fbpx Tu się wszystko zaczyna | Strzelec Opolski

Tu się wszystko zaczyna

Tu się wszystko zaczyna

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie zorganizowano przedszkolny konkurs talentów. Pomysłodawcą akcji było przedszkole w Kolonowskiem, największa tego typu placówka w gminie. W założeniu dzieciaki miały zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności, niezależnie od tego, jakie posiadają.

 

W przedszkolu zaczyna się edukacyjna droga każdego dziecka, tu po raz pierwszy dzieci mierzą się z tremą, biorą udział w publicznych występach. W naszej gminie dzieciaki wychodzą poza swoją placówkę i swoją miejscowość, biorąc udział w przedszkolnym Mam Talent.

 

Najpierw w marcu odbyły się eliminacje w poszczególnych przedszkolach, a 20 kwietnia najlepsi spotkali się w sali OSP w Kolonowskiem. Maluchy mają naprawdę niesamowite zdolności: grają na instrumentach, śpiewają, recytują, tańczą, był chłopak, który potrafi rozpoznać ze zdjęcia wszystkich piłkarzy reprezentacji Polski, podać ich imię, nazwisko, pozycję, na której grają. Dzieci pokazały naprawdę wiele.

 

Dużą popularnością cieszyły się utwory Jana Brzechwy, ale jeden z chłopców recytował fragment „Pana Tadeusza”, wykazując się przy tym niezwykłą znajomością owoców runa leśnego. Pewna dziewczynka, grając na keyboardzie, machała w powietrzu nóżkami, bo nie sięgała stopami ziemi. Dwie siostry tak wzruszająco zaśpiewały o siostrzanej miłości, że niejednemu widzowi zakręciła się w oku łza. Dzieci były zestresowane, ale widać było, że dobrze się bawią.

 

Zgłosiło się tylu chętnych rodziców, dziadków, wujków i ciotek do oglądania występów, że nie było możliwości, aby przegląd otworzyć dla szerszej publiczności.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Czerwony Kapturek po niemiecku
Spełnione życzenie
Bio o połowę mniejsze...
Urzędnicy pracują!

Odpowiedz