fbpx Trzy punkty i pomoc dla dzieci | Strzelec Opolski

Trzy punkty i pomoc dla dzieci

SIATKÓWKA: KRISPOL 1. LIGA

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie pewnie pokonali na własnym boisku Politechnikę Lublin 3:0 w meczu 11. kolejki spotkań KRISPOL 1. Ligi. Dzięki trzem punktom strzelczanie awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli!

Zespół z Lublina był naszym siatkarzom doskonale znany, bowiem obydwie drużyny walczyły podczas turnieju w Strzelcach Opolskich o awans do I ligi w kwietniu tego roku. Wtedy w finałowym pojedynku lepsza okazała się ZAKSA, która wygrała 3:0. Wtedy jednak stawką meczu był jedynie prestiż, obie drużyny zapewniły sobie awans dzień wcześniej, wygrywając spotkania półfinałowe.

Tym razem obydwie ekipy zagrały na maksimum swoich możliwości, mimo to strzelczanie ponownie odnieśli zwycięstwo, ponownie bez straty seta. W premierowej odsłonie rozbili rywali, wygrywając aż do 12 i stawiając po swojej stronie siatki mur, przez który lublinianie nie mogli się przebić.

Drugi set był najbardziej emocjonujący, a jego losy rozstrzygały się do ostatniego punktu. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi, przez większą część gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 22:23 na boisku pojawili się Maciej Walczak i Łukasz Walawender, a ZAKSA zdobyła dwa punkty i miała piłkę setową. Siatkarzom Politechniki udało się jednak wygrać długą akcję, a set miał rozstrzygnąć się na przewagi. W końcówce bezpośredni punkt z zagrywki zdobył Grzegorz Wójtowicz, a dzięki skończonej kontrze Krzysztofa Zapłackiego podopieczni Rolanda Dembończyka wygrali 29:27.

Trzecia partia była wyrównana mniej więcej do połowy, potem gospodarze zaczęli budowanie przewagi. Szczęście także sprzyjało naszym siatkarzom, po zagrywce Macieja Woza piłka przetoczyła się po siatce i wpadła w boisko po stronie Lublina (21:18). Zepsuty serwis gości zakończył spotkanie (25:22).

Po meczu do Grzegorza Wójtowicza powędrowała statuetka dla MVP, z kolei do strażaków z Grodziska trafiły trzy kosze pluszaków, które przynieśli ze sobą na mecz fani. Nie od dziś wiadomo, że zarówno sportowcy, jak i kibice, to ludzie o złotych sercach. Dlatego niech nie dziwi nikogo fakt, że aż tyle maskotek udało się uzbierać w ramach akcji #MisieRatownisie, którą zorganizowali wspólnie OSP Grodzisko oraz ZAKSA Strzelce Opolskie. Pluszaki trafią teraz do karetek, wozów strażackich czy szpitali, gdzie rozweselać będą najmłodszych. Oby więcej takich akcji!