fbpx Święta dla seniorów | Strzelec Opolski

Święta dla seniorów

Święta dla seniorów

Artykuły : 
Numer wydania: 

[img_assist|nid=4489|title=|desc=|link=popup|align=left|width=150|height=102]Podczas weekendu w gminie Ujazd odbyło się wiele imprez przedświątecznych. W sobotę wspólnie kolędowali seniorzy z Balcarzowic i zgromadzeni goście. Imprezę w tej wiosce zorganizowało lokalne koło DFK i rada sołecka.

- Wystąpiły dzieci z przedszkola, którymi opiekują się Aneta Jamer i Helena Krupa, a także młodzież ze świetlicy pod opieką Małgorzaty Bachen – mówi sołtyska Teresa Cwielong. Zaśpiewała też Simone Bieniek z Warmątowic – w duecie ze swym kuzynem Denisem Macioszkiem. Na scenie nie zabrakło, powołanego niedawno do życia, zespołu Melodia. W jego skład wchodzą panie z Sieroniowic i Balcarzowic.

- Dzieci przygotowały też kartki i stroiki świąteczne. Każdy chętny może je u nas nabyć – chwaliła sołtyska.

W niedzielę świętowały kolejne wioski. Tym razem Niezdrowice i Zimna Wódka.

- Przygotowaliśmy mikołajki dla seniorów powyżej 65 roku życia. Przybyło około 50 osób – mówi Irena Kois, sołtyska Niezdrowic. – Obłożnie chorzy, którzy nie mogli się razem z nami spotkać, otrzymają specjalne paczki. Rozniesiemy je do 23 osób.

W Niezdrowicach przedświąteczne biesiadowanie przygotowała rada sołecka na czele z panią sołtys. Dla gości były: kawa, kołacz, ciasta, sałatka i kiełbaski. Czas śpiewem umiliła im między innymi Natalia Wilczek.

Zanim Natalia przyjechała do Niezdrowic, zaprezentowała się w swej rodzinnej Zimnej Wódce. Tutaj występowali też Simone Bieniek, Kinga Śmiałek i Paweł Matuszek. Okazją było przedświąteczne spotkanie seniorów, które w świetlicy zorganizowało koło mniejszości niemieckiej.

- Zaprosiliśmy seniorów z całej wsi, tj. około 70 osób – mówią Magdalena Ogaza, przewodnicząca koła, i Renata Kołodziej. – Dla 30 chorych przygotowaliśmy paczki. Ponadto, wręczyliśmy dyplomy, róże i czekolady dla jubilatów, którzy obchodzili 50, 60, 70, 80 lat – a więc pełne rocznice urodzin.

Na stołach w Zimnej Wódce znalazły się ciasta, kawa, a także wigilijna kolacja. Był śpiew kolęd i dzielenie opłatkiem. Zgromadzeni składali sobie życzenia spokojnych świąt… I oby się spełniły.

JL