fbpx Trzech kandydatów na burmistrza | Strzelec Opolski

Trzech kandydatów na burmistrza

Trzech kandydatów na burmistrza

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi w gminie Kolonowskie zawiązały się dwa komitety wyborcze. Oba mają swoich kandydatów na najwyższe stanowisko w gminie. Komitet Porozumienie i Dialog reprezentowany przez Patrycję Hurek wystawia na stanowisko Marię Bednorz, długoletnią pracowniczkę urzędu gminy w Kolonowskiem. Maria Bednorz ma 55 lat, wykształcenie wyższe z zakresu administracji. Pochodzi z Toszka. Do Kolonowskiego przeprowadziła się na początku lat 80., ponieważ stąd pochodzi jej mąż.

- Będąc pracownikiem urzędu, widzę pewne rzeczy, które mi się nie podobają, ale nie mam na nie wpływu. Jeśli zostanę burmistrzem, to się zmieni - mówi kandydatka. - Chciałabym też, aby mieszkańcy bardziej angażowali się w sprawy gminy.

Drugim społecznym komitetem jest Nasza Gmina Kolonowskie. Jego pełnomocnikiem jest Adam Dudarewicz, a kandydatem na burmistrza Joachim Leja. Ma 53 lata i wychowywał się w Kolonowskiem. Przez dziesięć lat pełnił funkcje kierownicze w mieszczącej się tu spółce Kolb. Zawodowo związany jest z branżą metalową, ostatnio z firmą Adamietz. Jest prezesem klubu sportowego Unia Kolonowskie.

- Kandyduję, bo chciałbym poprawić wygląd miasta i przynależnych do gminy miejscowości, przyciągnąć w miarę możliwości kolejnych inwestorów, umożliwić szybszy rozwój budownictwa jednorodzinnego i w większym stopniu wykorzystać istniejącą bazę sportową - zapowiada Joachim Leja.

Swojego kandydata na burmistrza wystawia też tradycyjnie aktywna w gminie mniejszość niemiecka. O ponowny wybór będzie się starał Norbert Koston.

- Priorytetem w najbliższej kadencji będzie dla mnie poprawa stanu technicznego dróg - zapowiada kandydat. - Widzę, że takie są oczekiwania mieszkańców oraz obecnych radnych.

Wszystkie trzy wymienione komitety planują wystawić kandydatów na radnych w każdym z piętnastu okręgów wyborczych w gminie Kolonowskie.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dworzec na sprzedaż
Chcemy znakowania rowerów!
Mieszkańcy mówią o dzielnicy
Azbest znika z gminy
U Zielonych spokój

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 07:27

Panu "K" najlepiej  wychodzi gadanie nie na temat, ale tak już jest, gdy się ma wiedzę z Internetu.. Szkoda gadać! Trzeba wybrać do RADY MIASTA nowych, nieskalanych jeszcze tą władzą.. Może już nadszedł czas by Gminą rządziła kobieta?! Nie będzie wtedy układów, kumoterstwa i kolesiostwa !!! Będzie pewnie miała inne spojrzenie na potrzeby gminy i jej mieszkańców. A co do sołtysa... to może gdzieś u dzikich plemion... tam go nie znają a i można wciskać kit.

Portret użytkownika graszka
Wysłane przez graszka (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 10:20

moze kobieta na stanowisku burmistrza wprowadziła by inne zmiany np. rozbudowa przedszkola bo od kilku lat są problemy z dostaniem sie dzieci do tej instytucji bo hala targowa nie jest mi potrzebna zresztą za daleko mieszkam by pod nią parkowac smochód

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 11:36

Nowa władza to nowe spojrzenie na to co jest faktycznie ważne dla mieszkańców!  W rządzie pani Premier to może i pani Burmistrz w Gminie. Kobieta to spojrzenie skłaniające się ku rodzinie i  ku temu by nasze codzienne życie było łatwiejsze w tych trudnych czasach, poza tym jak każda pani domu umie gospodarować w taki sposób by zaspokoić wszystkie potrzeby domu i domowników. Kobieta będzie najlepszym na te ciężkie czasy  Burmistrzem  a i  Gospodarzem naszej Gminy!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 18:08

To prawda!!! Pan „K” u władzy od 1998 roku a drugi pan „K” od 1990 z małą 4 letnią przerwą…Przez te lata pozbyli się wszystkich niewygodnych ludzi             ( z odmiennym zdaniem), by bez skrępowania prowadzić swoje gierki, jak to mówią dziel i rządź, to dobrze, ale dlaczego tylko dla tych uprzywilejowanych?! Reszta ma słuchać i cieszyć się z tego co dostanie. Jednym parking, drugim drogę do nikąd, innym fontannę (fajne miejsce dla tych co się lubią „relaksować” ze złotym napojem w dłoni) Inwestycje typowo pod publikę!  A i kultura ma swoje miejsce w tej Gminie… festyny z artystami z wyższej półki (co prawda muzyka nie zrozumiała dla ogółu ale widocznie nasi mieszkańcy jeszcze do tego nie dorośli i trzeba nas uczyć kultury) i jakieś Rykowisko w straży OSP Kolonowskie - 1 października a przepraszam „Rokowisko”  wszystko to dla nas, więc cieszmy się i pójdźmy 16 listopada z tym skończyć!  Wybierzmy burmistrza i radnych, którzy będą reprezentować wszystkich mieszkańców, a nie tych co zgodnie przytakują i podnoszą ręce! Nie dajmy się ogłupić zapowiedzią  „Priorytetem w najbliższej kadencji będzie dla mnie poprawa stanu technicznego dróg - zapowiada kandydat K”  a pytanie.. co robił przez 16 lat będąc u steru władzy? Wszystko inne przecież! Przejął dworzec PKP by go rozebrać za nasze podatki, mieszkania PKP z lokatorami, zadłużeniem i kiepskim stanem technicznym, nie wspomnę już o opłatach za przyłączenie do sieci kanalizacyjnej za 1,5 tyś. zł ( a dodatkowo przyłącze na własny koszt), co nigdy nie miało prawa się to się wydarzyć, zapłaciliśmy za coś co jest własnością Gminy… to wszystko przecież dla naszego dobra… Teraz mamy możliwość to zmienić! Wybierzmy mądrze, skończmy z „kolesiami z ferajny” , którzy wiedzą lepiej co dla nas mieszkańców jest najlepsze..skończmy z tym raz na zawsze !!!   

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 19:37

Popieram, kobieta widzi wszystkie problemy jakie nas dotyczą. Dom, praca, dzieci, szkoła, przedszkole.. Mam nadzieje, że wtedy będzie nam łatwiej o miejsce w przedszkolu i liczyć się będzie nie tylko ekonomia, zaszczyty ale też normalny, zapracowany człowiek, zwykły mieszkaniec! Kobiety do dzieła! Zagłosujmy na tę jedyną przedstawicielką naszej płci !!!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Październik, 2014 - 22:46

Troche mnie dziwi fakt, że w powyższych wypowiedziach głównym argumentem za kandydatką na burmistrza jest to, że jest kobietą. Tylko, żeby ktoś źle nie zrozumiał! nie mam nic przeciwko żeby burmistrzem została kobieta! Ale samo to, że jest kobietą nie jest decydujące i nie powinno być głównym argumentem! Mamy przecież jeszcze trzeciego kandydata i dlatego też chciałbym się dowiedzieć jakie są poglądy tych dwóch nowych kandydatów, jakie są ich programy wyborcze, jakie wizje dla Gminy, JAKIMI LUDŹMI CHCĄ SIĘ OTOCZYĆ, bo to też jest bardzo ważne. A w powyższym artykule mamy już sygnały z kim sympatyzyją kandydaci i w przypadku Pani Marii bardzo mnie to zaskoczyło i daje mi to do myślenia i... Tak więc uważam, że warto - a nawet trzeba - wziąść pod uwagę Pana Jochima. I jest dla mnie niezrozumiałym, że obecny burmistrz ma jeszcze cywilną odwagę (biorąc pod uwagę tak negatywne opinie mieszkańców) aby ubiegać o ponowną kadencje! :) Chłop chyba wstydu nie ma albo chce poczuć smak srogiej porażki. Bo nie trzeba być prorokiem ani jasnowidzem, by przewidzieć jego porażkę i nawet mniejszość nie pomoże! Czy do niego nie dociera, że mieszkańcy gminy mają go już po dziurki w nosie?!

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 2 Październik, 2014 - 06:24

Ten trzeci kandydat nie bierze krowe albo konia i niech zacznie orac pola w Staniszczach

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 5 Październik, 2014 - 20:44

Zadnego kandydata z Fosowskiego? Fosowskie znowu bedzie zapomniane przez kilka lat a moze przez nastepne 41 lat!

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 6 Październik, 2014 - 23:35

Urzednicy gminy kolonowskie to jedna klika,to wszyscy znajomi Kostonia i Kotysia.Burmistrzem powinien zostac ktos z zewnatrz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Październik, 2014 - 09:17

Nie ważne czy kandydat na burmistrza będzie z Fosowskiego, z zewnątrz, najważniejsze jest by zmienić istniejący układ i uciąć kolesiowskie wzajemne popieranie własnych interesów. Trzeba wybrać nowych, nie uwikłanych we wzajemne powiązania i układy! Rada powinna składać się z Naszych przedstawicieli, których głos będzie wysłuchany w nowej Radzie. Trzeba Nam takich ludzi dla których potrzeby większości są priorytetem i nie nasiąkli jeszcze ideologią tych, którym się wydaje , że są najlepsi, najmądrzejsi i wiedzą wszystko lepiej. Wierzę w mądrość mieszkańców! Wierzę, że po raz kolejny nie dadzą się omamić „kiełbasą wyborczą”! Wierzę, że te wybory zmienią wszystko,  że nasza Gmina nie będzie tylko dla wybranych a bez względu na pochodzenie, przynależność i poglądy stanie się małą ojczyzną Nas wszystkich!!! Czego sobie i wam drodzy mieszkańcy życzę!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Październik, 2014 - 23:41

Hmm. Mam dziwne odczucie, że wiele z tych komentarzy pochodzi z domu panii Marii.

Która jest zresztą, bardzo miłą kobietą. Jednak istnieje jeden mały fakt, który mnie troszkę zniesmaczył.

Otóż, tak jak wyczytać można, z artykułu - pani Maria ukończyła administrację, jeżeli się nie mylę, to studiowała razem z swoją córką.

Nasuwa się tylko pytanie, czy gdy będąc burmistrzem, pani Maria, jako pierwsze nie zatrudni swojej córki na swoje byłe miejsce (w końcu kobiety wiedzą, jak ważna jest rodzina).

Gdyby tak było, to będzie to ZNOWU przykładem typowego urzędniczego nepotyzmu i całkowitego braku poczucia wstydu.

Choć nie wykluczam, że może być inaczej - czas pokaże.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Październik, 2014 - 20:42

 Napewno Koston i jego poplecznicy cieszą się z takich wpisów... Tylko tak dalej a napewno będziecie swiętować swoją porażkę a sukces starej ekipy!!! Czy chcecie panowie zmian? Albo będziecie się zwalczać i oskarżać wzajemnie? I wtedy napewno wygra wybory pan "K" i jego poplecznicy! Stare przysłowie mówi "gdzie 2 się bije 3 korzysta" weźcie więc na wstrzymanie..no chyba ,że właśnie o to chodzi, by was skłucić..Mówiąc wprost! stwórzcie koalicję! Na dzielenie sukcesów jeszcze nadejdzie czas! TRZEBA NAJPIERW WYGRAĆ TE WYBORY!!! Zgoda buduje...