fbpx Szykują się do dożynek | Strzelec Opolski

Szykują się do dożynek

Szykują się do dożynek

Artykuły : 
Numer wydania: 

W tym roku gospodarzem dożynek gminnych będzie Jemielnica. Święto plonów odbędzie się w sobotę i niedzielę, 15 i 16 września.

 

Mieszkańcy Jemielnicy od kilku miesięcy szykują się do tego wydarzenia. Przede wszystkim plotą koronę i wykonują ozdoby.

 

- W czerwcu spotykaliśmy się u mnie w domu i nadziewaliśmy ziarenka na druciki, tworzyliśmy wszystkie ziarnkowe elementy korony - mówi sołtys Adelajda Wiechoczek. - Od lipca codziennie między godz. 15.00 a 21.00 spotykamy się u państwa Smiatek, którzy udostępnili nam swoje pomieszczenia tartaczne. Mimo upałów w sali jest naturalna klimatyzacja, ponieważ pod budynkiem płynie woda, dająca ochłodę.

 

Zboża na koronę zostały zebrane na jemielnickich polach przez rolników i kobiety zaangażowane w tworzenie ozdób.

 

- O technice wyplatania wieńca żniwnego przeczytaliśmy w internecie. Stamtąd zaczerpnęliśmy też pomysły, jak ma nasza korona wyglądać - przyznaje sołtyska. - Tworzymy ozdoby na stoły biesiadne. Wykorzystujemy zboża i len, który został posiany specjalnie na ten cel. Przygotowaliśmy też słomę na ozdoby.

 

W dożynkowych przygotowaniach bierze udział od 15 do 30 osób - jak kto może. Razem przepracowały one już ponad 1500 godzin.

 

- Łączymy przyjemne z pożytecznym. Panie przynoszą swoje przetwory, kosztujemy, wymieniamy się przepisami. Gospodynie pieką ciasta, o 17.00 pijemy kawę. Udało się stworzyć zgrany zespół. Odwiedzają nas też wójt i jego zastępca - mówi pani Adelajda. - Korona jest już prawie gotowa. Teraz zrobimy sobie przerwę w przygotowaniach, ale pod koniec sierpnia znów się spotkamy, żeby dokończyć prace. 2 września wybieramy się z naszą ziarnkowo-kłosową koroną na dożynki wojewódzkie do Paczkowa - zapowiada.

 

Część materiałów do plecenia korony udało się zakupić dzięki 500 zł dotacji z TSKN.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dom dla seniora
Czyja droga?
Projekt się tworzy
Głosuj na Centawę!

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2018 - 16:22

Działanie Jemielnicy jest zgodnie z prawem.

Gmina Jemielnica wykorzystuje fakt, że PiS uchwalił dziadowsko napisaną ustawę, z brakami, z lukami. Ustawa PiS jest nieskuteczna. Tak to jest, jak PiS pisze ustawy na kolanie, na szybko i uchwala je w sejmie o północy

 • PiS w ustawie ograniczył pensję podstawową samorządowców.
 • PiS w ustawie zapominał ograniczyć dodatki do pensji samorządowców.  

Gmina Jemielnica obniżyła pensję podstawową wójta zgodnie z wolą PiS. W tym samym czasie Gmina Jemielnica podniosła wójtowi dodatki do pensji. Czyli suma jest bez zmian, zmieniły się tylko jej części składowe.

Apel do współmieszkańców Jemielnicy:

Jarosław Kaczyński i PiS zaciągają kredyty, aby wypłacać ludziom 500+. W ten sposób PiS chce omamić ludzi i uśpić ich naszą czujność. Równolegle PiS-owcy wprowadzają dyktaturę w Polsce i niszczą sądy.  Następne będą niezależne gazety i telewizje. Dyktatury (np. Hitler czy Związek Radziecki) zawsze kończą się źle.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2018 - 16:36

Czyli wychodzi, że nad wójt Wycisło jest lepszy od posłów i samego starosty strzeleckiego, a radni jeżdżą po bandzie.

Trzeba w nadchodzących wyborach nareszcie pogonić tą łasą na kasę klike.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2018 - 17:32

Buta, pycha i przekonanie o nieusuwalności. Liczą że dziadków nie interesujących się polityką. którzy ponownie postawią krzyżyk tam gdzie pisze coś o niemieckości znów wystarczy.

Starosta już wyciągnął wnioski z tego, że nie wiele brakowało, aby władze w starostwie utracił, a w Jemielnicy jak widać tępę i chciwe ludki mieszkają.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2018 - 14:44

Nie bądźie śmieszni z tymi dożynkami w Jemielnicy. Dożynki w Gminie Jemielnica to od zawsze przede wszystkim darmocha dla elity. Zobaczcie ludzie jak oni jedzą za darmo, uszy się trzęsą, mało tego to jeszcze biora na wynos. Nie dość żę biora wypłaty z naszych podatków to jeszcze im trzeba fundowa na dożynkach!! Ale kochani nie ma co uogólniać. Bo był jeden wyjatek. Tym wyjatkiem były Łaziska. To Łaziska powiedziało, dziękujemy wszyscy za plony i trzeba z wszystkimi dzielić się porówno. Darmowy kołocz i darmowa kawa dla wszystkich. Dziękujemy Pani Soltys Łazisk za tą piękną rowność i dzielenie się z kazdym człowiekiem to pokazuje Pani dobre serce.  A co na to np Piotrówka?? Jedna wileka porażka, masakra i patologia!!!!! Piotrówka poza Wójtem Jelito i jego kolegami i koleżankami nikogo nie widziala. Ciśli im z każdej strony, na to nie dało się patrzeć. A pozostali mieszkańcy kawę się kupić, kołocz się kupić i nawet na obrus na stołach sobie nie zasłużyli przeciwnie do elity. Tak tak Pani Sereda - były to wyglądem skrajnie negatywny dożynki dlatego dobrze to pamiętamiy. Dlatego nie trudno się domyśleć jak to będzie znowu wyglądać w Jemielnicy, ale spokojnie mieszkańcy Gminy Jemielnicy nie załamuje się, warto czekać do 2023 r. Wtedy znowu będziemy RAZEM świętowować. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Sierpień, 2018 - 18:19

Adelajda Wiechoczek to przedsiębiorcza i radosna kobieta. Pozdrawiamy z Piotrówki.

P.S. Mamy tylko nadzieję, że w tym roku nas nie pokonacie. Zawsze to my byłyśmy najlepsze!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2018 - 19:09

Sprawa jest jasna i oczywisty, zmiana wójta, zmiana wójta i zmiana wójta.  Macin  Wycisło - koniec koniec i koniec. 

Panie Marcinie Wycisło czy Pan w końcu był w tym Izbicku i sprawdził ile razy tam są razy niższe opłaty za wodę i kanalizację?? Jak nie to jedź Pan w koncu i miej Pan odwagę to powiedzieć mieszkańcom Gminy Jemielnica. Ludzie nie dajcie się nabrać prezesi strzeleckich wodociągów zdzierają od nas olbrzymią kasę, poprostu nas doją a co to nasz włodarz gminy... no oczywiście uśmiech od ucha do ucha. Pan Marcin Wycisło kiedyś wypowiadał się o o opłacalności gazu w jemielnicy. Nic nie mogło być bardziej śmieszne. Pan Marcin Wycisło chce chyba zafundować kolejne zdzierstwo mieszkańcom jemielnica i nabić kieszeń kolejnym prezesom? No tak tak Pan Marcin Wycisło myśli o zabieraniu a PIS o dawaniu, żeby żyło się lepiej. Lokalne rosnące koszty do których Radni i wójt przykładają ręce powodują zwiększenie emigracji. Zobaczcie ile ludzi z jemielnicy pracuje za granicą, mamy zmieniać polskę na lepsze i wy chcecie dalej głosować na takich ludzi. Kolejna sprawa popatrzcie jak wyglądają konkursy na stanowiska do urzędu gminy w jemielncy. Mnie się te konkursy kojarzą z filmem sami swoi a wam? W tym miejscu popatrzcie sobie na oświadczenia majątkowa zastępcy wójta Pana Piotra Pyka jak jego wynagrodzenie z roku na rok rośnie jak na drożdżach, a skąd te pieniadze - podatnikó, to my się składamy aby Panu Pyce żyło się lepiej. A co do obniżki wynagrodzenia to sprawa jest prosta, do urzędu gminy powinna przyjechać najwyższa izba kontroli. Marcin Wycisło nie rozumie że niej to mniej i nie ma żadnego ale.

Dostojni mieszkańcy można by dalej opisywaći opisywać, ale jedno zasługuje na podkreślenie i uwagę

---- na jesień tego roku możemy skończyć z tym wszystkim!!!-----

 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2018 - 20:18

1. PiS nie daje ludzie pieniędzy. PiS zaciąga kredyt na koszt przyszłych pokoleń i wydaje kasę z kredytu. Jak chcesz to mogę na twój kosz zaciągać kredyt, kupić mercedesa i daj ci tego mercedesa ? Chcesz ? Będziesz trzydzieści lat splacal w pocie czoła, a jak nie splaicsz to bank zabierze ci dom. To robi PiS właśnie.

2. PiS daje ludziom pieniądze z kredytów zaciągniętych, aby omamic ludzi i wprowadzić dyktaturę. Oni chcą być u władzy wiecznie. Chcą być ponad prawem. 

3. Gaz jest drogi, ale ja wolę wydać na gaz i mieć zdrowe dzieci i dożyć starości,. Nie chce mieć RAKA. Ludzie mają na kute ploty i na wakacje na majorce, ale na zdrowe życie nie mają? Czyli najważniejsze jest pochwalenie się urlopem na fejsbuk?

4. Rozumiem, że przez wodociągi strzeleckie ludzie wyjeżdżają Tak?  To czemu wyjeżdżają z całego kraju? Z nad morza, z tatr, z mazowsza? Tam też gospodarują strzeleckie wodociągi?

5. Wice wójt i wójt zarabiają za mało. Wójt powinien zarabiać 20.000 brutto na miesiąc. Słabe zarobki powodują, że najlepsi ludzie pracują w bankach lub zagranicznych koncertach. W samorządach są potem miernoty. Przyad strzelce opolskie: kiepscy samorządowcy wypuścili Kronospan, który jest źródłem utrapien. Bystry dobrze opłacany specjalista za 20.000 by sprawdził czym jest Kronospan i by ich przegonił gdzie pieprz rośnie.9

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2018 - 20:39

Słabym jesteś rozmówcą. Ja się odnoszę do twoich nieprawdziwych fałszywych argumentów, a Ty mnie obrażasz. 

Jak jesteś taki mądry, to napisz imię i nazwisko swoje. Anonimowo opluwać w Internecie innych każdy tchórz może.

Jeżeli jesteś taki mądry i wiesz jak poprawić świat, to masz szanse wystartować jako kandydat w wyborach.

Wójtowie gminy Jelito i Wycislo zrobili super robote. Popatrzcie jak wygląda koło stawu kościelnego, teren zielony i ławki i promenada. Szkoła w Jemilncy arcydzieło. Klasztor odpicowany. Droga na strzelce wygląda jak pas startowy dla samolotu. Mamy kanalizację i nie trza plompać szamba!!!!!

Dla porównania pojedzcie do Polski prawdziwej, pod Częstochową nieotynkowane domy, brak kanalizacji we wsiach, walają się śmieci. Jemielnica jest o dwa poziomy lepsza niż polskie wsie. My, Jemielnczanje, mamy niemiecki porządek. Popatrzcie jak pięknie jest w Niemczech, Jemielnica jest podobna do niemieckich wsi.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 13:31

Wójt jest do wymiany tak samo jak radni, którzy nie rozumieją prostego zadania jakm było obniżenie pensji wójta.

To że Jemielnicy, wygląda lepiej to zasługa samych mieszkańców, którzy muszą wyjeżdżać za pracą za granice i w domu są gościem, a nie pazernych radnych, którzy kryją się za zwrotem "Niemcy".  Za kanalizację wszyscy słono płacą, żeby było na wypłaty prezesów.

Droga jest wojewódzka, nie gminna, a jak remontowali ją latami, to jakoś Gmina się do tego slamazarnego remontu odżegnywała.

A picować to możesz sobie stare ołmy (jak ich tobie tym razem znowy wystarczy), które każdą bzdure biorą za fakt.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 14:01

Działanie Jemielnicy jest zgodnie z prawem.

Jarosław Kaczyński (doktor nauk prawnych) chciał dowalić samorządom, a mgr. Wycisło  go pokonał. Gratulacje dla Rady Gminy i wójta. To jest dowód na skuteczność wójta i Rady Gmina Jemielnica.

Gmina Jemielnica wykorzystuje fakt, że PiS uchwalił w sejmie dziadowsko napisaną ustawę, z brakami i z lukami prawnymi. Ustawa PiS jest nieskuteczna. Tak to jest, jak PiS pisze ustawy na kolanie, na szybko i uchwala je w sejmie o północy

 • PiS w ustawie ograniczył pensję podstawową samorządowców.
 • PiS w ustawie zapominał ograniczyć dodatki do pensji samorządowców.  

Gmina Jemielnica obniżyła pensję podstawową wójta zgodnie z wolą PiS. W tym samym czasie Gmina Jemielnica podniosła wójtowi dodatki do pensji. Czyli suma jest bez zmian, zmieniły się tylko jej części składowe.

Gratulacje dla magistra Wycislo, że pokonał doktora nauk prawnych Jarosława Kaczyńskiego. Panie Wycisło gratulujemy!

Nie pozwólmy wprowadzić w gminie "polskich porządków". Nasza śląska solidność i gospodarność jest lepsza niż PiS-owskie "okładanie się maczugą i dopieprzanie innym". Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 14:11

Czyli radni nie zrozumieli, co to jest obniżka i dlaczego była wprowadzona. Chciwym ludziom ciężko to pojąć. Teraz tylko pozostaje skutecznie koryciarzy odsunąć od koryta.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 14:27

Radni wiedza, ze trzeba godziwie płacić.

My, mieszkańcy Jemielnicy, mamy dużo lepszy standard życia niż ludzie w Polsce. My wiemy lepiej, jak sobą zarządzać.

Kim jest Jarosław Kaczyński, królem, Bogiem? Niech Jarosław Kaczyński zacznie poprawiać świat od siebie… bo w jego prywatnym życiu jest poprawiać:

 • Marcin Wycisło ma żonę – Jarosław Kaczyński jest sam.
 • Marcin Wycisło ma ładne obejście koło domu i ładny dom – dom Kaczyńskiego jest całymi latami niemalowany, a wokoło rosną chwasty.
 • Marcin Wycisło żyje w zgodzie z sąsiadami. Kaczyński pod dojściu do władzy zmusił sąsiadów do wyprowadzania się z ulicy. W jednym z sąsiednich domów jest teraz komisariat policji, a w drugim Instytut Pamięci Lecha Kaczyńskiego.
 • Marcin Wycisło ma konto w banku i prawo jazdy. Kaczyński jest tak nieufny, ze nie ma konta w banku. Nigdy też nie był w stanie zdać prostego egzaminu na prawo jazdy.
Portret użytkownika wątroba
Wysłane przez wątroba (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 14:39

Matko, wycisło porównuje się do kaczyńskiego! Mam nadzieje że to się leczy, w publicznej słuźbie zrowia oczywiście, bo wycisło jest bardzo biedny.

Portret użytkownika Kokot
Wysłane przez Kokot (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 19:50

Marcin Wycisło jest w mniejszości niemieckiej, wiec się uważa za Niemca. Możliwe, ze uważa się tez za Ślązaka.

Mówiąc "polski" miałem na myśli "polski krąg kulturowy". Ślązacy to niemiecki / zachodnioeuropejski krąg kulturowy.

 1. Spytaj się Polaka (człowieka z polskiego kręgu kulturowego), co to rolada, kołacz, Maibaum, Święto Marcina w Listopadzie..... nie będzie wiedzieć. Spytaj się Niemca - będzie wiedzieć.
 2. Polak się spóźnia. Niemiec nie spóźnia się. Jemielniczanie tez się nie spóźniają.
 3. W Polsce dane komuś słowo jest nic nie warte. Niemcy dotrzymują słowa, a jak nie mogą dotrzymać, to nie dają komuś słowa. W Jemielncy podobnie – dane komuś słowo jest ważne, dotrzymuje się go. W Poolsce „słowa się rzuca na wiatr”.

POLSKA to cywilizacja WSCHODU (Polacy, Ukraińcy, Rosjanie, Bułgarzy).

Niemcy, Czesi, i Ślązacy (oraz Anglicy, Francuzi, etc.) to cywilizacja ZACHODU.

Marcin Wycisło jest przedstawicielem cywilizacji zachodu.  

Portret użytkownika mieszkaniec77
Wysłane przez mieszkaniec77 (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2018 - 22:24

Boże kochany, widzę że odezwał się radykalny elektorat obecnego wójta Marcina W. Po twojej wypowiedzi stwierdzić można, że nieźle musisz mieć nasrane w głowie. Uważasz że "Polska to cywilizacja wschodu" a "Marcin W, jest przedstawicielem Zachodu". Przerażające i chore teorie.. Swoją wypowiedzią obrażasz niepotrzebnie Polaków, w tym m.in. swoich sąsiadów i wielu Jemielniczan. Nie można być obojętnym na takie bzdury i trzeba ci napisać całą prawdę o tobie: Wkreciłeś sobie jakąś chorą bajkę, że Niemcy są we wszystkim lepsi od Polaków, prawdopodobnie po to żeby samemu poczuć się trochę lepiej. Tak naprawdę musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Czujesz się Niemcem a mieszkasz w Rzeczpospolitej Polsce - to musi być smutne, do tego wydaje się że jesteś prawdzimyw ślązakiem bo wiesz co to rolada i kołacz :-)... a jesteś najprawdopodobniej typowym statystycznym polskim niemcem, który nieposiada prawdziwej tożsamości narodowej. Wydaje ci się że niemieckie gęsi zawsze będą znosić złote jajka, jeździsz zapewne do Niemiec do roboty jako zwykły szeregowy robotnik za kilka euro i chwalisz się sąsiadom jak dobrze w Niemczech można zarobić. Sam się oszukujesz i udajesz, że w Niemczech jest najpiękniej. Udajesz, że niewidzisz w Niemczech tych setek tureckich dzielnic i syfu na ulicach. Dziękuję za taki zachód. Mieszkam w Jemielnicy od 20 lat. Jestem Polakiem i Jemielniczaninem, moi sąsiedzi również i nie wstydze się tego. Nigdy nie spóźniłem się do roboty i uczciwie pracuje na swoją pensję. Płacę w Polsce podatki, w tym w gminie Jemielnica. Moi sąsiedzi również. Znam kilku podobnych do ciebie polskich niemców, którzy żyją na niemieckim socjalu i mają dwie lewe ręce do roboty. Tak naprawdę żal mi ciebie, że nie ogarniasz otaczającej cie rzeczywistości.

Portret użytkownika Kokoszka
Wysłane przez Kokoszka (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2018 - 23:06

Jestem obywatelem polskim narodowości śląskiej. Mieszkam w Jemielnicy i pracuje w Ozimku.

Nie jestem Niemcem. 

 Jako neutralny obserwator zauważam, że Polska jest krajem wschodu, dzikiego obrażania innych ludzi (mówiłeś do mnie "masz nagrane w głowie" = kultura wschodu). Ja Cię nie obraziłem = kultura zachodu. Wójt nikogo nie obraża. 

Jezus Chrystus mówił " poznacie ich po owocach". Owocem Polski jest SMOG. Owocem Niemiec jest pozbycie się smogu czterdzieści lat temu. Gdy w Królestwie Polski w 1850 roku kwitlo niewolnictwo, w niemieckiej wtedy Jemielnicy poddaństwo było ponad czterdzieści lat wcześniej zniesione. Nie wprowadzam obyczajów polskich na tym forum. 

Polska to wieczna walka jednego z drugim. Ślązak jest pozytnym budowniczym. Nie opluwa anonimowo w Internecie, lecz stara się udzielać społecznie lub staje jako kandydat w wyborach.

Wójt to dobry katolik, jestem pewien, że Bóg mu błogosławi i znajduje w nim upodobanie. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2018 - 14:24

Jak wójt jest dobrym katolikiem, to niech obniży sobie wynagrodzenie  zgodnie z tym co postanowiła katolicka partia. A swój majątek rozda ubogim, bo jest napisane:  "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego".

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2018 - 18:44

Ale to nie wójt podnosi lub obniża sobie wynagrodzenie,nawet jak decyduje o tym katolicka partia,a właściwie szef katolickiej partii!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2018 - 19:44

Kto dał radnym dyspozycje i kto jest łasy na kasę napisał czytelnik 9 Sierpienia, 2018 - 14:01 :

"Jarosław Kaczyński (doktor nauk prawnych) chciał dowalić samorządom, a mgr. Wycisło  go pokonał. Gratulacje dla Rady Gminy i wójta. To jest dowód na skuteczność wójta i Rady Gmina Jemielnica."

Skuteczna ekipa od dojenia mieszkańców.

Portret użytkownika mieszkaniec77
Wysłane przez mieszkaniec77 (niezweryfikowany) w 9 Sierpień, 2018 - 19:45

Większym problem dla Jemielnicy oprócz bandy niewykształconych radnych i nieobliczalnego wójta jest partyjny system zarządzania decyzjami ww. ludzi. Otóż zdecydowana większość radnych z wójtem Marcinem W. na czale jest członkami mniejszości niemieckiej czyli kominetu wyborczego utworzonego przez TSKN. Natomiast w zarządzie TSKN-u zasiada najbardziej niekompetenty człowiek jakiego poznałem czyli starosta strzelecki Józef S, który również nie ma wyższego a nawet średniego wykształcenia. I tak naprawdę od jego prywatnych i partyjnych interesów zależą decyzje jemielnickich radnych i wójta. Bo jakby niebyło w strukturach mniejszości niemieckiej, do której należą i której tak wiele zawdzięczają wszyscy są poniekąd podwładnymi Józewa S. 

Portret użytkownika Gwoli przypomnienia ....
Wysłane przez Gwoli przypomni... (niezweryfikowany) w 10 Sierpień, 2018 - 00:23

KONIEC ZGRZYTÓW?

Na sesjach jemielnickiej rady poprzedniej kadencji bywało głośno. Często za sprawą Józefa Cwielonga, który był w opozycji do wszystkich. Czy nowa kadencja – bez Cwielonga w szeregach – będzie spokojniejsza? Nie zanosi się na to. Już na pierwszej sesji Józef Cwielong wystąpił jako gość...

- Gratuluję mojemu kontrkandydatowi – zwrócił się do wójta, lecz za chwilę zmienił ton: Kampania była bulwersująca. Daję wójtowi i staroście czerwoną kartkę! W tej gminie chleb nie jest dzielony sprawiedliwie, choć wójt tak obiecuje na dożynkach...

Od Cwielonga „oberwało się” nie tylko Jelicie i nieobecnemu na sali Swaczynie, ale także radnej Pyce i radnemu Drzyzdze. Nie pomogły nawet wyjaśnienia Franza Sowietzkiego, który odniósł się do spotkań przedwyborczych, na których rzekomo miano nie udzielić Cwielongowi głosu. Były radny wyszedł z sali, wykrzykując swoje niezadowolenie. Wygląda na to, że nie odpuści.

 

JL

Portret użytkownika Kokoszka
Wysłane przez Kokoszka (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2018 - 21:07

PiS nie jest partią katolicką. Papież powiedział, że wobec uchodźców trzeba okazać miłosierdzie i każda parafia powinna przygarnac jedna rodzinę uciekającą przed wojną.

PiS wie oczywiście lepiej niż Papież... i straszy uchodcami i żydami.....i nie wpuszcza nikogo 

Odpowiedz