fbpx Trwają wybory sołtysów | Strzelec Opolski

Trwają wybory sołtysów

Trwają wybory sołtysów

Artykuły : 
Numer wydania: 

Ósmego stycznia odbyło się pierwsze z serii wyborczych zebrań sołeckich. Miało miejsce w Jemielnicy. Mieszkańcy stanęli przed wyborem nowego sołtysa.

 

W minionej kadencji funkcję tę pełniła Adelajda Wiechoczek, która jest też radną gminy. Od wielu jemielniczan usłyszeliśmy, że pani Adela to wzorowa sołtyska i nie ma potrzeby jej zmieniać. Szczególnie, że sama zainteresowana wyraziła zgodę na kandydowanie. Adelajda Wiechoczek została wybrana sołtysem Jemielnicy na nową pięcioletnią kadencję. W skład nowej rady sołeckiej wsi Jemielnica weszli: Norbert Szeja, Tadeusz Jakubczyk, Piotr Michalski, Małgorzata Wilczek, Ewelina Piosek, Małgorzata Zwior, Waldemar Wolny, Piotr Sznura, Mariusz Szopa.

 

Dziesiątego stycznia zebrali się mieszkańcy Piotrówki. Dotychczasowa pani sołtys Irena Dworaczek odmówiła kandydowania na kolejną kadencję. Jak wyjaśniała - z pełnieniem tej funkcji kolidują jej obowiązki zawodowe.

 

- Serdecznie dziękuję za czteroletnią kadencję, za obdarzenie mnie zaufaniem i za współpracę. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, radzie sołeckiej, radnym, ks. proboszczowi, władzom gminy i jej pracownikom, sołtysom, sponsorom, organizacjom działającym w naszej społeczności - podkreśla Irena Dworaczek.

 

Na zebraniu padło kilka propozycji osób, które mogłyby objąć stanowisko sołtysa, ale żadna z nich nie wyraziła zgody na kandydowanie. Zebranie zostało zawieszone do czasu, aż znajdzie się ktoś, kto chciałby zostać sołtysem i będzie można przeprowadzić wybory.

 

W dniu złożenia tego wydania gazety do drukarni (14 stycznia) odbywało się zebranie wyborcze w Wierchlesiu. O decyzji mieszkańców, kto został ich sołtysem, napiszemy w kolejnym numerze.

 

Pozostałe zebrania zaplanowano w następujących terminach:

 

Barut - 15 stycznia, godz. 18.00, świetlica wiejska,

 

Gąsiorowice - 16 stycznia, godz. 18.00, świetlica wiejska,

 

Łaziska - 17 stycznia, godz. 18.00, świetlica wiejska,

 

Centawa - 18 stycznia, godz. 18.30, świetlica wiejska.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ilu ludzi w wioskach?
Śnieg i oszczędności
Dodatkowy kurs
Wielu chciało grać
Miły prezent

Komentarze

Portret użytkownika Włodar
Wysłane przez Włodar (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2019 - 10:39

Wójcie Marcinie Wycisło

Ile potrzeba chętnych, aby w Jemielnicy powstała sieć gazowa? Proszę o podanie KONKRETU.

Do tej pory serwował nam pan nic nie mówiące slogany, takie jak „jesteśmy uwzględnieni w długoterminowym planie sieci gazyfikacyjnej“.

Otwieram okno i tu tak śmierdzi, a mam małe dzieci, które to wdychają!!!!! Czym się różnimy od NARKOMANA, który w piwnicach bloku w Strzelcach ...wącha klej . NICZYM. Skończymy przedwcześnie na cmentarzu.

Odpowiedz