fbpx Te kobiety to wzór! | Strzelec Opolski

Te kobiety to wzór!

Te kobiety to wzór!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zaczęło się od koła gospodyń wiejskich założonego w 2003 roku, które po trzech latach przekształciło się w organizację pozarządową: Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich. W tym roku żędowickie panie świętują 15-lecie istnienia. Z tej okazji zaprosiły do siebie gości i 14 kwietnia zorganizowały przyjęcie w świetlicy wiejskiej w Żędowicach. Na powitanie zaśpiewały piosenkę o „Frelkach z KGW”, które mogą służyć za wzór.

 

Tak jest w  przypadku grupy z Żędowic. Panie mogą służyć za wzór nie tylko na płaszczyźnie kulinarnej, z którą są głównie kojarzone, ale też organizacyjnej oraz budowania dobrej atmosfery. Zebrani goście zgodnie twierdzili, że Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich jest najlepiej działającą inicjatywą oddolną w gminie Zawadzkie. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 17 pań, zarządza nim Edyta Koj, która cały czas podkreśla, że każda członkini jest tu niezastąpiona, a na sukces każdego przedsięwzięcia pracują razem.

 

Na pomoc żędowickich kobiet można liczyć zawsze: trzeba przygotować poczęstunek na imprezę - są gotowe, zorganizować warsztaty dla przedszkolaków - zajmą się wszystkim, reprezentować gminę - zapytają tylko kiedy.

 

Dla pań specjalne „sto lat” zagrała żędowicka orkiestra. Panie usłyszały wiele ciepłych słów. Burmistrz Mariusz Stachowski obsypał je komplementami, mówiąc między innymi o ich pięknie, mądrości i zaradności. Radny powiatowy Joachim Szostok wspominał, że placki smażone przez Kobiety Żędowickie są produktem regionalnym, a dyrektorka przedszkola dziękowała za pomoc w wychowaniu tych najmłodszych. Józef Polis powiedział o jubilatkach, że mają jednoczącą siłę, której nie da się nie zauważyć.

 

Każdy, kto przyszedł na obchody 15-lecia w świetlicy, czuł się jak w domu. Taką aurę wokół siebie roztaczają te wyjątkowe panie z Żędowic.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Głosuj na nasze projekty
Energiczna pomoc
Rozjadą Kielczę!
W Zawadzkiem młodzież też radzi

Komentarze

Portret użytkownika Czytelniczka2
Wysłane przez Czytelniczka2 (niezweryfikowany) w 24 Kwiecień, 2018 - 20:50

Kobiety górą!!! Życzę wam piękne Panie kolejnych 15 lat w radości, szczęściu i niech inni się od was uczą życzliwości i pogodnego spojrzenia na świat! Zdrówka!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Kwiecień, 2018 - 19:49

Faktycznie trzeba Panią pogratulować zaangażowania i chęci do społecznego działania w tych zagonionych czasach

Odpowiedz