fbpx Trzeba czekać do listopada | Strzelec Opolski

Trzeba czekać do listopada

Trzeba czekać do listopada

Artykuły : 
Numer wydania: 

W 2017 roku gmina Kolonowskie zaplanowała, że masą asfaltową będą utwardzane kolejne ulice w poszczególnych miejscowościach. Polną w Fosowskiem już zrobiono, ale pozostały jeszcze Długa w Staniszczach Wielkich oraz Szkolna i Strażacka w Staniszczach Małych. Mieszkańcy zaczynają się niepokoić, czy remonty dojdą do skutku. Na czerwcowej sesji radny Janusz Steinert przypominał, że gmina obiecała mieszkańcom ostateczne rozwiązanie problemów z nawierzchnią na tych trasach i nie można się już z tego wycofać.

Zaczął się sierpień, a nadal nie rozpisano przetargów w tym zakresie. Pojawiły się pogłoski, że żadna za firm nie jest zainteresowana wykonaniem u nas prac, bo zlecenia są stosunkowo niewielkie. Wiceburmistrz Konrad Wacławczyk uspokaja, że remonty na pewno się odbędą, ich wykonanie zaplanowano do końca listopada.

Podczas sesji radna Anna Mróz wnioskowała, żeby w ramach prac przy Strażackiej utwardzono także niewielki placyk przy sklepie spożywczym.

- Wystąpiliśmy do właściciela terenu z wnioskiem o możliwość jego użyczenia w celu wykonania utwardzenia - informuje Wacławczyk. - Niestety właściciel terenu nie wyraził na to zgody.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pozwólmy dziecku żyć po sąsiedzku
Też dołożymy do opolskiej medycyny
Rzeka nas niesie
Pomyślności!

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 15 Sierpień, 2017 - 18:38

Raz piszecie ulica Polna w Fosowskiem,raz ulica Polna w Kolonowskiem.Gdzie ta ulica w koncu jest? Nie lepiej napisac ulica Polna w Kolonowskiem dzielnicy Fosowskie.

Odpowiedz