fbpx Tylko jedna porażka | Strzelec Opolski

Tylko jedna porażka

Tylko jedna porażka

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=198|title=|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=100]Mistrz klasy B
Drużyna LZS Piotrówka przegrała w sezonie 2006/2007 tylko jedno spotkanie, lecz w ostatnim meczu musiała pokonać przeciwnika, gdyż inaczej nie wywalczyłaby awansu do klasy A. Ten fakt świadczy o zaciętości rozgrywek w naszym powiecie.
Zespół z Piotrówki wygrał pierwsze dziewięć spotkań minionego sezonu, lecz w meczu na własnym boisku nie sprostał Błękitnym Jaryszów i stracił pozycję lidera. A było to spotkanie zacięte, w którym goście po kwadransie prowadzili już 3:0, mimo iż to Piotrówka miała w tym czasie więcej okazji do strzelenia gola. Ostatecznie Jaryszów wygrał 4:3 po karnym strzelonym w końcówce meczu. W następnej kolejce Piotrówka podzieliła się punktami z Krośnicą i strata do lidera się zwiększyła. Ale piłkarze jak i działacze nie zniechęcili się stratą do Jaryszowa. Drużyna została wzmocniona i solidnie przepracowała przerwę zimową. Wiosną odrobiła straty do lidera, choć przydarzyły się dwie wpadki, jakimi były remisy z Zawadzkim i Krośnicą. Kluczowym meczem okazał się rewanż w Jaryszowie. Błękitni w tym meczu zagrali słabo a Piotrówka zaprezentowała się ze swojej najlepszej strony i wygrała zasłużenie. Kolejne mecze potwierdzały tylko dobry poziom sportowy prezentowany przez zespół z gminy Jemielnica.
W sezonie 2005/2006 Piotrówka grała w klasie A, lecz zajęła przedostatnie miejsce i po dwóch latach gry na tym poziomie znów spadła do powiatowej „bundesligi”. Tym samym potwierdził się fakt, że najtrudniejszy po awansie jest nie pierwszy, lecz drugi sezon. Zresztą sezon gry w klasie B był spowodowany spadkiem, na szczęście dla zespołu i kibiców był to tylko jednoroczny epizod.
Zespół w klasie B wykazał się niezłą formą sportową, strzelając sporo bramek. Występy na wyższym szczeblu rozgrywek nie są obce klubowi, lecz w sezonie 2007/2008 Piotrówka przydzielona została do innej grupy rozgrywkowej. Występować będzie w pierwszej grupie piłkarskiej klasy A, z której w sezonie 2005/2006 awans wywalczyła Unia Kolonowskie. Obecnie jednak grupa ta prezentuje bardzo mocny skład. Znajdują się tam spadkowicz z ligi okręgowej, Hetman Byczyna, klub, który jeszcze w sezonie 2003/2004 występował w opolskiej czwartej lidze. Obecnie stoczył się do piłkarskiej lasy A, lecz na pewno będzie chciał się włączyć do walki o awans. Prócz tego są mocne zespoły Startu Siołkowice czy też Ligoty Turawskiej. I właśnie z tą ostatnią drużyną Piotrówka rozpoczyna sezon meczem 18 sierpnia. Oby udanie.
Tekst i foto: Piotr WARNER

Odpowiedz