Swojskiej kiełbasy nie oddamy!

Swojskiej kiełbasy nie oddamy!

Artykuły : 
Numer wydania: 
Armia unijnych urzędników nie maleje. Podobno sama Komisja Europejska zatrudnia prawie 40 tysięcy ludzi...Każdy musi coś robić. Głowią się więc biedni biurokraci i wymyślają co rusz ciekawsze pomysły... Niektóre, niestety, wcielane bywają przez Europarlament w życie.

Kilka lat temu światłe umysły wysłały zza biurka wiadomość, która chichotem obiegła Europę – że banan, aby był bananem, musi mieć odpowiednią krzywiznę. Za krzywe, albo za proste nie spełniają normy – i nie mogą zostać sprzedawane, a broń Boże zjedzone! Niech wracają na drzewo!

Potem za sprawą zastępów mądrych głów z Unii dowiedzieliśmy się, że ślimak winniczek to ryba! Wypisz wymaluj... lądowa. Teoria ta została ukuta na potrzeby głównie francuskich rolników, aby mogli otrzymać dopłaty...

Teraz świat obiega kolejna rewelacja, która wywołuje trwogę wśród miłośników suchych kiełbasek, boczków pachnących wiśniowym dymem i kabanosów prosto z wędzarni... Unia mówi im stanowcze „nie!”. W trosce o zdrowie Europejczyków oczywiście. Wędlinki wędzone prawdziwym dymem, w prawdziwych piecach - zdaniem euro urzędników - zawierają szkodliwe substancje smoliste. Wiedzieliście o tym?! Czy podejrzanie różowa szynka naszprycowana sztucznym zapachem, udającym wędzonkę jest bezpieczniejsza dla naszych narządów wewnętrznych?! Nie wierzę!

Unijni specjaliści od smaku i zdrowia mają też obiekcje do duńskich cynamonowych bułek – za dużo cynamonu, a co za tym idzie kumaryny, a ta jest niezdrowa dla wątroby. Pewnie nie w smak im też nasze oscypki, ale te nieopatrzenie zostały uznane za produkt z europejskim certyfikatem więc są nie do ruszenia. Chyba!

A tak na marginesie. Kochani biurokraci, niezdrowe są też antybiotyki w mięsie, nadmiar soli w chipsach, „mom” w parówkach, czyli przemielony tłuszcz, skóra, kości i kopyta... Może, zanim odbierzecie nam swojskie smaki w postaci wędzonej kiełbaski, skoczycie po rozum do głowy i rozprawicie się z konserwantami w produktach, czy sztucznymi dodatkami w słodyczach dla dzieci i wieloma innymi świństwami żywnościowymi nie do zjedzenia, które zalewają rynek. A wędzoną kiełbaskę - polską, krakowską czy śląską zostawcie, bo Wam jej na wybory zabraknie!

Beata Kowalczyk

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik Moher
Wysłane przez czytelnik Moher (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 11:46

Korupcja w Polsce
Sama korupcja jest powszechnie znana, jest obecna we wszystkich państwach. Polskie kuriozum polega na powszechności tego
zjawiska.
Jak można sprzedać majątek całego narodu, otrzymać
sute dotacje z UE i jednocześnie zadłużyć państwo, podwyższyć
wskaźnik bezrobocia i doprowadzić do emigracji zarobkowej
na olbrzymią skalę? Takiego złodziejstwa nie było nigdzie!

Niechlubny dorobek tego rządu to także ściganie tych, którzy wykrywają korupcję, z jednoczesną ochroną złodziei. Czy może być
szanowane takie państwo, państwo karzące uczciwych i hołubiące złodziei? Czy możemy myśleć o normalnym, spokojnym życiu, gdy bieda szaleje?
Dlaczego potencjalna matka Polka decyduje się na urodzenie dziecka w obcym kraju? Odpowiedź jest zbyt oczywista, aby ją rozważać. Nie tylko ten problem zniknie, gdy kraj upora się z korupcją, z łapówkarstwem.
Ktoś bierze miliony „pod stołem” za miliardowe straty dla narodu! To dlatego inni są bogaci, a my jesteśmy biedni. Zastąpienie uczciwości chęcią zysku niszczy nas, nasze państwo i przyszłe pokolenia.
To pewne, ze polskie wedzonki to sol w oku zachodniej masarskiej konkurencji. Niestety, jako POlacy nie jestesmy w stanie sie przeciwstawic tym bzdurnym przepisom. Bo kto ma to zrobic? Premier Tusk? Przeciez dla niego Polskosc to nienormalnosc i on z Polska walczy na kazdym kroku. on Polske powoli ale systematycznie likwiduje.
Nie ma juz Telekomunikacji Polskiej, teraz zwija sie Poczta Polska, za ktora zycie Polacy oddawali we Wrzesniu. Patrzec a Polskie Koleje Panstwowe zastapi Deutsche Bahn.
Jak wiemy z wikipedii, od 2008 dziala juz w POlsce
DB Bahn Polska Sp. z o.o. – polskie przedsiębiorstwo branży transportowej należące do koncernu Deutsche Bahn.
Ciesze sie ze pani Redaktor porusza te sprawy, moze swiadomosc nasza sie podniesie conieco i zdamy sobie wszyscy sprawe z zagrozenia likwidacji naszej Ojczyzny.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 16:58

W jakim celu przywołujesz w swoim poście budynek poczty polskiej w przedwojennym Gdańsku? Pomyliłeś symbol z instytucją. Natomiast treść całej wypowiedzi wywołuje u mnie rozbawienie i wesołość. Gratuluję i dziękuję, pozostając w oczekiwaniu na kolejne wywody.

Portret użytkownika czytelnik Moher
Wysłane przez czytelnik Moher (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 22:38

A po to bys wiedzial i nie mowil potem ze nie ostrzegalem.
Trzy dni temu platformersi i ludowcy z komunistami przeglosowali ustawe o bratniej pomocy sluzb zagranicznych.
Teraz moga wezwac do rozprawienia sie z Polakami sluzby sowieckie niemieckie lub izraelskie nawet.
Przyjada tutaj swymi czolgami pod bronia, ktora beda mogli uzyc bez specjalnego zezwolenia.
Zobacz jak twoi ulubiency glosowali w tej sprawie.
Masz to czarno na bialym.

http://gazetawarszawska.com/2014/01/11/sejm-ustawowe-otwarcie-granic-pol...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 20:00

A co powiesz na ten temat:

Z Niemiec od dziesięciu lat uciekają masami młodzi, dobrze wykwalifikowanie ludzie. Niemiecki Urząd Statystyczny przyznaje się do liczby sto osiemdziesiąt tysięcy na rok. Coraz to nowe podatki, galopująca inflacja i brak miejsc pracy zmusza wielu młodych do opuszczania ojczystego kraju.Image
Prawie wszystkie niemiecko-języczne programy telewizyjne, obojętne czy prywatne lub użytecznosci publicznej, emitują już od dwóch lat dokumentalne filmy, w ktorych pokazuje się losy emigrantów niemieckich. Cząstko próbuje się ich przedstawić jako ludzi szukających przygody na Wyspach Karaibskich czy w Australii. Niekiedy nawet obrazuje się całe rodziny, które musiały w Niemczech ogłosic swoje bankructwo a teraz z dziesięcioma tysiącami euro w kieszeni próbują swojego szczęścia np. w odległym Urugwaju. W rzeczywistości są to jednak tylko komunały. Tak naprawdę są to często bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy nie widzą perspektywy na godne życie w swojej ojczyźnie bez codziennego myślenia o tym skąd wziąć pieniądze na zapłacenie czynszu.
ImageRodzinny kraj opuszcza się najczęściej z z następujących powodów:
- żadza przygody,
- chęć uzyskania lepszego wykształcenia,
- zawodowa niezależność i nowe wyzwania zawodowe,
- brak perspektywy na przyszlość,
- ucieczka przed recesją,
- dążenie do wolności,
- małżeństwo,
- warunki klimatyczne.

ImageEmigracja jest również ewentualnościę, która wchodzi w grę jako odpowiedź na wysokie podatki w kraju. Po wycofaniu się Amerykanów z Niemiec Zachodnich opuścił ten kraj rownież kapitał amerykański. W pierwszym roku po zlikwidowaniu baz wojskowych „znikneło”z Niemiec ponad sto miliardów dolarów. Tego ubytku nie można skompensować w ciągu 25 lat, a szczególnie bez pomocy z zewnątrz, tak jak to było po drugiej wojnie światowej (1948-1952) w formie np. Planu Marschalla.

Podobno co piąty Niemiec (16 mln.) opuściłby chętnie swój kraj. W tym ponad 33% ludzi młodszych niż trzydzieści lat rozważa poważnie tę ewentualność. Młodzi ludzie są przekonani, że gdzieś tam na pewno znajdą lepsze i pewniejsze miejsce pracy.
Dokąd wyjeżdża się na stałe z Republiki Federalnej? Na pierwszym miejscu stoją kraje z południowo-zachodniej Europy. Ci, nieco starsi (13%) wybierają Włochy i Hiszpanię (11%). Młodsi decydują się na Francję (7%). Najwiekszą popularnością cieszy się jednak wśród nich Australia (27%), Kanada (15%) i USA (14%).
Globalizacja gospodarki światowej jest najpoważniejszym i najsilniejszym przeciwnikiem dzisiejszego rządu niemieckiego. Lata dziewiędziesiąte, czyli po upadku muru, wzmocniły ten trend opuszczania „kraju bez perspektyw dla młodych ludzi”. Przedtem tylko ok. 10-15 procent Niemców z zachodniej części rozważało taką ewentualnść. Tylko zaraz po drugiej wojnie światowej było inaczej. Wtedy prawie co trzeci Niemiec szukał „nowej” ojczyzny. Potem nadeszły czasy tzw. "cudu niemieckiego" i tylko co dziesiąty Niemiec rozglądał sie za „lepszym” krajem do życia.Image
Fakt ten powinien smucić członków rządu niemieckiego. Nie tylko znika z kraju duża liczba podatków ale także ucieka wraz z nimi wiedza i gotowość do rozwiązywania przyszłościowych problemów. Drugim wielkim przekleństwem Niemców jest tzw. „outsourcing”. Wiele niemieckich urzędów i firm redukuje liczbę swoich pracowników oddając w ręce obcych wcześniej wykonywane przez siebie zadania. Rosną więc firmy bez kwalifikowanych pracowników ale za to z doskonale działającą administracją. Wiedza o produkcie zostaje w rękach innych.
Dotychczas Niemiecka Republika Federalna była krajem przemysłowym. Ucieczka fachowców z kraju mogła by być kompensowana przez wysoką liczbę urodzin, lepsze szkolnictwo i wszechstronne wykształcenie obywateli oraz chociażby poprzez wpuszczenie do kraju wysoko kwalifikowanych kadr. Niestety każdy z tych punktów jest piętą achillesowę niemieckiego państwa. Niemcy nie lubią obcokrajowców i nie chcą się uczyć.Image
Co mogą zrobić Niemcy?
Przede wszystkim muszą dopuścić liberalizm i wolność jako podstawę do trwałych zmian w przyszłości. Dzisiejsza biurokracja, totalna kontrola i horrendalne podatki muszą stać się przeszłością.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 20:15

Nie mogą i nie staną się przeszłościa podatki , bo to właśnie dzięki nim Niemcy sa w 100% państwem socjalnym czego napewno nie można powiedzieć o Polsce . Niemcy narzekają ale kto nie narzeka?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 20:34

To powiedz mi co stoi na przeszkodzie żeby Polska stała się państwem socjalnym ?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 20:48

Wysokie bezrobocie , niskie zarobki , ceny podstawowych artykułów wyższe niż w DE . Łapówkarstwo , kolesiostwo itd... Płacimy podatki i co z nich mamy ??

Portret użytkownika BUBU
Wysłane przez BUBU (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2014 - 14:19

Wybacz ze sie wtrace ale by Polska stala sie panstwem socjalnym stoi na przeszkodzie zacofanie, nieudolni politycy!
Wytlumacze:
Zacofanie: Polska i Polacy zyja jeszcze okupacja, wiecznym biadoleniem, stalym narzekaniem. Stale krytykujemy innych nie patrzac na siebie. Przy kazdej sposobnosci wspominamy wojne, ile nam rozkradli, jacy to my biedni jestesmy.... Temat mozna by rozwinac w nieskonczonosc ale to tylkoby z nas zrobilo wrogow.
Teraz politycy:
Mamy takiego Tuska, facet niby swiatowy lecz niestety byc swiatowym nie wystarczy. Doszukalismy sie ze cos tam w jego rodzinie bylo Niemieckie i teraz jak ujadajace psy szczekamy na niego nie ze wzledu na jego polityke ale na fakt ze jest potomkiem niemca...
Taki Kaczynski i spolka...
Wazniejsze dla niego sa porachunki prywatne, rodzinne i walka o Krzyze niz Kowalski czy Nowak, czyli ja i ty!
No i doszlismy do ciebie i mnie:
O tobie moge tylko wyciagac wnioski po tym co napiszesz, jak i ty o mnie i jest to moim zdaniem bez sensu ale wielu to robi i wyzywamy sie od najgorszych, plujemy na siebie, nienawidzimy sie tylko dlatego ze nasze poglady nie zgadzaja sie.... Bezsens totalny! Moim jednak zdaniem Polska nie jest jeszcze gotowa na wielka polityke bo spoleczenstwo jest oglupiane przez politykow, niby komuny nie ma a jednak jest i nazywamy to w Polsce kapitalizmem!
Kiedys, dyskutujac z pewnym,madrym czlowiekiem zapytalem go wlasnie o sytuacje Polski i jego zdanie.... Jego odpowiedz wywolala u mnie panike i strach ale po tym jak to przemyslalem doszedlem do wniosku ze ma racje!
Pytanie bylo, "co Polska powinna zrobic by bylo w Polsce lepiej"?
Odpowiedz, "Polska powinna wypowiedziec wojene Amerykanom ale zanim wojska Jankesow wkroczylyby do Polski Polska powinna oglosic kapitulacje".... Przerazilo mnie to ale cos w tym jest! Polscy politycy i Polska polityka nie jest w stanie zrobic z naszego kraju czegos co moglibysmy nazwac ojczyzna i za co bylibysmy gotowi ginac, te czasy minely bezpowrotnie! Takie jest moje, skromne zdanie....

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2014 - 17:42

Smutne jest to co napisałeś, lecz - z goryczą i żalem - muszę się z Tobą, w wielu kwestiach, zgodzić.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 20:21

Ja odpowiem na to tak jak odpowiadają Anglicy:
The grass is always grener on the other side[trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu),a po naszemu :Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 22:26

MAMY RUDEGO FOLKSDOJCZA ale jego rządy to raczej katastrofa niż porządek.Dlaczego budowa 1km. autostrady kosztuje nas średnio 9,6 mln. euro (drożej niż w Niemczech) a np. na Litwie wystarczyło 4mln. Dlaczego premier Tusk umorzył Rosji 1mld.200mln. długu Gazpromu i jednocześnie płaci najdrożej w Europie za ruski gaz? Dlaczego budowa stadionu kosztowała o 50% drożej niż w Niemczech i dwukrotnie drożej niż w Korei pd.? Dlaczego budowa orlika miała kosztować max 0,5 mln. a kosztowała od 1,5 do 2mln.? Czy Polsce potrzeba dodatkowo 160 000 biurokratów, dlaczego przekręty i korupcja tak zdecydowanie tępione za PIS dzisiaj uzyskały ochronę rządu PO ??? zwiń

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 22:21

Narodowi Polskiemu okupanci ścieli głowę podczas II W.Ś., usuneli z naszego społeczeństwa ludzi o nieprzeciętnym intelekcie i dorobku. Dzisiejsze polskie społeczeństwo składa się w swojej większości z impotentów intelektualnych, którzy nie rozumieją świata, który ich otacza. Większość Polaków ma mentalność niewolniczą i jest wyzbyta jakiejkolwiek ambicji. Kłamstwo, korupcja, nepotyzm i złodziejstwo wraz z postawą roszczeniową tworzą obraz przeciętnego Polaka, którego podstawowe potrzeby są zaspokajane przez PO, PiS, PSL, SLD oraz "odstrzały" od wymienionych partii. Większość z nas legitymizuje naszą bylejakość, ponieważ wyzbyci jesteśmy odwagi, godności i honoru czyli cech, które charakteryzowały w przeszłości najlepsze jednostki tworzące Naród Polski. zwiń

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2014 - 23:23

Z twierdzeniem typu: "Narodowi Polskiemu okupanci ścieli głowę podczas II W.Ś" bardzo często stykam się rozmawiając z Korwinowcami. To oni właśnie podnoszą argument jakoby dziś było tak źle, bo nie ma partii która by nie zajmowała się sama sobą, no chyba, że partia Korwina, która jest inna od wszystkich innych. Oczywiście twierdzenie to jest fałszem. Mamy inteligencje i mamy możliwości zmiany. Chociaż na pewno zmian nie dokona partia Korwina, bo głosi hasła utopijne i groźne dla społeczeństwa. Wracając do tematu. Jak to, ktoś spyta? Gdzie jest ta inteligencja? Oto mały przykład. W XVII wieku podczas bitwy pod Białą Górą Czesi utracili swoją całą inteligencje. Przez lata byli też pod panowaniem Habsburgów i nie mieli nic do mówienia. Jednak Czesi jako naród przetrwali. Podobnie Polacy. Rozbiory, Kulturkampf i inne sposoby niszczenia Polaków nie odniosły skutków. Polacy odbudowali z terenów trzech zaborów kraj. Z małej wioski uczynili na owe czasy najnowocześniejszy port morski -Gdynię, stworzyli COP, itp. Skoro się kiedyś udało, dlaczego dziś się nie udaje? Wielu medioznawców mówi wprost. To wina resortowych i sprzedajnych mediów. To one zamiast uświadamiać ogół społeczeństwa, społeczeństwo polskie usypiają opowieściami o matce Madzi, walce z dopalaczami, złym Kościele, opisywaniem pogody. Zamiast zapraszać ludzi z wizją, zapraszają awanturników. Zamiast mówić o problemach gospodarki, mówią o tańcu z gwiazdami. Zamiast mówić prawdę media wciąż zajęte są dołowaniem Polaków opowieściami jacy są kiepscy. Czy jest na to rada? Oczywiście. Jeden z drugim wyłącz TVN, TVP, odłóż Gazetę Wyborczą czy Politykę i poszukaj w internecie wywiadów osób na poziomie. Gdy coś znajdziesz podziel się z tym ze znajomymi, choćby z takim filmikiem http://www.youtube.com/watch?v=IqxfA-b0gZs (początek od 00:00:30). Czym bardziej jesteś świadomy otaczającego świata tym lepiej dla ciebie i rodziny. Im więcej będzie świadomych tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wybrani zostaną do Sejmu krzykacze i awanturnicy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 12:36

Zgodzę się z faktem, iż -idiotyczne w swym zamyśle- pomysły trzeba piętnować i informować o tym społeczeństwo, ale... w sposób rzetelny.
Nikt z komisji UE nie zabrania wędzić w sposób naturalny tj. drewnem lub trocinami /tak wędzi się ponad 90% produktów w Polsce/ tylko chodzi o zmniejszenie o połowę tychże substancji szkodliwych, wskazanych w dyrektywie.
Więc co najwyżej może mieć chwilowy problem tylko garstka masarni, która wędzi drewnem wg starych metod w komorach na szczapy/polana drewniane /reszta wędlin wędzona jest w autoklawach, w których wędliny dymione są z trocin w sposób mechaniczny - koszt, wydajność itd./.
Zaznaczam chwilowy, ponieważ i tak problem obejdą bez problemu, czego jestem pewien.

A Pani Redaktor raz jeszcze trochę więcej rzetelności w swych felietonach życzę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 16:50

Nawiązując do Twojego apelu o więcej rzetelności zwrócić pragnę uwagę, że tekst ma charakter felietonu, więc jego autorka nie musi znać się na technologii wędzenia kiełbas, podobnie jak od Ciebie nie powinno się wymagać znajomości niuansów publicystyki.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 15:41

Strach pomyslec gdyby w KE znalazło się kilkudziesięciu impotentów i z zawisci przeforsują ustawe zabraniajaca bzykania.

Portret użytkownika czytelnik Moher
Wysłane przez czytelnik Moher (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 22:50

zakaz bzykania to tylko kwestia czasu
jako niewolnicy bedziemy mogli sie rozmnazac jedynie kiedy o bedzie konieczne dla decydentow

feminizm, aborcja, eutanazja, gender doprowadza do tego, ze nie bedzie dzieci z normalnego poczecia, bo ginie na naszych oczach rodzina a z nia panstwo, ktore okazuje sie Tuskowi do niczego niepotrzebne, oczywiscie poza (nie)rzadzeniem, dlatego likwiduje je konsekwentnie

czterolatek wraca z przedszkola do domu i mowi do babci, ze nie chce byc dziewczynka, bo mu kazali sie przebierac w sukieneczki w przedszkolu

inny chlopak mowi na wuefie ze nie bedzie cwiczyl dzisiaj bo ma okres, bo jest dziewczynka
czy to nie paranoja? to Tusk i jego ferajna nam to serwuja i maja jeszcze podobno wg sondazy ponad 20 procent poparcia, gdzie my zyjemy? kto na nich glosuje? czy jestesmy narodem debili, ktorzy samo sobie kopia groby?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2014 - 18:43

Jak tak przeraża Cię przebieranie chłopców w sukienki to poszukaj sobie w internecie w co był ubierany Karol Wojtyła przez swoich rodziców.Ideologia gender nie ma z tym nic wspólnego.Zawsze będzie tak ,że znajdą się chłopcy,którzy lubią bawić się lalkami,a dziewczynki samochodzikami lub grać w piłkę nożną(latem widziałem kilka dziewczynek trenujących na boisku w Strzelcach).

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2014 - 19:35

Jedno nie ma z drugim nic wspolnego.
Dziewczyny i pilka plazowa to bardzo widowiskowe
a nozna tez tyle ze brutalniejsza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2014 - 19:35

Jedno nie ma z drugim nic wspolnego.
Dziewczyny i pilka plazowa to bardzo widowiskowe
a nozna tez tyle ze brutalniejsza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2014 - 19:15

No i masz. Ta specyficzna publicystyka jednak wprowadza wielu czytelników w błąd, bo dla wielu to jedyna prasa, którą czytają. I nie muszą rozumieć co to jest felieton. Pozdrawiam
PS
Felieton dobry!!

Odpowiedz