fbpx Strażak nie taki drogi... | Strzelec Opolski

Strażak nie taki drogi...

Strażak nie taki drogi...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Rada miejska jednogłośnie przychyliła się do podniesienia wysokości wynagrodzenia dla członków OSP Leśnica. Ostatnie zmiany były 10 lat temu. Za wyjazd do akcji gaśniczej do tej pory strażacy otrzymywali 10 zł/h. Obecnie kwota zostanie zwiększona do 15 zł/h, a za udział w szkoleniach z 5zł/h do 7,5 zł/h.

 

- Warto docenić ochotników - zawsze można na nich liczyć w zdarzeniach losowych czy podczas uroczystości, zabaw, festynów – nigdy nie odmawiają nam pomocy - przypomina burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski. - Podane kwoty nie należą do najwyższych stawek przewidzianych dla druhów ochotniczej straży pożarnej. Praca strażaka wymaga nie tylko odporności na stres, ale również siły fizycznej, a ekwiwalent ma jedynie zrekompensować brak możliwości pracy podczas akcji - wyjaśnia burmistrz.

 

Joanna Krok

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Na niemiecką nutę
Zacne jubilatki
Świętowali Dzień Matki
Zabawy w wodzie

Komentarze

Portret użytkownika Strażak
Wysłane przez Strażak (niezweryfikowany) w 5 Czerwiec, 2018 - 12:38

Warto dodać, że w żadnej naszej OSP w gminie, kasa nie trafia do prywatnych kieszenie strażaków, tylko do kasy danej jednostki. Żaden ze strażaków na tym nie zarabia i o żadnej rekompensacie mowy być nie może.

Odpowiedz