fbpx Uratują każdego maluszka | Strzelec Opolski

Uratują każdego maluszka

Uratują każdego maluszka

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wózek reanimacyjny dla noworodków podarowała gmina Strzelce Opolskie szpitalowi powiatowemu. Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu pisaliśmy o zakończonych pracach remontowych na oddziale noworodkowym. Koszt zakupu wózka to 13 000 zł, które w całości zostały pokryte przez naszą gminę. Zakup był konsultowany z personelem i to właśnie on wskazał na potrzebę posiadania takiego sprzętu.

 

- Tak naprawdę wózek służy do wszystkiego, można powiedzieć, że jest to sala reanimacyjna na kółkach. Są tam sprzęty potrzebne do intubacji, reanimacji, tlenoterapii, kardiomonitor, pulsoksymer, ssak, płyta do masażu serca, blat roboczy, gdzie można położyć malucha - wymienia pielęgniarka oddziałowa Renia Szumińska. - Najważniejsze jest to, żeby nie biegać, nie szukać niczego po szafkach, tylko mieć pod ręką wszystko, co jest potrzebne do ratowania życia. Na przykład: przyjmujemy wcześniaka albo maluch wymaga pilnej pomocy, bierzemy wtedy wózek i spieszymy mu z pomocą, bo liczy się każda sekunda - dodaje.

 

Załoga szpitala bardzo cieszy się z podarunku, który od dłuższego czasu chciała mieć na swoim oddziale. Wózek jest już w pełni wyposażony, wszystko jest przygotowane na wypadek, gdyby był nagle potrzebny. Mamy jednak nadzieję, że nie stanie się to prędko.

 

 

JG

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wszystkim utrudniają życie...
Znów robili hotele
Most w Kadłubie zamknięty
Piknik w Dziewkowicach
Pieniądze na monitoring
Finisaż w kawiarence

Odpowiedz