fbpx Szkolne przeprowadzki | Strzelec Opolski

Szkolne przeprowadzki

Szkolne przeprowadzki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od września ubiegłego roku szkoła podstawowa w Izbicku stoi pusta - uczniowie przenieśli się do gimnazjum, które już w tym roku zostanie wygaszone. Podstawówka przygotowywana jest do termomodernizacji, która obejmie m.in.ocieplenie ścian i wymianę źródeł ogrzewania.

 

- W tej chwili gmina zleciła też opracowanie zakresu robót związanych z przystosowaniem budynku podstawówki na potrzeby przedszkola - wyjaśnia wójt Brygida Pytel - Chcemy bowiem, by najbliższy remont uwzględnił to, że w przyszłości będzie tu placówka przedszkolna - mówi wójt.

 

O potrzebie zwiększenia liczby oddziałów w izbickim przedszkolu przy ulicy Powstańców Śląskich mówi się od dawna. W trakcie corocznych rekrutacji chętnych jest zwykle więcej niż miejsc.

 

- Wspomniana przeprowadzka na pewno zaspokoiłaby potrzeby mieszkańców Izbicka, którzy chcą posyłać swoje pociechy do przedszkola - przewiduje wójt.

 

Czy po reorganizacji obiekt na Powstańców zostanie sprzedany?

 

- Gmina nie ma takich zamierzeń. Chciałabym, żeby powstał tu żłobek. W gminie rodzi się coraz więcej dzieci, chcielibyśmy, by młodzi ludzie nie wyjeżdżali stąd, by mieli dobre warunki do życia - zapewnia Pytel.

 

Sprawa żłobka to jednak odległe plany.

 

- Trzeba się zastanowić nad źródłami finansowania pozwalającymi na stworzenia tego typu placówki, skutecznie sięgnąć po dotacje zewnętrzne, a jeśli to się nie uda to wynająć pomieszczenia firmie prywatnej, która chciałaby profesjonalnie zająć się opieką nad najmłodszymi - przewiduje wójt.

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Dożywianie - także dla dorosłych
Więcej na inwestycje
Mieszkańców trochę mniej...
Ile zarabia wójt?

Odpowiedz