SZACHY - Dobre starty

Odbyły się mistrzostwa Polski służb mundurowych, gdzie z sukcesem wystartowało dwóch zawodników z naszego powiatu.

W turnieju głównym startowało 98 zawodników, którzy rozegrali dziewięć rund. Najlepszy okazał się zdobywca ośmiu punktów, Michał Karpus (Ochotnicza Straż Pożarna Szynych). Wyprzedził on Krzysztofa Wołyńskiego (OSP Marklowice), który zdobył 7 punktów oraz Dariusza Sycza (CWLiCH Wrocław), który również zdobył siedem punktów. Na 43 miejscu rywalizację ukończył Marcin Wolski (Zakład Karny nr 1 Strzelce Opolskie), który zdobył 4,5 pkt. Natomiast Matusz Hasterok (OSP Grodzisko) zdobył 3,5 pkt. i sklasyfikowany został na 71. miejscu.

W rywalizacji zawodników służby więziennej najlepszy okazał się Adam Wójcik (Zakład Karny Siedlce) z 5 punktami na koncie. Wyprzedził on Tadeusza Bobeckiego (Areszt Śledczy Tarnowskie Góry), który również zgromadził 5 punktów. Trzeci był Kazimierz Szczepanik (Zakład Karny Nysa), a czwarty nasz Marcin Wolski. Obaj mieli po 4,5 punktów, tylko że Szczepanik miał lepszą punktację pomocniczą.

W rywalizacji ochotniczych straży pożarnych najlepszy był zwycięzca klasyfikacji generalnej Michał Karpus, który wyprzedził drugiego w klasyfikacji generalnej Krzysztofa Wołyńskiego. Trzeci był Robert Tustanowski (OSP Wierzbiec). Na 18. miejscu rywalizację ukończył Mateusz Hasterok.

Odbył się również turniej gry błyskawicznej, w którym wystartowało 66. zawodników i w którym najlepszy okazał się również Michał Karpus, który zgromadził 10,5 pkt. Na 16. miejscu rywalizację ukończył Mateusz Hasterok, który zgromadził 7,5 pkt., natomiast na miejscu 27. rywalizację ukończył Marcin Wolski, gromadząc 7 punktów.

Odbyła się też rywalizacja o mistrzostwo Polski w rozwiązywaniu zadań szachowych. W niej najlepszy był Marcin Pietruszewski, gromadząc na swoim koncie 30,75 pkt. Na drugiem miejscu uplasował się Mateusz Hasterok, który zgromadził 23,75 pkt. i został wicemistrzem Polski służb mundurowych w rozwiązywaniu zadań szachowych. Na miejscu dziewiątym sklasyfikowany został Marcin Wilski, który zgromadził 15 punktów. Co ciekawe żaden z uczestników nie zdołał rozwiązać zadania dotyczącego mata w czterech posunięciach w określonej na szachownicy pozycji.