Szukają muzyków do orkiestry

Szukają muzyków do orkiestry

Artykuły : 
Numer wydania: 

Jemielnickie Stowarzyszenie Muzyczne chętnie przyjmie nowych członków. Organizacja zrzesza głównie muzyków, grających w orkiestrze dętej. Należą do niej również członkowie wspierający - na czele z prezesem Grzegorzem Pyką.

- Choć sam nie gram na żadnym instrumencie, to chętnie słucham muzyki - przyznaje pan Grzegorz.

- Naszym celem jest promowanie muzyki lokalnie - mówi wiceprezes Michał Sklebic. - Chętnie przyjmiemy w szeregi nie tylko młodych ludzi, którzy potrafią grać na wybranym instrumencie, lecz także takich, którzy dopiero uczą się gry. Jesteśmy w stanie udostępnić instrumenty. Warunek jednak jest taki: trzeba zostać członkiem stowarzyszenia (podpisać stosowną deklarację), a z czasem przystąpić też do orkiestry - dodaje.

Składka członkowska wynosi 5 zł od osoby miesięcznie (60 zł na rok). Nie jest wygórowana, a pozwala na rozwijanie pasji. Orkiestrę można usłyszeć praktycznie na wszystkich uroczystościach kościelnych. W najbliższym czasie zagra podczas wielkanocnej mszy rezurekcyjnej, szykuje też występy na dożynkach gminnych i powiatowych.

- Jesteśmy zapraszani do ościennych miejscowości. Braliśmy udział m.in. w orszaku Trzech Króli w Rozmierce - mówi Michał Sklebic. - Zagramy tam również podczas stawiania Maibaumu.

Orkiestra spotyka się co piątek o 19.00 w salce przy kościele. Proboszcz, ks. Henryk Pichen, udostępnił stowarzyszeniu pomieszczenie nad salką katechetyczną. Tam, dzięki wsparciu Grzegorza Pyki, udało się urządzić biuro.

- Jest to nasza siedziba - przyznaje wiceprezes. - W planach mamy zakup strojów dla członków orkiestry, a także udział w wydarzeniach niemuzycznych - rekreacyjnych i integracyjnych. Myślimy o zorganizowaniu kuligu zimą albo wspólnego wyjazdu.

17 marca członkowie stowarzyszenia z osobami towarzyszącymi wybrali się na koncert do Filharmonii Opolskiej. Pomocą w organizacji służył Ryszard Nocoń, a Grzegorz Pyka zapłacił za wynajem autokaru.

- Był to miło spędzony czas - podkreśla Michał Sklebic. - Mamy nadzieję, że podobnych chwil będzie więcej.

W sprawie przystąpienia do Jemielnickiego Stowarzyszenia Muzycznego należy kontaktować się z Grzegorzem Pyką lub Michałem Sklebicem.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Magia słowa w szkole
Strażacy zbiorą złom!
Pomnik, strategia i pieniądze dla policji
Podwyżka dla wójta
Czy będzie remont drogi?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Kwiecień, 2017 - 14:28

A gdzie znajdują się obecnie  instrumenty zakupione kiedyś przez Gminę ( czyli przez mieszkańców ) dla orkierstry ? A gdzie obecnie znajdują sie instrumenty kilka lat temu podarowane przez Konsulat Niemiec we Wrocławiu  dla orkiestry? . Może Pan Michał Slebic wypowie się  w tej kwesti?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2017 - 12:02

Panie Wójcie Marcinie Wycisło po raz kolejny pokazujecie, że ludzka głupata nie ma końca, prosimy również o zajęcie się sprawą redakcji strzelca opolskiego.

W poniedziałek 10 kwietnia od godziny 7 do godziny 13 ma być zamknięte skrzyżowanie w Piotrówce. Kto wymyślił tak patologiczne godziny zamknięcia tego skrzyżowania? Przecież na 8 dzieci muszą dojechać do szkoły i przedszkola, dużo ludzi jedzie co pracy na godzinę 8. Czy nie można było zamknąć skrzyżowania od godziny np. 8.00 do 14.00, nie mówiąc już o godzinach nocnych. Dzieci w tym czasie już są w szkole, a ludzie w pracy. Dla przykładu dzieko z małej Piotrówki chodzące do szkoły w Piotrówce jutro musi jechać najpierw na Barut, później tylnią drogą do Jemielnicy, następnie przez całą Jemielnicę musi przejechać, całą drogą szkolną, a następnie jeszcze przez większość część Piotrówki. Panie Wycisło czyż to nie jest patologia?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2017 - 15:29

Czy wójt Jemielnicy jest zarazem dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Kwiecień, 2017 - 10:12

Wójt jest gospodarzem gminy i do jego zadań należy dbanie o interesy  wszystkich mieszkańców , szczególnie te dotyczące bezpieczeństwa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Kwiecień, 2017 - 13:06

Właśnie w trosce o poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym remontowany jest ten odcinek drogi wojewódzkiej. Przez te kilka godzin swiat się chyba nie zawali.

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 11 Kwiecień, 2017 - 08:40

Przez kilka godzin nie ale przez bezmyslnosć,głupotę i wygodnictwo na pewno się zawali.

Karol Cebula

Odpowiedz