fbpx Strzelce przyjazne mieszkańcom | Strzelec Opolski

Strzelce przyjazne mieszkańcom

Strzelce przyjazne mieszkańcom

Artykuły : 
Numer wydania: 

Gmina Strzelce Opolskie została laureatem konkursu w ramach programu „Opolskie dla rodziny”. 14 maja w Filharmonii Opolskiej wręczono statuetki dla najlepszego pracodawcy, partnera programu, a także samorządu. Jedna ze statuetek powędrowała w ręce burmistrza Tadeusza Goca.

 

Gmina realizuje wiele projektów, które mają na celu wspieranie rodzin i osób starszych. Jest wśród nich przebudowa gminnego Zajazdu Piast na mieszkania chronione i wspomagane dla osób starszych. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach rządowego programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”. Powstało 12 mieszkań chronionych, w których zamieszkać może 36 osób. Doceniony został również autorski program budownictwa wielorodzinnego „Twoje M”. W ramach zadania powstanie wielorodzinny budynek mieszkalny dla 27 rodzin.

 

Gmina Strzelce Opolskie nie zapomina o najmłodszych. W trosce o wygodę rodziców, którzy w urzędzie miejskim załatwiają ważne sprawy, stworzony został kącik dla dzieci. Pociechy mogą pobawić się na dywaniku, rysować i kolorować. W toalecie na parterze budynku znajduje się również toaleta z przewijakiem dla maluszków.

 

Kolejnym zadaniem, które pomogło gminie w uzyskaniu wyróżnienia, było przygotowanie w parku miejskim górki „Kaśki” do zimowych szaleństw. Dzięki podwyższeniu górki, dodatkowemu naśnieżeniu i oświetleniu, udało się stworzyć prawdziwy stok. Zimą miejsce cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, tych mniejszych i większych.

 

To najistotniejsze z zadań realizowanych przez gminę, choć programów wspierających mieszkańców jest znaczenie więcej.

 

Gmina Strzelce Opolskie otrzymała również trzecie miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w rankingu Perły Samorządu 2018 organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. W tym samym rankingu burmistrz Tadeusz Goc otrzymał wyróżnienie w kategorii włodarz gmin miejsko-wiejskich.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co się dzieje z zamkiem?
Dwa dni wielkiej zabawy
Przede wszystkim zapobiegać
Zachwyceni jedynką

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Maj, 2018 - 18:03

Jest też grupa wazelinków o prostym rozumku i takich zdolnościach, kłaniających sie pod samą ziemię, bo nigdzie na podobne zajęcia już nie mają szans.

Portret użytkownika Tojestcyrk
Wysłane przez Tojestcyrk (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 08:47

No to warto się zapytać co powie na poniższe rozwiązania innych miast wladza Strzelec Opolskich, mieniąca się przyjazna rodzinom.

1. Basen - brak obsługi karty dużej rodziny, w innych miastach bilety dla rodzin 2+3 są za 1 PLN. Nie jest obsługiwana najtańsza karta Multiactive upoważniająca do ok 10 wejść na basen. Władze basenu uznają karty Multisport plus albo wyższe, ale te kosztują ok 100 zł od osoby. Dziwnym trafem baseny w Kędzierzynie-Koźlu i Kamieniu Śl. mogą uznawać mniej kosztowne karty, natomiast miasto przyjazne (bogatym) rodzinom już nie.

2. Przedszkola, żłobki - brak jakichkolwiek zniżek dla wielodzietnych.

3. Jeśli chodzi o budowane mieszkania, to w kryteriach wyboru przyszłych mieszkańców nie ma przypadkiem dodatkowych punktów dla osób mieszkających w mieszkaniach komunalnych? Jeśli tak to dla kogo jest to budowane? Dla młodych rodzin, które nie mają swoich mieszkań i siedzą rodzicom na głowach, czy dla rodzin które mają już mieszkania komunalne? Czy osoby najbardziej potrzebujące większego i bardziej przyjaznego lukum, a mieszkające w mieszkaniach komunalnych na pewno dostaną te mieszkania?  Przecież jeśli teraz żyją w ciężkich warunkach, w mieszkaniach wymagających remontu, to nie dlatego że chcą, tylko nie mają środków na ich remont. W takim razie w jaki sposób wpłacą wkład własny do budowanych mieszkań? Nawet Bank Spółdzielczy ma minimalne wymogi, które muszą być spełnione aby otrzymać kredyt. Czy nie skończy się to tym, że w tych mieszkaniach nie będą mieszkać najbardziej potrzebujące osoby, które potrzebują wsparcia finansowego, lecz osoby których sytuacja finansowa jest znacznie lepsza. Nie oznacza to, że osoby z większym portfelem nie potrzebują tych mieszkań, bo na 100% są im niezbędne. Tylko jaki jest cel budowania mieszkań komunalnych, czy nadrzędnym kryterium nie są warunki socjalne?

4. Ostatni piknik rodzinny z okazji Dni Otwartych Funduszy UE pokazał jak bardzo przyjazne rodzinom jest miasto. Nie sztuka rozrzucić ulotki i zebrać mnóstwo osób nad rybaczówką. Jeśli ogłasza się piknik, to należy udostępnić jakieś atrakcje dla najmłodszych, a nie jedynie mikroskopijną dmuchaną zjeżdżalnię, której dni sa już chyba policzone oraz stragan sprzedający kiełbasy. Nie mówię o tym że flagi UE na pikniku z okazji dni otrwarych UE nie widziałem. Osobnym tematem jest zagospodarowanie terenu Rybaczówki. Place zabaw są bardzo fajne, ale tereny zielone to jakiś dramat, o trawie trudno coś powiedzieć, bo wychodzą pojedyńcze źdźbła ale to raczej chwasty. Ciekawe ile kosztowało zagospodariowanie terenów zielonych i do kiedy znany wykonawca odpowiada w ramach gwarancji? 

Osobiście nie mam wrażenie że w Strzelcach dzieje się coś szczególnego, co sprawia, że są przyjazne rodzinom. Może są osoby, które mają inne wrażenia i ja nie zauważam jakich bardzo istotnych działań wład miejskich

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 20:24

1. zlobki i przedszkola sa wrecz darmowe 1,20 zl za godzine opieki, przedszkole 5 godz. za darmo , kolejne za 1 zl-h

2. jak ktos zwalnia mieszkanie komunalne i idzie na swoje wlasne to zle czy dobrze   TO REWELACYJNIE

3. Mieszkania budowane sa dla ciezko pracujacych mlodych mieszkancow a nie dla zyjacych z socjalu , trzeba sie bylo uczyc to bys zarabial i dostal kredyt bez problemu

4. Piknik byl bardzo udany , to byl rodzinny piknik i nalezy sie  zajmowac dzieckiem a nie wyreczac sie , w ogole nie powinno byc 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 21:02

Mieszkania sa budowane dla  mlodych mieszkańcow .     ok 3000 zł/m2  za stan developerski  tzn do każedgo m2 należy dołożyć co najmniej 1000zł  [ roboty wykończeniowe  + biały momtaż + inne ] to  najdroższae pozycje w  procesie budowy domu]  Tak więc  m2  w zapadłej dziurze będzie oscylowal w okolicy 4000-5000 zł. Kolejny strzelecki przekręt . Boszsze   dlaczego nie grzmisz i nie ukarzesz tych   strzeleckich mafiozów którzy  wpuszczają  młodych ludzi w kanał. Ale w kanał dali wpuścić się tylko jacys   ''dziwni młodzi ludzie''  . Na pierwsze spotkanie przybyło ok 200-300  zainteresowanych osób co  skutkowalo  przymiarką do budowy  3  bloków .   Ale kiedy mądrzy  młodzi ludzie  przejrzeli na oczy   [  cena m2  z 1700  w ciągu 3 miesięcy  skoczyła  do ok 3000zł  ]  to  wypieli sie na    strzeleckie mieszkanie +. Ostała się tylko garstka straceńców ktorzy   łamią się  czy  zasiedlić ...jedną klatkę  bloku  budowanego  tuż obok  zakładu  którego produkcja i transport odbywa się 24/dobę. a cena tego  cuda będzie oscylowała   lub przekraczała   koszt mieszkania we Wroclawiu , Krakowie czy   Poznaniu. Boszsze  starszych  mieszkańców naszego  miasteczka    strzeleccy mafiozi  kiwali od lat . Teraz przyszla   pora na kiwanie ..młodych  strzelaczan . Nie dziwota ze taka polityka  strzeleckiej wierchuszki skutkuje  pokazaniem   fucka strzeleckiej mafii  rok rocznie  ok  200  strzeleckiej mlodzieży. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 22:50

 Oni nie potrzebuja domoroslych adwokatow  schizofrenikow  to , dla ciebie SZKLANY SUFIT. Tylko tyle ci pozostaje klapac anonimowo . KOZAK W NECIE PIYDA w swiecie. tyle w temacie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 22:44

Czyli poza nawias stawiasz tych co ciężko pracują, a się nie uczyli oraz tych co się uczyli, ciężko pracują ale nie zarabiają dobrze. Ile wg ciebie wynosi dobry zarobek na osobę w rodzinie 2+2? Netto ogółem /4 osoby? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Maj, 2018 - 23:52

Zastanawia mnie jaki masz interes prezentując postawę aktywisty, pełną nienawiści do innych osób na forum. Może podziel się z czytelnikami swą wiedzą. Wydaje mi się, że jeśli przedstawisz merytoryczne argumenty może inni przyznają ci rację, a nie tylko powtarzasz jak mantrę że płacą wykształceni i ciężko pracujący i innym wara od tego. Każdy mieszkaniec gminy Strzelec Opolskich ma prawo mieć swoje zdanie, bez znaczenia czy jest ono zgodne z twoim tokiem myślenia lub odmienne. Nie warto obrażać innych bo do niczego dobrego to nie prowadzi. Więcej luzu a mniej propagandy szanowni państwo i więcej wzajemnego szacunku. W końcu Strzelce Opolskie to nasze miasto i każdy będzie zadowolony jeśli coraz wieksza liczba mieszkańców będzie miała przyjemniejsze życie. 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Maj, 2018 - 09:59

 1.  Jeżelio jest tak dobrze ..to dlaczego jest tak źle  [ ok 200 osób rokrocznie  wynosi się z .. strzeleckiego  raju na ziemi 

2. Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego w ciągu    2 dekad z prężnego  35 tys  miasteczka  Strzelece Opolskie  stało się  ok 15 tys [  1/2   zameldowana  przebywa za granicą  dziurą   

3. Argumenty merytoryczne ?   Moje - absoletnie    Twoje   absolutnie tak .  

4.   Opisywanie stanu faktycznego w  prosty-ostry sposób  to   obrażanie ? Obvrazonym może poczuć się ten którego  dany tekst  dotyka osobiście. 

5. Sttrzelce Opolskie to   ICH MIASTO   a nie nasze . Nie widzisz jak  od lat  jesteśmy  kiwani?  Jeśli nie to oznacza ze  należysz do drużyny  kiwających.

Odpowiedz