fbpx Teraz będzie im lepiej | Strzelec Opolski

Teraz będzie im lepiej

Teraz będzie im lepiej

Artykuły : 
Numer wydania: 

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który prosił nas o interwencję. Mężczyzna często przejeżdża przez Niwki i zauważył, że na jednym z podwórek znajduje się bydło, które jego zdaniem ma złe warunki.

 

- Te zwierzęta stoją po kolana w słomie i swoich odchodach. Są całe brudne. Kiedy jest sucho, nie wygląda to aż tak źle, ale kiedy popada deszcz, one grzęzną w błocie – poinformował nas mężczyzna. - Zróbcie coś z tym, bo szkoda tych biednych zwierząt - dodaje.

 

Udaliśmy się na miejsce. Rzeczywiście brudne bydło stało w słomie, nie miało też dużej przestrzeni do chodzenia. Sprawę zgłosiliśmy do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. 5 lipca rozpoczęto kontrolę w siedzibie stada.

 

- Kontrola wykazała, że zwierzęta są w dobrej kondycji. Potwierdziła też, że zwierzętom nie zapewnia się właściwych warunków chowu tj. są utrzymywane w rozmiękłym gruncie, brakuje im stałego dostępu do wody, mają nadmierną ilość obornika – informuje powiatowy lekarz weterynarii Maciej Baranowski. – W trakcie kontroli udało się dojść do porozumienia z właścicielem stada odnośnie usunięcia stwierdzonych uchybień do 17 lipca. We wtorek, 10 lipca, rozpoczęto usuwanie obornika z wybiegu przed domem i zapewniono stały dostęp do wody – dodaje weterynarz.

 

Po zakończeniu usuwania wszystkich nieprawidłowości właściciel zobowiązany jest do poinformowania na piśmie PIW, po czym nastąpi kolejna kontrola w gospodarstwie.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co z Twoim M?
Rozmierz najpiękniejsza?
Zapomnieli o Biadaczu?
Z Kadłuba na Florydę

Odpowiedz