fbpx Urzędnicy nie znają prawa? | Strzelec Opolski

Urzędnicy nie znają prawa?

Urzędnicy nie znają prawa?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Podczas ostatniej sesji rady miasta, radni uchwalali m.in. 4 uchwały w sprawie rozpatrzenia skarg. Ze skargami, które wnieśli mieszkańcy gminy, wcześniej zapoznała się komisja rewizyjna. Po ich rozpatrzeniu uznała je za bezzasadne, radni byli tego samego zdania.

 

W Biuletynie Informacji Publicznej tydzień przed planowaną sesją pojawił się porządek obrad rady miejskiej, a także wszystkie projekty uchwał. Na stronie zostały umieszczone także projekty uchwał związane ze skargami. Na drukach podane były imiona i nazwiska osób skarżących.

 

- Urzędnicy chyba nie znają się na przepisach. Oni nie mają prawa do umieszczania moich danych. Już raz była taka sytuacja, nie zostawię tak tego. Zgłoszę tę sprawę do prokuratury - mówił składający skargę mężczyzna, który w piątek zadzwonił do naszej redakcji.

 

Jak tłumaczy Małgorzata Kornaga ze strzeleckiego ratusza, urzędnicy wiedzą, że istnieje przepis zgodnie, z którym te nazwiska nie powinny znaleźć się w internecie, a sytuacja jest prawdopodobnie wynikiem przeoczenia pracownika urzędu.

 

- Rzeczywiście projekty uchwał ukazały się na BIP nieszczęśliwie z nazwiskami skarżących. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Od tej pory się to już nie powtórzy. W uchwałach, w protokole obrad i nagraniach nazwiska te zostaną usunięte - mówi.

 

Jeszcze tego samego dnia, czyli w piątek 28 września, przed godziną 13.00 w projektach uchwał zostały usunięte nazwiska.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
15 000 złotych dla młodzieży
Pół wieku uczą, jak być dobrym człowiekiem
Sprostowanie
Najpierw rozwalił, potem spalił?
Coraz bliżej święta

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Październik, 2018 - 09:54

Niestety  nie było to pierwszy raz kiedy moje nazwisko zostało  opublikowne na tasmach i stronach urzędu sprawę zgłosiłem do prokuratury. 

Radny Małycha stał  na komisji murem za urzędnikami a tym samym za obecna rządząca ekipą, oddalając wszelką krytykę co do  ich pracy no i co teraz powie. Okazuje sie że mam po raz kolejny rację.

Po co nam wtym miescie radni, którzy trują chodniki substancjami rakotworczymi typu randap, wylewającymi ścieki z wysypiska  do rowów,  po co nam urzędnicy którzy nie przestrzegają prawa, po co nam urzędnicy nie umiejący wydac decyzji zgodnie z prawem,  po co nam mniejszośc nie umiejąca po niemiecku, po co nam niektórzy radni  liczący tylko na dobrą dietę

 

Czas ten układ zmienic  idz na wybory  i wybrać kogoś innego kto pokieruje tym urzędem dla dobra wszystkich ludzi nie tylko dla dobra nielicznych.

Takie jest moje zdnie 

Sąsiad

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Październik, 2018 - 16:15

   Radni  którzy  nie znają podstawowych  zasad prawa  oraz  chodzą na   krótkiej  burmistrzowskiej  smyczy   ,  całe to  zapyziałe towarzycho  usprawiedliwia   pijawka-gadaczka   ssąca z budzetowego cycka ...NO   COŚ TY ?    POWAZNIE ?      

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Październik, 2018 - 17:33

Może ktoś napisze o co tu chodzi ztym sołtysem Bischofem, facet wydaje sie byc spoko 

Odpowiedz