fbpx Tu powstanie... schron dla jeży | Strzelec Opolski

Tu powstanie... schron dla jeży

Tu powstanie... schron dla jeży

Artykuły : 
Numer wydania: 

W czwartek, 1 lutego, gmina Strzelce Opolskie podpisała umowę z wykonawcą kolejnego parku w mieście, przy ul. Opolskiej, o nazwie Leśny. Zadanie to realizowane będzie przez firmę Joachima Spyry z Błotnicy Strzeleckiej.

W ramach inwestycji zostanie uporządkowany teren, powstaną alejki, roślinność przejdzie zabiegi pielęgnacyjne, nasadzone zostaną też nowe drzewa i krzewy. Powstanie w tym miejscu oświetlenie wraz z placem zabaw wyposażonym w drabinki, ślizgawkę i huśtawki. Staną ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Ponadto zawieszone zostaną budki lęgowe dla ptaków, powstaną hotele dla owadów i schrony dla jeży. Inwestycja warta ponad milion złotych ma zostać zrealizowana do końca listopada.

 

BB

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Zmienią regulamin wywozu obornika?
Rozmowom nie było końca
Będą strefy aktywności?
Usłyszał sześć zarzutów
Opłaty za żłobek uchwalone

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 13:31

Wybitny budowlaniec w naszej gminie., wybuduje wszystko , dom, mieszkanie , hotel dla owadów, domek dla jeżyka , domek pływający dla kaczek, budka lęgowa , jednym słowem wszystko 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 13:34

  ...byc  moze  na terenie miasta i gminy  strzelce  opolskie   .. nie ma już  firm budowlanych  które potrafią   cokolwiek zbudować  i ..walczyka  zatańczyć  

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 19:32

Goc to chyba baseniku z sauna dla wydr zapomniał. Tadziu chyba czas na odpoczynek mamy taką fajną aleję zasłużonych...........

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 08:53

Chamskie i prymitywne.     Burmistrzu żyj i rządż miastem 100 lat .

życzą  strzeleccy seniorzy i nie tylko

Portret użytkownika wojtek_f
Wysłane przez wojtek_f (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 21:18

Dotychczas odbywa się rabunkowa wycinka ZDROWYCH drzew,rozjeżdżanie alejek oraz niszczenie środowiska naturalnego.Poza szabrowaniem drewna żadnych innych zmian nie widać.Fatalnie burmistrzu!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 08:56

jeśli widziałeś szabrownie drewna , to rozumiem ,że natychmiast zgłosileś to na policję . To twój obywatelski obowiązek .A jak nie - to jesteś  menda gorsza niż pospoility złodziej .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 09:08

W listopadzie ubiegłego roku gmina Gminie Strzelce Opolskie zaciąga kredyt długoterminowy, do łącznej wysokości 3 000 000 zł, przeznaczonego na spłatę zobowiązań z tytułu planowanego deficytu./spłacać go będziemy do 2027 r?

W lutym 2018 w ramach zaplanowanego wcześniej deficytu gmina przeznacza 1.175.000 na budowę schronów dla jeży i budek lęgowych dla ptaszków 

 Czy wszystko jest w porządku w naszej gminie ?

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 09:48

Na pewno nie Ty będziesz splacał kredyty  , bo tacy idioci maja trwały uszczerbek na zdrowiu  psychicznym  i są na rentach  czyli na garnuszki podatników .

Nie zabieraj głosu w kwetiach , które cie nie dotyczą .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 17:59

116.40µg/m³ PM2.5 (465%)07 lut 2018, 17:52  

zanieczyszczenie powietrza na ten moment najgorsze w całym kraju 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2018 - 19:14

Nie ma rzeczywiście aktualnych relacji z dziedziny młynarstwa. Czyżby autora serialu umieśzczono w odpowiednim dla niego miejscu czyli w Branicach?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 luty, 2018 - 17:22

 Wieści ze starego młyna

Co tam w młynie ?

 

1. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie związane z dokumentacji budowlanej związaną z obiektami przy ul. Mickiewicza 17 i 19 która według decyzji Wojewody Opolskiego utrzymanej w mocy przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie stworzona i opieczętowana przez strzeleckich fachowców i strzeleckich urzędników z rażącym naruszeniem prawa .

 

2. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie związane z samowolą budowlaną popełnioną przez właściciela starego młyna .

 

3. Strzelecki Komornik Sądowy wyegzekwował prawomocne wyroki sądowe od właściciela starego młyna

 

4. Kolejne egzekucje w toku .

 

5. W starym młynie jest cichutko ponieważ jakikolwiek przejaw działalności skutkuje wezwaniem policji która zgodnie z OSTATECZNĄ DECYZJA Głównegi Inspektora Nadzoru Budowlanego stwierdzającą rażące naruszenie prawa , zobowiązana jest do tropienia wszelkiej nieprawidłowosci a w tym tropieniu pomaga jesj wstrętny sąsiad , dzwoniąc i informując o nieprawidłowosciach . TO MÓJ ŻYWIOŁ .

 

6. W ostatnim czas okresie strzelecka policja przegrała w sądzie 2 sprawy .

 

7. W ostatnim czasokresie strzelecka policja przesluchala wstrętnego sąsiada i skierowała do sądu kolejne 3 sprawy

 

8. Wynik ''meczu'' sasza - strzelecka policja 27-1 [ skad my to znamy?]

 

9. Wynik ''meczu'' sasza - h.g. 4-0

 

10. Wojewoda Opolski wydał negatywną decyzję w sprawie proby obejścia prawa przez strzeleckich urzędnikow . Próba ta sfinansowana z pieniędzy strzeleckich podatnikow miala na celu usankcjonowanie dokumentacji dotyczacej starego młyna ktora została stworz ona wydanej z razacym naruszeniem prawa

 

11. Rozpuściłem wici we Wrocławiu i w Krakowie w celu zaangażowania renomowanej kancelarii prawnej która ...WYLICZY I WYEGZEKWUJE 10 LETNIE KOSZT TEGO BAJZLU

 

Piszę nieregularnie ponieważ kaftanik nieco uwiera a współlokator udając nietoperza wisi na lampach żyrandolu i podgląda moje teksty . A potem donosi Panu Doktorowi .Ale ogólnie to fajnie jest w tych Branicach , ludzie bez konfliktowi i tak ładnie ..śpiewają Pozdrawiam i całuje ze słonecznych Branic sasza vel wieslaw .

P.S. W poniedziałek zapytamy osoby kompetentne , dlaczego strzeleckie władze tzn burmistrz i starosta kpią z polskiego prawodawstwa i nie wykonują prawomocnych decyzji urzędników państwowych oraz dlaczego strzelecka policja wyrzuca pieniądze strzeleckich podatników w błoto . Oczywiście podzielę się wrażeniami i relację z tych spotkam zamieszczę na forum .

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2018 - 20:23

Nie  ma  bo w młynie  cichutko jak makiem zasiał . Dało się jednak zrobić porządek i  można nie drzeć pijackich mord po 22 . Nikogo też  nie zamknęli gdziekolwiek.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2018 - 21:47

Fakt , pijackie mordy nie mogą się drzeć o żadnej godzinie , a od 22  ew, 24 w sezonie musi być cisza nocna .

Odpowiedz