fbpx Utrapienia na skrzyżowaniu | Strzelec Opolski

Utrapienia na skrzyżowaniu

Utrapienia na skrzyżowaniu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Odkąd w pobliskim Krasiejowie powstał JuraPark, przez ulice naszego regionu przejeżdża jeszcze więcej samochodów. Droga przebiegająca między Kadłubem i Krasiejowem została wyremontowana, dzięki czemu jadący np. z województwa śląskiego mogą zaoszczędzić kilka kilometrów i nie muszą jechać przez Spórok. Jest jednak pewien problem, który denerwuje, zarówno mieszkańców, jak i kierowców, którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na Krasiejów.

 

- Jest tam wprawdzie oznakowanie pionowe, ale czy nie można byłoby zrobić również oznakowania poziomego. Mieszkańcy Kadłuba wiedzą, jak się tam poruszać, natomiast przyjezdni wielokrotnie blokują skrzyżowanie tak, że nie można przejechać lub wymuszają pierwszeństwo. Zgłaszałam to zarówno na zebraniu wiejskim, jak i w starostwie, ale na obietnicach tylko się kończy. I tak już od trzech lat – mówi mieszkanka Kadłuba. – Teraz jeszcze jest tam pełno żwirku, który powoduje, że jedzie się tam jak na lodzie, a jadąc na rowerze można się wywrócić. Jakby tego było mało - na poboczu jest ogromna dziura, w której można urwać koło i uszkodzić samochód – dodaje zdenerwowana.

 

Sprawę zgłosiliśmy do Janusza Żyłki. Wicestarosta poinformował nas, że obecnie trwają prace związane z odtwarzaniem istniejącego, jak i malowaniem nowego oznakowania poziomego na wszystkich drogach powiatowych.

 

- W przedmiotowym zadaniu również uwzględnione zostało w/w skrzyżowanie w zakresie wyznaczenia toru drogi z pierwszeństwem oraz liniami krawędziowymi, jak również wyznaczenia miejsca zatrzymania się pojazdu na wlocie drogi podporządkowanej do drogi z pierwszeństwem przejazdu. Malowanie oznakowania poziomego wymaga usunięcia z jezdni luźnego grysu. Roboty związane z malowaniem dróg potrwają do końca października – mówi Janusz Żyłka.

 

Wicestarosta podkreślił również, że dziura opisana przez Czytelniczkę nie jest ubytkiem w jezdni, a zaniżeniem w poboczu gruntowym drogi.

 

- Zostanie od niego wykonany odpływ do rowu celem lepszego odprowadzenia nagromadzonej w tym miejscu wody. Wspomniane wyżej wyznaczenie toru drogi oraz linii krawędziowych ma na celu zapobieżeniu zjeżdżania pojazdami na to zaniżone pobocze – dodał.

 

Oby wszystko to, co zostało obiecane przez wicestarostę, zostało wykonane zanim na skrzyżowaniu dojdzie do nieszczęścia.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dziura na dziurze
Co przygotował ośrodek kultury?
Wioski zgarnęły całą kasę
Skarby w Szczepanku