fbpx Teatr będzie świętował 70. urodziny | Strzelec Opolski

Teatr będzie świętował 70. urodziny

Teatr będzie świętował 70. urodziny

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na 31 sierpnia zaplanowano jubileusz teatru Tradycja z Rozmierzy. Z tej okazji grupa teatralna przygotuje dla widzów kilka atrakcji.

 

- Na początku będzie msza święta, a późnej zaprosimy wszystkich do świetlicy. Wystawimy sztukę „Gość oczekiwany” i humoreskę „Bartek 15 minut żonaty”. To właśnie one zostały zaprezentowane na 50. urodzinach teatru, kiedy grupą kierował pan Franciszek Klyszcz - mówi Teresa Chudala, opiekunka grupy i świetlicowa. - Zaczynałam wtedy pracę w świetlicy i widziałam jak wyglądają próby, dlatego mam w głowie obraz jak to ma wyglądać. Wtedy nie wyobrażałam sobie, że za kilka lat to ja będę pracować z aktorami. Pierwszy spektakl, który wystawiłam to „Posażna jedynaczka”, było to na sześćdziesięciolecie teatru - dodaje.

 

Na razie role nie są podzielone, ale niebawem aktorzy rozpoczną pracę. O ich postępach będziemy informować na naszych łamach. Oprócz spektaklu planowana jest wystawa starych zdjęć, dlatego wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają w swoich albumach archiwalne fotografie mogą dostarczyć je do świetlicy w Rozmierzy.

 

- Najpierw zdjęcia zaprezentujemy 1 września na dożynkach gminnych. Później przeniesiemy je na salę do świetlicy wiejskiej, a ostatecznie trafią do Izby Pamięci. Dzięki uprzejmości pani sołtys mamy już zabezpieczone na ten cel pieniądze w funduszu sołeckim - opowiada świetlicowa.

 

Najważniejszym jednak punktem jubileuszu będzie spotkanie wszystkich aktorów, którzy na przełomie lat występowali na scenie w Rozmierzy. Łącznie to ponad 100 osób, większość z nich jest już starsza, są też tacy, którzy mieszkają poza granicami kraju.

 

- To właśnie ci ludzie są największą wartością teatru. Potrafią rozpoznać innych aktorów na starych zdjęciach. Mają mnóstwo wspomnień, które po latach są bezcenne. Myślę, że z tych wszystkich historii można byłoby książkę napisać - dodaje z uśmiechem pani Teresa.

 

Żeby jednak spotkanie mogło się odbyć, potrzebne są pieniądze. Część środków pochodzić będzie m.in. ze zbiórki prowadzonej podczas wodzenia niedźwiedzia. O pomoc zapytani zostali również lokalni przedsiębiorcy. Miejmy nadzieję, że jak najwięcej osób zechce wesprzeć lokalnych artystów w organizacji jubileuszu.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
30 czujników monitoruje powietrze
Aktywni cały rok
Bery w piłkarskich barwach

Odpowiedz