TENIS STOŁOWY - Zagrają w barażach

W ostatniej kolejce meczów drugoligowych w bezpośrednim meczu dwie najlepsze drużyny ligowe starły się o pierwsze miejsce.

W piątek, 21 kwietnia, w hali w Zawadzkiem został rozegrany ostatni mecz w rozgrywkach II ligi kobiet. Nasza drużyna spotkała się z liderem JKTS Jastrzębie Zdrój. Był to mecz o tytuł mistrza II ligi. Drużyna KTS MOKSiR Zawadzkie musiała zdobyć przynajmniej 1 punkt, by wywalczyć prawo gry w barażach o I ligę. Mecz rozpoczął się niezbyt pomyślnie dla naszej drużyny. Na drugim stole swoje gry przegrały po 0:3 Nicole Zyzik oraz Adrianna Kolczyk i stan meczu wynosił 0:2. Na pierwszym stole o punkt walczyła z Magdaleną Graboń nasza Julia Bartoszek. Pierwsze dwa sety nasza zawodniczka wygrała pewnie 11:8 i 11:5. Następnie jednak górą była zawodnicza JKTS, wygrywając 11:6 i 11:8. O wszystkim zadecydował 5 set. Najpierw prowadziła M.Graboń 4:2, jednak po zmianie stron przy stole Julia wyszła na prowadzenie 5:4 i później pewnie punktowała przeciwniczkę, wygrywając seta do 5. W tym momencie przeciwnik prowadził 2:1. W drugim pojedynku na pierwszym stole Agata Paszek pewnie wypunktowała Dorotę Paluch 3:1 i w meczu był wynik remisowy 2:2. W grach deblowych było 1:1 i na tablicy nadal remis 3:3. W 3 serii gier miłą niespodziankę sprawiła Nicole Zyzik, wygrywając z Anną Kubiak 3:0 w setach 11:9, 11:8, 11:5. Na pierwszym stole J. Bartoszek pewnie wygrała z D. Paluch 3:1 i podopieczne Marty Lityńskiej bez względu na wyniki ostatniej serii były już mistrzyniami. W ostatniej serii A. Paszek pokonała 3:0 M. Graboń i mecz zakończył się podobnie jak w Jastrzębiu zwycięstwem 6:4. Aby wywalczyć awans do I ligi, należy pokonać w dwumeczu młodą drużynę MKS Rokita Brzeg Dolny. Mecze planowane są do rozegrania w maju, terminy nie są jeszcze ustalone.