fbpx Tragedia w Kronospanie | Strzelec Opolski

Tragedia w Kronospanie

Tragedia w Kronospanie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 lipca, około godziny 14.00 na terenie firmy w Strzelcach Opolskich.

 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letnia kobieta wypadła przez metalowe barierki zabezpieczające podest i na betonową podłogę - informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji.

 

Pokrzywdzona została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. W wyniku doznanych obrażeń zmarła.

 

Jak podkreśla Joanna Szremska, dyrektor personalny Kronospanu, bezwzględnym priorytetem firmy jest bezpieczeństwo pracowników.

 

Kronospan DSO Sp. z o.o. w Strzelcach Opolskich powołała zespół powypadkowy, który ustala okoliczności i przyczyny zdarzenia. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się także policja, prokuratura oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

 

- Kobieta po zakończonej pierwszej zmianie przechodziła do szatni w celu przebrania się. Pomieszczenia szatni męskiej i damskiej mieściły się na piętrze. Idąc do damskiej szatni, poszkodowana musiała przejść obok szatni męskiej. Pracownik wychodzący ze swojej szatni, udając się na drugą zmianę, uderzył kobietę drzwiami – informuje Artur Mazurek z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu. – Po uderzeniu pracownica prawdopodobnie przewróciła się i przetoczyła pod barierką, upadając z wysokości ok. 4 m bezpośrednio na betonową posadzkę. Barierka zbudowana była z poręczy na wysokości 1,1 m oraz poprzeczki poziomej na wysokości 0,6 m. Oznacza to, że od poziomu podłogi szatni do pierwszej poprzeczki była na tyle duża niezabezpieczona przestrzeń, że kobieta mogła wypaść. Balustrada była niewłaściwie wykonana, gdyż brakowało należytego wypełnienia. Zostało to już zlecone DSO - dodaje Mazurek.

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 09:55

Nikt nie lubi kronospanu.... Kronospan nie dba o swoich pracownikow i nie dba o spolecznosc mieszkajaca dookola Kronospanu.

 

Portret użytkownika Pele
Wysłane przez Pele (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 14:05

Nie ma co teraz osądzać, niech najpierw wyjaśnią całą sytuację. Wszystkim to zawsze spieszno do obwiniania, a potem na tym tylko cierpią niewinni ludzie.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 14:43

Przeciez musial byc jakis odbior budowlany czy raport BHP, w ktorym oceniono te nieszczesna barierke... Moje wyrazy wspolczucia dla rodziny, przyjaciol oraz wspolpracownikow wraz z kolega wychodzacym z szatni. Bez znaczenia na wynik dochodzenia - zalecam rodzinie rozwazenie oddania sprawy do sadu przeciwko firmie Kronospan!

Portret użytkownika nie wiem
Wysłane przez nie wiem (niezweryfikowany) w 26 Lipiec, 2018 - 12:52

pewnie był jakiś odbiór, gdybać to można sobie zawsze, a nigdy z tego nie ma nic dobrego. również współczuje, że ludzie muszą w takim momencie czytać gdybanie ludzi, którzy o sprawie nie mają pojęcia, a jedynie mają potrzebę zaistnienia i wypowiadania się na wszystkie tematy, uważając się za jakichś speców.

Portret użytkownika tiger198_2017
Wysłane przez tiger198_2017 (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 15:08

Kronospan nie dba o bezpieczenstwo np praca na lakierni bez masek smrod praca po 12 godzin tam nkt nie jest szanowany tylko kierownicy którzy potrafia się wulgarnie odzywac do pracownika pamientam wypadek pracownika gdy klapa metalowa uderzyła w palce powodem nie sprawne siłowniki podpieranie deseczka sprawa zgłaszana mechanikom  głownemu mistrzowi nie jaki D.... G wypadek brygadzisty paleta wjedza z brygadzista po  modernizacji lini  duzospraw nie wychodzi z zakładu 

Portret użytkownika Wee
Wysłane przez Wee (niezweryfikowany) w 27 Lipiec, 2018 - 15:06

Trzeba nie mieć taktu, żeby pisać takie rzeczy w takim momencie. Bezpodstawne obrażanie innych kiedy nie znasz szczegółów wypadku - totalny brak taktu.

Portret użytkownika tiger198_2017
Wysłane przez tiger198_2017 (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2018 - 22:53

Napisałem poprostu jakie jest php a mistrzowie łacznie z Panem  P.. sobie siedzą kaweczki Pan D  G  gdy zgłaszałem usterke miał w d... a brygadzisci też  ąz chłopowi palce zgniotło słyny nowy bhp powiedział niech se pan urlop weznie nie zgłasza wypadku

Portret użytkownika Sensei
Wysłane przez Sensei (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2018 - 09:17

A pomyślałeś, że pisząc takie rzeczy obwiniasz ludzi, któzy mogli wcale nie zawinić w tym wypadku? Takie rzucanie na prawo i lewo nazwiskami jest bezsensowne, a jak już masz takie teorie spiskowe to zostaw je dla siebie.

Portret użytkownika tiger198_2017
Wysłane przez tiger198_2017 (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2018 - 20:18

Dodam iż pracując w krono brygadzidza potrafił zaklejac tasmami zabespieczenia by tylko mu szła produkcja albo rózne inne metody sa wyzywani przez kierowniczke z lakierni biegaja jak pieski

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2018 - 07:53

Wszystkie slowa krytyki na wpisane komentarze brzmia odobnie, jak rowniez daty wraz z godzinami tych wpisow pochodza z jednego okresu... Czyzby ktos odpowiedzialny z feralnego zakladu dostal "dupowstrzasow"?

Wypadek byl i nalezy go wyjasnic aby nic podobnego nie moglo miec juz nigdy miejsca!

Portret użytkownika hmm
Wysłane przez hmm (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2018 - 11:53

czy ja wiem, dobrze że ludzie zaregowali, bo pisanie o jakichś swoich żalach na te firmę pod postem o śmierci kobiety w wypadku który jeszcze wyjaśniony nie został jest po prostu słabe. rozumie, że na firmę jest hejt, ale żeby to tu jeszcze wywlekać jest słabe.

Portret użytkownika tiger198_2017
Wysłane przez tiger198_2017 (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2018 - 22:46

Szkoda tylko że dużo zeczy jakie się tam dzieją nie wychodzi nigdzie uwierz pracowałem więc raczej wiem wiem jakie sasady  BHP  dopiero jak coś się stanie to potem jest  nie powiesz ze praca z acetonem bez maski jest super co płyty pvc lakiernia drukarka to co zgodne z przepisami palenie płyt na rębak płyty z lakierami co zgdodne mam dalej wymieniać 

Portret użytkownika Torol
Wysłane przez Torol (niezweryfikowany) w 31 Grudzień, 2018 - 12:28

Witam i co sprawa wycichła co heh pewnie winę zwalą na osobę szkoda iż strzelec dalej nie rusza dprawy np Fakt czy TVN

Odpowiedz