fbpx Tej drogi nie było w planach | Strzelec Opolski

Tej drogi nie było w planach

Tej drogi nie było w planach

Artykuły : 
Numer wydania: 

Władze i mieszkańcy gminy Zawadzkie od wielu lat wnioskują o remont drogi wojewódzkiej 901 biegnącej przez wszystkie miejscowości gminy. Mimo to jeszcze trzy lata temu w wojewódzkim planie remontów odcinek Kielcza od przejazdu kolejowego do granicy województwa w ogóle nie był ujęty. Determinacja radnych wojewódzkich z tego terenu, a także władz lokalnych sprawiła, że dziś droga tutaj wygląda wspaniale.

 

29 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Polnej w Kielczy spotkali się przedstawiciele urzędów - od gminy po województwo - aby otworzyć oficjalnie drogę, z której mieszkańcy korzystają już od kilku tygodni.

 

To, co jest zrobione, cieszy, ale co dalej? Co z pozostałymi odcinkami DW 901 w gminie? Tą drogą na dobę przejeżdża 6 tysięcy aut. Marszałek Andrzej Buła podczas odbioru drogi w Kielczy mówił, że mieszkańcy zasługują na dobre drogi i bezpieczne przejścia.

 

- Mamy dokumentację na odcinek Zawadzkie-Żędowice, złożoną u wojewody, kiedy to uzyskamy, będziemy się starali o kolejny krok, czyli realizację; przygotowujemy dokumentację Żędowice-Kielcza - jesteśmy w ciągu inwestycyjnym - wylicza marszałek.

 

Co z połączeniem Zawadzkiego z Kolonowskiem, które jest w fatalnym stanie? Zdaniem Andrzeja Buły, droga na Kolonowskie nie jest w aż tak złym stanie, jak trasa wiodąca przez gminę Zawadzkie, szczególnie, że w pierwszym przypadku mowa o terenie niezabudowanym, a w drugim o gęsto zamieszkałym.

 

- Mamy tę inwestycję na uwadze - podkreśla Buła. - Będziemy pisać dobre plany, już mamy nową perspektywę w negocjacjach o kolejne fundusze europejskie. Będziemy walczyć - podsumowuje, nie podając jednak żadnych konkretnych terminów...

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Miastowi czują się gorsi
Pójdź do teatru
Umowa podpisana

Komentarze

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 4 Wrzesień, 2018 - 12:35

Najbardziej mnie zastanawia te oto pytanie:
To, co jest zrobione, cieszy, ale co dalej?
Właśnie, co dalej?
Dlaczego tak nie wiele zrobiono za tej kadencji?
Dalej cytujemy:
Co z pozostałymi odcinkami DW 901 w gminie? Tą drogą na dobę przejeżdża 6 tysięcy aut. Marszałek Andrzej Buła podczas odbioru drogi w Kielczy mówił, że mieszkańcy zasługuj,ą na dobre drogi i bezpieczne przejścia.
Tak, to prawda, że przez DW 901 na dobę przejeżdża 6 tys. aut (o ile nie dużo więcej).
Tak, to także jest prawdą, że mieszkańcy zasługują na dobre drogi i bezpieczne przejścia.
Jednak dlaczego nic lub prawie nic się nie robi w tych kierunkach jak bezpieczeństwo mieszkańców gminy.
Czym dzisiejsi samorządowcy wojewódzcy, powiatowi i gminni chcecie pochwalić, że w gminie nic, lub prawie nic nie zrobiono dla polepszenia bezpieczeństwa na drogach???
Czy musiało dojść do tylu tragicznych wypadków, czy można było uniknąć choćby niewielką część z tych nieszczęść z tych kolizji z udziałem pieszych, rowerzystów, motocyklistów i aut?

Ile jeszcze takich przykrych zdarzeń ma być aby ktoś ruszył tyłka?!!!

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2018 - 14:54

Tak jak powiedział Pan J.Kaczyński... jak będzie współpraca samorządu i rządu, to napewno będą środki na realizację inwestycji, bo tylko "zgoda" buduję. Wybory już 21 października weźmy te słowa sobie do przemyślenia i refleksji.

Portret użytkownika A.
Wysłane przez A. (niezweryfikowany) w 4 Wrzesień, 2018 - 15:18

Mam nadzieję, że w pierwszej kolejności będzie zrobiona droga (czyli także pobocze) na długości Żędowic aż do Kielczy. W Zawadzkiem mamy piękne chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi po dwóch stronach jezdni a na wioskach strach i tragedie co jakiś czas. Świetnym rozwiązaniem jest nowo wybudowana asfaltowa ścieżka w Kielczy, szkoda tylko, że taka krótka! 

Portret użytkownika 045fg
Wysłane przez 045fg (niezweryfikowany) w 5 Wrzesień, 2018 - 09:03

Co z tego chodnik powinien przebiegac przez cala Kielcze a nie tylko kawalek!!!CHODNIK DO NIKOND!!# Blazenada.A wladza to ino do zdjec sie ustawiac do niczego innego sie nie nadaja Wstyd!!!Licze ze to ostatnie tygodnie tych nieudacznikow.

Portret użytkownika Czytelnik zweryfikowany
Wysłane przez Czytelnik zwery... (niezweryfikowany) w 5 Wrzesień, 2018 - 10:10

Nie ma co biadolić, tylko widzieć pozytywy. Za kadencji orgackiego nawet w tej sprawie palcem nie merdnął, bo wiecznie powtarzał, że „901” nie jest w kompetencjach burmistrza. Pamiętamy boje mieszkańców Kielczy i Żędowice i Pana Orłowskiego. Mieciu pociągał wtedy za sznurek dolnospłuka i mówił że to nie jego kompetencje.

Teraz trzeba oczywiście pójść za ciosem o zrobić kolejny odcinek, pozyskać kasę. Tyle!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Wrzesień, 2018 - 08:45

I miał rację Orgacki! 901 to droga wojewódzka i tylko województwo ma kompetencje dotyczące remontu,modernizacji,oznakowania ect... Pozostali mogą jedynie prosić o ujęcie jej w planach inwestycyjnych. Największe podziękowania należą się Radnemu Wojewódzkiemu p. Siewiera a później reszcie która wtórowała ( naszym władzą ). Dzięki staranią p. Siewiera droga 901 została wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego modernizacji dróg wojewódzkich,co gwarantuje jej dalszą modernizację. Takich ludzi powinniśmy wspierać, bo oni działają na rzecz naszej społeczności, nie licząc na poklask i własne korzyści.

 

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 6 Wrzesień, 2018 - 23:08

W pełni zgoda!!!

Gdyby nie zacięcie Pana Siewiery to by nie było nic!  Mięczaki w rodzaju ob. Stachowskiego są traktowani przez UM adekwatnie  do ich potencjału intelektualnego,,,  

N.b. trzeba być słabym na umyśle  aby obciążać Orgackiego za gierki camorry  POPSL... Puknicij sie depku w te twoja półgłowkę...

Portret użytkownika De56
Wysłane przez De56 (niezweryfikowany) w 6 Wrzesień, 2018 - 11:51

Brawo brawo dozynki kielcza 2018 bardziej daremnych dozynek dawno nie widzialem!!! A duzo jezdze i obserwuje ;Zardzewiala spinka dla samorzadu!!!

Odpowiedz