fbpx Trzy punkty zostają w Krośnicy | Strzelec Opolski

Trzy punkty zostają w Krośnicy

PIŁKA NOŻNA: Klasa A

Piłkarze Źródła Krośnica pokonali na własnym boisku LZS Adamietz Kadłub 2:1 w przedostatniej kolejce rozgrywek klasy A. Mecz wywołał skrajne emocje, ale to było wiadome jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Obydwa zespoły walczą bowiem o ligowe utrzymanie, podobnie jak inna nasza drużyna - Błękitni Jaryszów. Pewnym było zatem, że piłkarze będą walczyć o pełną pulę, nawet gdyby mieli, mówiąc kolokwialnie, gryźć trawę. I tak też było. Pierwszy cios zadali goście, gdy w 8. minucie do siatki Źródła trafił Janusz Wilczek. Dobijał on strzał, obroniony wcześniej przez Mariana Wiatrowskiego. Po objęciu prowadzenia Kadłub zdominował rywali, a piętnaście minut później mógł zdobyć kolejną bramkę. Z błyskawiczną kontrą wyszedł Adam Szopa, który podawał do Rafała Mroza. Ten jednak uderzył wprost w golkipera gospodarzy. W 36. minucie Krośnica wyrównała, a konkretnie Armin Karwot, wykorzystując dobre dośrodkowanie jednego z kolegów. Jeszcze przed przerwą strzelec pierwszego gola, Janusz Wilczek, otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Wtedy zaczęło się prawdziwe granie.

Gospodarze od początku drugiej połowy wykorzystali przewagę jednego zawodnika i zepchnęli Kadłub na własną połowę. Im bliżej było końca meczu, tym większe emocje zaczęły targać zarówno kibicami jak i samymi piłkarzami. W 61. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Źródła za faul Rafała Kaczmarczyka na Adamie Jaguszu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Wąsowicz, uderzając przy lewym słupku. W 90. minucie wyrównującego gola dla Kadłuba strzelił Tomasz Kaczmarczyk, jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę, a główny bramki nie uznał, odgwizdując spalonego.

Trzy punkty mogą zatem po tym meczu dopisać sobie piłkarze Krośnicy, którzy dzięki tej zdobyczy przeskoczyli zawodników z Kadłuba w ligowej tabeli, tym samym spychając ich na miejsce spadkowe. Obie drużyny mają jednak w tym momencie po dwadzieścia dwa punkty, o jeden mniej niż Błękitni Jaryszów.