fbpx Talent to nie wszystko | Strzelec Opolski

Talent to nie wszystko

Talent to nie wszystko

Artykuły : 
Numer wydania: 

Przerwa letnia oraz zimowa w piłkarskich rozgrywkach jest okresem wzmożonego ruchu transferowego. To gorączkowy okres dla działaczy klubowych, choć niekiedy największą przeszkodą jest postawa samych zawodników.
Gdy w klubie w gronie trenujących zawodników pojawi się utalentowany chłopak, zwykle są trzy dalsze scenariusze. Zwykle prędzej czy też później zostanie on dostrzeżony przez przedstawiciela jakiegoś mającego większy budżet klubu. Albo po prostu jest to klub grający w wyższej klasie rozgrywkowej. Zaczynają się „podchody”, chęć pozyskania utalentowanego zawodnika w zasadzie za bezcen itp. Niektórzy działacze mając w klubie utalentowanego chłopaka niekiedy sami starają się go skierować do grającego w wyższej klasie rozgrywkowej klubu. Niestety nie zawsze trafiają się tacy działacze.
Znane są przypadki, że utalentowany chłopak, mimo iż ma propozycje gry w wyższych klasach rozgrywkowych, rezygnuje z nich. Zadowala się grą na szczeblu podokręgu, występy w klasie B traktując jako swój cel. „Rozmienia swój talent na drobne” to najbardziej popularne powiedzenie o takim graczu.
Jest też trzecie wyjście, gdy w klubie trafi się utalentowany chłopak. Działacze na niego „chuchają i dmuchają”, ale on stwierdza, że nie interesuje go piłka i zwykle rezygnuje. Niestety takich utalentowanych chłopców w dalszym ciągu jest bardzo dużo.
Są w naszym powiecie piłkarze, niekiedy bardzo młodzi nie mający ambicji, aby grać w wyższej klasie rozgrywkowej lub słuchający podszeptów rodziców, aby grać tam gdzie lepiej zapłacą i to niekoniecznie zawodnikowi, ale niekiedy właśnie rodzicowi „załatwią” jakiś prezencik. A niekiedy jest to 50 złotych płaconych w klubie klasy B. I tak marnują się niestety kolejne talenty, stając się gwiazdkami lokalnego podwórka a mający „papiery” na występy w najwyższych klasach rozgrywkowych.
Piotr WARNER

Odpowiedz