszywe zawiadomienia!

Uwaga na fałszywe zawiadomienia!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do Urzędu Miasta i Gminy w Zawadzkiem dotarły sygnały, że ktoś podszywa się pod urząd i wysyła do mieszkańców zawiadomienia. Osoba ta powołuje się na uchwałę rady miasta związaną z utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy. Zobowiązuje odbiorców pisma do utrzymywania porządku zarówno na posesji, jak i przylegającego do niej chodnika. Informuje, że tereny te będą kontrolowane przez specjalną komisję, a osoby, które będą uchylały się od obowiązku utrzymania czystości, mogą otrzymać karę grzywny w wysokości od 500 zł wzwyż.

- Urząd ostrzega na swojej stronie internetowej przed fałszywymi zawiadomieniami i zaprzecza, żeby wysyłał pisma o podobnej treści. Informuje też mieszkańców, że "każde pismo urzędowe wysyłane przez Urząd Miejski w Zawadzkiem opatrzone jest podpisem i pieczęcią burmistrza Zawadzkiego bądź osoby działającej z jego upoważnienia oraz pieczęcią nagłówkową gminy Zawadzkie bądź burmistrza Zawadzkiego lub jest sporządzone na papierze firmowym".

Osoby, które otrzymały podobne zawiadomienia, zobowiązane są do powiadomienia Urzędu Miejskiego i zawiadomieniu policji. 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2016 - 10:57

""Osoby, które otrzymały podobne zawiadomienia, zobowiązane są do powiadomienia Urzędu Miejskiego i zawiadomieniu policji. ".. co nie zwalnia ich od utrzymania czystosci na posesji i w obejsciu.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Sierpień, 2016 - 15:49

Smoku mistrzu ciętej riposty gdzie to bywasz bez ciebie nudą zawiewa wyleź ze swej groty i daj sie do dzieła 

Portret użytkownika Przypadkowy
Wysłane przez Przypadkowy (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 08:23

Jeden z drugim,

przemyślcie co piszecie a potem spróbujcie się tak zaangażować w sprawy miasta i gminy jak robi to właśnie smok. Dla wielu "język smoka" jest z dużym prawdopodobieństwem niezrozumiały - brakuje wam wiedzy, zrozumienia, logiki, itp.? Ale nie przejmujcie się powyższym komentarzem, takich "pismaków" jak Wy jest mnogo i wszyscy gotują tę samą śmierdzącą zupę.

Pozdrawiam

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 08:43

Oj oj oj aleś mądry mądralo język smoka jest zrozumiały to ty nie kapujesz języka ironii który jest tutaj użyty więcej luzu mistrzu logiki

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 08:45

A i jeszcze jedno o jakiej śmierdzącej zupie mowa bo żeby to rozszyfrować logika tu nie pomoże tylko raczej czary mary hahaha

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 13:49

A może tak Panie "Przypadkowy" bez sloganów,przedstaw efekty " zaangażowania w sprawy miasta" owego smoka, bo przedstawianie absurdalnych pomysłów ( np.rondo przy targowisku) nie jest żadnym zaangażowaniem w sprawy miasta ,a bardziej promocją absurdalnych pomysłów. Pisanie dla samego pisania nic nie daje.

Portret użytkownika Przypadkowy
Wysłane przez Przypadkowy (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 15:07

Za efekty działań na rzecz miasta i gminy odpowiedzialny jest Burmistrz i Rada Miasta a nie "smok".

Jeżeli interesuje Cię działalność "smoka" na tym forum, to zadaj sobie trochę trudu i przejrzyj jego posty, a wtedy otworzą Ci się oczy. Co do rzekomej absurdalności jego postów to należy stwierdzić iż jest on jednym z niewielu którzy swoimi postami utrzymują to forum przy życiu, czy Ci się to podoba albo nie. Przy okazji przedstaw w skrócie Twoje działania na rzecz miasta i gminy.

Pozdrawiam

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Sierpień, 2016 - 19:34

W dalszym ciągu brak konkretów same slogany,  swoją ocenę samego "smoka" dokonałem właśnie po przeczytaniu jego wpisów i jest właśnie taka jak napisałem-absurdalna i nie jest to tylko moje zdanie ale zdanie wielu i to w innych tematach( nie tylko Zawadzkie) i na innych forach. Jeżeli interesuje Cię moja działalność na rzecz miasta i gminy zapraszam na posiedzenia komisji i na posiedzenia Rady.

Portret użytkownika Przypadkowy
Wysłane przez Przypadkowy (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2016 - 06:30

O kogo mam pytać na posiedzeniu rady miasta żeby Cię poznać?

Pozdrawiam

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2016 - 09:30

Zwyczajnie- zapytaj o forumowicza Strzelca a napewno się odezwę.Pozdrawiam

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 3 Sierpień, 2016 - 22:03

Czy szanowny autor artykułu zechciałby podać podstawę prawną, która zobowiązuje osoby otrzymujące korespondencję z urzędu gminy do zgłaszania tego faktu na policję i do Urzędu Miejskiego? Ja sam już wielokrotnie otrzymywałem korespondencję z gminy, ale jeszcze ani razu faktu tego nie zgłosiłem na policję i jakoś nikt mnie za to nie ściga, coś więc z tym obowiązkiem chyba jest nie tak.

Bo z jednej strony, ktoś ewidentnie chce wyłudzić od mieszkańców pieniądze, ale z drugiej to być może urząd zbyt mało dba o bezpieczeństwo SWOICH dokumentów i zamiast postarać się o lepsze ich zabezpieczenie próbuje odpowiedzialność zrzucić na mieszkańców ... Jak taki mieszkaniec nabierze się na fałszywe wezwanie i zapłaci przestępcom, to poniesie stratę, z czym pewnie sam zgłosi się na policję albo na gminę i będzie to jego prawem, a nie obowiązkiem.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 4 Sierpień, 2016 - 21:17

No właśnie - co więc zwykły mieszkaniec ma do tych przestępców, że urząd straszy go obowiązkiem zgłaszania? Niech urząd zgłosi sprawę na policję, że ktoś się pod niego podszywa, tym bardziej, że o tym wie, a nie umywa ręce i zwala odpowiedzialność na mieszkańców.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2016 - 22:56

Taki zwykły mieszkaniec który dostaje to pismo jest pokrzywdzonym. Urząd też. Więc pokrzywdzeni muszą zgłaszać to organom ścigania. Często bez zgłoszenia pokrzywdzonego nie można ścigać takich przestępstw. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Sierpień, 2016 - 06:30

O kogo mam pytać na posiedzeniu rady miasta żeby Cię poznać?

Pozdrawiam

Odpowiedz