fbpx To będzie prawdziwa szkoła biznesu! | Strzelec Opolski

To będzie prawdziwa szkoła biznesu!

To będzie prawdziwa szkoła biznesu!

Numer wydania: 

Co zrobić, by odnieść sukces w biznesie – podpowiadać będzie w najbliższych miesiącach ośmiu doświadczonych mistrzów biznesu młodym przedsiębiorcom w ramach Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego. Właśnie rusza jego druga edycja.

Edycja zaczyna się od rekrutacji młodych przedsiębiorców – do 35 roku życia, prowadzących firmę nie dłużej niż 5 lat - którzy chcieliby wziąć udział w programie i skorzystać z opieki mentorów. Chętni mogą zgłaszać się do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG), wysyłając zgłoszenie i formularz zamieszczony na stronie OCRG na adres: m.mozdzen@ocrg.opolskie.pl.

- Udział w programie jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 16 marca - mówi Magdalena Możdżeń, zastępca kierownika Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego w ramach OCRG.

Formularz można pobrać wchodząc na www.ocrg.opolskie.pl w zakładkę „Projekty”, a potem „Mentoring biznesowy”.

Roli mentorów w II edycji programu podjęli się znani i cenieni mistrzowie biznesu: Andrzej Balcerek, członek rady nadzorczej Górażdże Cement SA i właściciel firmy AB Coaching; Andrzej Drosik – dyrektor przemysłowy na Europę Centralną Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA; Joachim Siekiera – wieloletni prezes zarządu firmy Chespa w Krapkowicach, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Chespa; Lesław Adamczyk - współtwórca i właściciel Butiku Inwestycyjnego LEAD i członek Rady Głównej BCC; Radosław Gliński – dyrektor i prokurent firmy NESTRO w Starym Oleśnie; Wojciech Paruzel, dyrektor operacyjny i członek zarządu firmy Diehl Controls Polska Sp. z o.o.; Roland Krause, prezes zarządu firmy MM Systemy oraz Ryszard Błaszków, dyrektor zakładu Lesaffre Polska.

 

– Z opinii osób, które korzystały z naszego wsparcia w pierwszej edycji tego programu można wnioskować, że był on faktycznie trafioną inicjatywą. Taką, która jest dla młodych przedsiębiorców dobrym wprowadzeniem do biznesowej rzeczywistości i szansą na uporządkowanie wiedzy – mówił tuż po zakończeniu pierwszej edycji programu Andrzej Drosik.

 

Wśród uczestników poprzedniej edycji Programu Mentoringu Biznesowego byli m.in. właściciel startupu, który chce stworzyć aplikację dla miłośników wypraw rowerowych czy właściciel bistro z kanapkami i przekąskami. - To jedno z lepszych przedsięwzięć, które zostały podjęte w ostatnich latach, a które dotyczyło młodych przedsiębiorców – uznał Marcin Kucia, jeden z młodych przedsiębiorców, którzy uczestniczyli w programie. - Projekt ten, dzięki swoim założeniom, zaangażowaniu mentorów, Loży Opolskiej BCC oraz OCRG, był strzałem w dziesiątkę. Mieliśmy okazję porozmawiać z osobami prowadzącymi biznes od kilkudziesięciu lat, które osiągnęły duże sukcesy i chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Głównym celem programu jest transfer wiedzy i doświadczenia opolskich przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces, do małych i średnich firm o dużym potencjale wzrostu. Jego pomysłodawcą była Loża Opolska BCC, a wsparły go Opolska Izba Gospodarcza i Izba Gospodarcza „Śląsk”. – Mamy w regionie wielu znakomitych założycieli, prezesów czy dyrektorów bardzo dobrze od lat prosperujących w kraju i za granicą firm. To, że chcą się oni dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami jest godne szacunku. Jestem pewien, że efekty ich pracy w charakterze mentorów będą w kolejnych latach procentować – podkreśla marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Na 28 marca zaplanowano dzień, w którym wybrani spośród zgłoszeń będą mieli okazję spotkać się z mentorami, zaprezentować, a potem zostać wybranymi. II edycja Programu Mentoringu Biznesowego potrwa do października tego roku. Prócz kilku indywidualnych spotkań z mentorami jej uczestnicy będą też mogli skorzystać np. z warsztatów dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem czy z doradztwa prawnego. – Mamy nadzieję, że tak pomyślany kilkumiesięczny program będzie dla młodych przedsiębiorców kompleksowym wsparciem – zaznacza dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Odpowiedz