fbpx Tu nie będzie muzeum | Strzelec Opolski

Tu nie będzie muzeum

Tu nie będzie muzeum

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pod koniec września pisaliśmy o tym, że w budynku byłej szkoły podstawowej nr 1 przy ulicy Marka Prawego są wybite okna, a teren wokół jest zaśmiecony. Burmistrz Tadeusz Goc przyznał wtedy, że razem z pracownikami urzędu zastanawiają się, jak zdobyć środki, by wykorzystać obiekt. Jednym z problemów jest fakt, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mogą zostać tam wprowadzone jedynie usługi oświatowe, chyba, że plan zostanie zmieniony.

 

Na pierwszej sesji rady miejskiej burmistrz przedstawił program rozwoju gminy na kolejne lata. Jednym z poruszanych tematów był właśnie budynek ceglanej szkoły. Zdaniem Goca, najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie tam wszystkich referatów, które znajdują się poza głównym budynkiem urzędu, są to Gminny Zarząd Obsługi Jednostek, Referat Rolnictwa i Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych.

 

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który ma inny pomysł na zagospodarowanie budynku:

 

- Może warto pomyśleć, żeby zrobić w nim muzeum. Jest tylu historyków w powiecie, takie miejsce nam by się przydało - mówił mężczyzna.

 

Zapytaliśmy się burmistrza, czy była rozważana taka możliwość.

 

- Nie myśleliśmy o tym, żeby otworzyć tam muzeum. Budynek ma potężną kubaturę, to jest ponad 1000 m3. Trudno sobie wyobrazić, żeby w tak dużym obiekcie powstało muzeum - mówi Tadeusz Goc. - Jeśli w przyszłości będziemy planować muzeum, to uważam, że dużo lepszym obiektem byłby ten przy ulicy Zamkowej, gdzie teraz mieści się Gminny Zarząd Mienia Komunalnego. Myślę, że w przyszłości moglibyśmy się nad tym zastanowić - dodaje.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dziewkowicka na medal
Pachnie już świętami
Elektrochoinka tylko dla mieszkańców
Wreszcie pomyśleli o ulicy Rychla
Koniec Sołectwomanii

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Grudzień, 2018 - 09:56

Te wszystkie pomysły są dziwne. Likwiduje się szkołę na Adamowicach i przenosi na Sosnową a na WF prowdzi się dzieci piechotą z Sosnowej na Adamowice do sali gimnastycznej.

Odpowiedz