TENIS STOŁOWY: Baraż o I ligę Nieudany wyjazd

Tenisistki stołowe z Klubu Tenisa Stołowego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zawadzkim przegrały rewanżowe spotkanie grane jako baraż o awans do gry w pierwszej lidze kobiet.

Nasz zespół wygrał pierwszy mecz na własnym terenie 6:4. Na rewanż KTS MOKSiR Zawadzkie pojechał do Brzegu Dolnego w pięcioosobowym składzie: Julia Bartoszek, Nicole Zyzik, Anna Gosztyła, Agata Paszek i Adrianna Kolczyk. Wiadomo było, iż każda wygrana zespołu z Zawadzkiego oraz remis dawał awans naszemu zespołowi. Również w wypadku porażki 4:6 Zawadzkie mogło awansować, lecz wtedy musiał nasz zespół mieć lepszy bilans setów.

Spotkanie zaczęło się od meczu Anny Gosztyły a Anitą Jaworską. Niestety spotkanie trwało tylko trzy sety i zakończyło się wygraną zawodniczki Rokity Brzeg Dolny 3:0 (11:6, 11:4, 11:7). Drugie spotkanie rozegrała Nicole Zyzik z Martą Chrabąszcz. Po zaciętym meczu, w którym prowadzenie się zmieniało jak w kalejdoskopie, Chrabąszcz wygrała 3:2 (10:12, 12:10, 11:4, 11:13, 11:9). Pierwszy punkt dla MOKSiR Zawadzkie zdobyła Julia Bartoszek (13:11, 11:9, 12:10). W czwartym pojedynku szansę na doprowadzenie do remisu w meczu miała Agata Paszek. Jednak jej przeciwniczka, Elżbieta Kwiatkowska, nie dała jej szans wygrywając 3:0 (11:9, 11:8, 11:2). W grze deblowej Milena Chrabąszcz i Elżbieta Kwiatkowska grały z Agatą Paszek i Julią Bartoszek. Nasze zawodniczki przegrały pierwszego seta 11:3, aby w drugim wygrać 11:5. Trzeci to znów wygrana gospodyń 11:8. Czwarty set wygrały Paszek i Bartoszek 11:8 i o wyniku debla miał rozstrzygnąć piąty set. W nim lepsze okazały się zawodniczki Rokity, wygrywając 13:11 i w całym pojedynku 3:2. W drugiej grze deblowej zawadzczańska para Nicole Zyzik i Adrianna Kolczyk grała z Anitą Jaworską i Martą Chrabąszcz. Mimo że nasze dziewczęta przegrały dwie pierwsze partie 9:11 i 5:11 nie załamały się i po zaciętej walce wygrały następne trzy sety 11:8, 12:10, 11:7, wygrywając grę podwójną 3:2 i wówczas w całym meczu było 4:2 dla Rokity.

Siódmy pojedynek meczu rozegrały Anita Jaworska i Julia Bartoszek. Zacięte spotkanie padło łupem miejscowej zawodniczki 3:1 (11:9, 6:11, 13:11, 11:9), a sytuacja naszej drużyny stawała się coraz gorsza. W kolejnym spotkaniu Marta Chrabąszcz grała z Agatą Paszek i wygrała 3:0 (11:9, 11:6, 11:6) i Rokita prowadził już 6:2, mając bardzo dobry bilans setów, więc zwycięstwo w dwumeczu było dla naszej drużyny już praktycznie nieosiągalne. W kolejnych spotkaniach Nina Ossowska pokonała Adriannę Kolczyk 3:2 (10:12, 13:11, 11:9, 11:13, 11:9) i gospodynie mogły świętować awans do pierwszej ligi. W ostatnim spotkaniu rywalizacji Nicole Zyzik przegrała 0:3 (2:11, 6:11, 4:11) z Elżbietą Kwiatkowską i tym samym rewanżowy mecz barażowy zakończył się wygraną Rokity Brzeg Dolny 8:2. Oznacza to, że to właśnie drużyna z Dolnego Śląska wywalczyła prawo gry w pierwszej lidze w przyszłym sezonie, chyba że wycofa się z rozgrywek z jakiegoś powodu.