fbpx Tutaj będą biesiadować | Strzelec Opolski

Tutaj będą biesiadować

Tutaj będą biesiadować

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na naszych łamach pisaliśmy już o planach związanych z przebudową budynku w pobliżu świetlicy wiejskiej w Barucie. Niegdyś w obiekcie mieściła się strażnica i zaplecze gospodarcze. Po wielu latach starań i prac, mieszkańcy mogą cieszyć się domem biesiadnym z miejscami dla 40 osób.

W niedzielę, 3 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu, które połączone było z obchodami Dnia Dziecka. Przecięcia wstęgi dokonali sołtyska Gabriela Czudaj, wójt Marcin Wycisło, przewodniczący rady gminy Antoni Drzyzga i proboszcz Henryk Pichen, który poświęcił budynek.

- W 2007 roku organizowaliśmy dożynki gminne i wtedy udało wymienić się tylko dach. Dwa lata później zrobiliśmy z tyłu ogród – mówi sołtyska. – W 2011 roku zaczęliśmy starania związane z przebudową budynku. Sołectwo etapami przeznaczało pieniądze z funduszu sołeckiego. Długo to trwało, ale naprawdę warto było czekać na taki efekt końcowy. Na zebraniu wiejskim w 2017 roku poprosiliśmy wójta o dodatkowe środki, żebyśmy mogli ukończyć remont. Obiecał, że jeżeli znajdą się takie fundusze, to wesprze nas finansowo – dodaje.

Mieszkańcy i rada sołecka Barutu dziękują wójtowi i władzom gminy za dodatkowe pieniądze, dzięki którym udało zakończyć się remont obiektu. Podziękowania kierowane są również do księdza proboszcza, który poświęcił budynek, do właścicielki sklepu Groszek z Jemielnicy, która zasponsorowała lody dla najmłodszych, do zespołu Alicja i Krzysztof, który przygotował zabawy dla dzieci, a także dla wszystkich, pracujących przy remoncie.

- Będziemy tutaj organizować spotkania z mieszkańcami. Prężnie działa u nas koło emerytów, jego członkowie również będą mogli korzystać z tego miejsca. Jeśli któryś z mieszkańców będzie chciał zorganizować w domu biesiadnym np. urodziny, jak najbardziej może wynająć obiekt – mówi sołtyska.

Część pieniędzy z funduszu sołeckiego na 2019 rok, zostanie przeznaczona na zakup pieca do ogrzewania budynku. Z tyłu obiektu powstanie zadaszenie. W planach jest również zakup dodatkowych stołów i ławek

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Czerwiec, 2018 - 06:46

Barut się obżera, a w Jemielnicy dach w kościele i parafii jest dziurawy. Obżarstwo ważniejsze niż Bóg Wszechmogący i Kościół Powszechny.

Odpowiedz