fbpx Stawki ostro w górę | Strzelec Opolski

Stawki ostro w górę

Stawki ostro w górę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na sesji rady miejskiej, która miała miejsce w ostatnią środę listopada, wśród 16 uchwał, którymi się zajmowano, jedna odbije się mocno na kieszeni mieszkańców gminy... Radni przyjęli uchwałę mocno podnoszącą stawki za zajęcie pasa drogowego (chodzi o drogi gminne). Co ciekawe, nie spodobały im się stawki zaproponowane przez urzędników i tak już wyższe od obowiązujących i... jeszcze mocniej je wywindowali.

- 16 listopada otrzymaliśmy zestawienie - propozycje nowych stawek obejmujące: te do tej pory obowiązującą w gminie, stawkę proponowaną oraz stawkę powiatu strzeleckiego - mówi radny opozycyjny Marek Zarębski. - Propozycje podwyżek były znaczne, wzbudziły one kontrowersje u kilku radnych. Ale zamiast pochylić się nad ewentualnymi korektami, robiono coś, co jeszcze dotąd nie miało miejsca, a mianowicie włożono w usta przewodniczącej komisji budżetowej propozycję jeszcze większego ich podniesienia, a w rzeczywistości zrównania ich ze stawkami powiatowymi. O Strzeleckie Wodociągi i Kanalizację zadbano, stosując 50% obniżkę za zajęcie pasa drogowego przez tą firmę. Czy nie można było tak postąpić w stosunku do osób prywatnych?

W uzasadnieniu do projektu uchwały można przeczytać, że podwyżka stawek pozwoli na pokrycie rosnących kosztów utrzymania dróg gminnych, skróci czas zajęcia pasa drogowego, ale też nie wpłynie bezpośrednio na mieszkańców, ponieważ głównymi płatnikami są przedsiębiorstwa energetyczne, telekomunikacyjne, gazownicze.

- Wpłynie. Mieszkaniec, który będzie np. chciał wykostkować podjazd przed swoją posesją, będzie musiał zapłacić za zajęcie pasa kilkaset złotych. To nieracjonalnie dużo - mówił w czasie sesji radny Henryk Rudner.

- Nie wiem, ile razy obecna ekipa rządząca gminą sięgnie jeszcze do naszych kieszeni (po podwyższeniu stawek za wodę i ścieki to kolejna podwyżka). Tym razem wyniosła, bagatela, od 100 do 5000(!)%. Zaczęła się kwesta na II etap basenu lub też na nową limuzynę służbową - komentuje Marek Zarębski.

POS

 

Za podwyżką stawek głosowali:
Karol Bischoff, Józef Bocian, Danuta Foryt, Jan Gola, Irena Kaczmarek, Antoni Karecki, Agnieszka Knopik, Tadeusz Koteluk, Bogdan Małycha, Pelagia Ochwat, Stanisław Pawlik, Gabriela Puzik, Stanisław Trzeciak, Danuta Urbaniak
Przeciw byli:
Tadeusz Biegański, Henryk Skowronek, Marek Zarębski
Od głosu wstrzymali się:
Krystyna Kocur, Zofia Habasz, Henryk Rudner
Nie zagłosował:
Krzysztof Szłapa

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Grudzień, 2015 - 22:03

Lepszy przyczajony artykuł, bez pochylenia się nad miejscami bezproduktywnych wycieków gminnej gotówki niż żaden.
Co prawda to tajemnica poliszynela, jednak warto by podjąć temat, bo Strzelec robi się coraz bardziej ulizany jak regionalne NTO, gdzie takie tematy podejmowane być nie mogą.

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 17 Grudzień, 2015 - 23:16

A do tego mieszkancy otrzymali jeszcze prezent na swieta w postaci podwyzek za wode. Z 9,85 zl na 10,13 za kubik na nastepny rok.  W wiadomosciach strzeleckich wyemitowanych przez lokalna telewizje kablowa jest informacja o dotowaniu przez gmine pływalni w kwocie 800 tys. zł. na rok 2016. Jak powiadaja przedstawiciele gminy , jest to dla nich niewygodne i powinno sie robic wszystko zeby pływalnia zarobiła na siebie. Zeby tak było należałoby podniesc ceny biletow w granicach 15 - 18 zł. Tak twierdza. W miejscowosci w ktorej mieszkam w Holandii, w wiosce liczacej 19 tys mieszkancow płace za godzine pobytu na pływalni 3.20 euro. To jest około 13 zł za bilet, ale najnizsza płaca brutto wynosi 1380 euro to jest około 5,500zł..Oprocz tego samego co na strzeleckim basenie mam  do dypozycji dwa baseny z  jakuzzi na 12 osob kazdy. Wlaczaja sie na przemian co kwadrans. Basen rodzinny glebokosc od 75 cm do 1,40m ze sztucznymi falami, dla dzieci brodzik, duzy głebokosc 10cm do 75 cm, O zjezdzalni nie wspominam bo to norma.

Dlaczego o tym pisze? Juz wyjasniam. W brodziku rozpoczynaja nauke pływania dzieci w wieku lat 4. Po opanowaniu podstaw kontynułuja naukę w basenie rodzinnym. Egzaminy zdaja na basenie 25 metrowym. Panstwowe..Bez dyplomu A z pływania dziecko nie zostanie przyjete do szkoły. To podstawa. Po zdobyciu dyplomow  B i C  ktore nie sa obowiazkowe dzieci , wiek 7 lat, zaczynaja kurs ratownika ktory trwa kilka lat. Na dyplom C dzieci uczy sie pływac w ubraniu. Zimowe buty, kurtka , spodnie. Na wodzie i pod woda. Nie ma idiotycznych zapisow o kieszeniach, zamkach błyskawicznych i kapielowkach do kolan. Dlaczego tak jest? Bo pływalnia ma na siebie zarabiac. Strzelecka pływalnia jest niestety nieodpowiednia do nauki pływania dla kazdego.Super sa tylko szatnie.W naszym kraju juz tak jest ze najłatwiejsze sa decyzje o podwyzkach. Wszelkie nieudolne istoty ktore maja w rekach berło władzy siegaja do kieszeni podatnika. Panie Goc, podniescie ceny na pływalni do tych 18 zł. Nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko po tych podwyzkach bedziecie dalej dopłacac 800tys, albo i wiecej.Dyrektor ma robic wszystko by pływalnia zarabiała , a nie robi, bo nie ma pomysłow i jest, niestety tylko administratorem . Zeby wiedziec jak na pływalni wyjsc przynajmniej na zero to nalezy znac potrzeby klientow. Zeby je poznac trzeba troche zainwestowac troche własnej inwencji. Ratownicy beda wtedy chodzic wokoł basenu zamiast obserwowac basen na siedzaco z kanciapy ratownikow.. No ale ja nie jestem zarzadca tego przybytku wiec pomysłami dzielic sie nie musze, a na pewno nie z dyrektorem pływalni. Podczas tegorocznych wakacji odwiedzilem strzelecka pływalnie z moja 7 letnia wnuczka mieszkajaca na stałe w Holandii. Miałem ogromna satysfakcje kiedy ta , mierzaca wtedy 125 cm dziewczynka skakała na głowe ze słupka, przepływała pod woda prawie cała długosc basenu i pływała w basenie gdzie w najpłytszym miejscu woda ma 12o cm prawie godzine zawstydzajac kilkunastoletnich chlopcow z motylkami na ramionach ktorzy z zawstydzenia szybko przeniesli sie do mniejszego basenu, A przeciez tak powinny pływac prawie wszystkie styrzeleckie dzieci. Moze wiec panie Goc opdłozyc sentymenty i zaprzagnąc do roboty tych z pływalni i Domu Kultury, Zaoszczedzi gmina 800 tys na pływalni, 1 milion, przynajmniej, na Domu Kultury i nie trzeba zadłuzac gminy. Póki co, to jakby sie przedstawiciele gminy nie krecili, dupa zawsze z tyłu.

silco

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 11:47

  Jak cie tu nie ma na miejscu , to znaczy ,że nie łożysz na funkvjonowanie gminy , zatem nie zabieraj  głosu . ma się podobać mieszkańcom przede wszystkim . pouczanie nas  daruj  sobie albo skieruj do władz holenderskich - tam ich dziadostwie też jest mnóstwo do zrobienia - byłem i widzialem  . Jak jesteś niezdara i nie dałeś sobie rady  wPolsce tylko zawinełeś ogon bo tak najwygodniej  , bo jesteś tchórz Swoimi wywodami  wsadź sobie do d..y jesteśmy tu i nam się podoba i swoja przyszlość wiązemy z SO i ja nie mam zamiaru brać przykładu z pedalskich klimatów z kofishopami .

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 13:05

Błąd w rozumowaniu. To dlatego, że niezdary pozostały na miejscu i dzięki koneksjom kreują rzeczywistość w SO ludzie stąd wyjeżdżają i to coraz więcej i coraz szybciej, nawet "pedały" im nie przeszkadzają.
Jeśli szukasz niezdar to rozpocznij w tych dwóch tworach, których bronisz, najlepiej jednocześnie, bo są nie pojedyncze przypadki, które jednocześnie siedzą w jednym i w drugim za dwie pensje.
A to co się dzieje w "kulturze"to jest już znakomity materiał na jakiś obszerny reportaż. Ten dodatkowy milion dla SOK-u to właśnie pokłosie pojawienia się drugiego dyrektora, dwóch kierowników i niewydolnej finansowo kawiarni z dwuoosobową obsadą nie na własnym rozrachunku tylko gminnym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 12:04

Tragedia jest to, ze SO mieszkaja takie paupery intelektualne jak ty. Moze lepiej przy swoim IQ sie nie wychylaj.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 12:11

Informacja dla czytelnika z godz, 11,47.

Ponad 200 tys, mieszkancow opolszczyzny pracuje na zachodzie europy i wiekszosc pieniedzy wydaja tu, na opolszczyznie i to oni takze łoza na utrzymanie gminy. Czesto miesiecznie zostawiaja tu wiecej pieniedzy niz ty jestes w stanie zarobic w rok, wiec moze troche pokory.
 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 14:48

 Albo wózkowy albo putzfrau może mieć tak wąskie horyzonty myślowe,bo do Holandii nie wyjeżdzają ci , którym dobrze płacą za wiedzę i umiejętności .   Ci co nie płacą strzelcom podatkow osobistych , to nie mają prawa krytykować. Ja placę i nie mam zastrzeżeń

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 15:24

Durnych nie sieją sami się rodzą masz na co zasłużyłeś.Staplerfahrer już nie wiedziałeś jak napisać bucu,żadna praca nie chańbi nawet sprzątaczki no chyba że w pl za 1200 zł a nie jak w DE za 1200 euro buraku z pajcem w jednym.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 16:00

  Nie mam potrzeby  znać niemieckiego , bo będąc  w Holandii rozmawiam po angielsku . W Polsce rozmawiam po polsku , bo jestem Polak  u siebie. Kształciłem się , szkoliłem to mi teraz nawet przyzwoicie płacą

nie  jak szmęda gdzieś na dziadostwie i jescze kale swoje gniazdo . Ty mendo nawet  nie przyjeźdzaj nam smrodzić

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 16:23

Prostaku obrażasz miliony polaków jeżdżących za chlebem chcących zapewnić swoim rodzinom lepszy byt karakanie moralny,wiesz chyba że  umrzesz jak każdy bez względu na ilość kasy i wykształcenie,hehe.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 17:12

  

 

   Ty ciulu niedouczony , ja jestem dumny Polak z dużej litery , a nie miernota bezpaństwowa, która największość wartość jaką ma w życiu to kurs euro . Zostawić na pastwę losu schorowanych rodziców , rowalić rodziny - byle euro , euro , euro . wsadź se w dupe te swoje pouczania .

Portret użytkownika Jola
Wysłane przez Jola (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 16:52

Myślę że jesteś jednak biednym człowiekiem,zbyt prostym zamkniętym w swojej skorupce,nie rozumiesz że to właśnie TY nie kto inny "kala" własne gniazdo.Wiem to takie polskie opluwanie się na wzajem.Ja jednak życzę Ci Wesołych Świąt mimo wszystko.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 14:56

 akurat na Opolszczyźnie dobrze się mają ci , którym się chciało uczyć niszowych zawodów np. piekarze, kucharze czy lekarze i inżynierowie, czy prawnicy . Oni i ich rodziny korzystają z atrakacji , które ty wśmiewasz.

)  . Nie ciepali na szkołę i praktykę to nie muszą nigdzie wyjeżdzać,a Ty się leniłeś to teraz narzekaj

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 15:28

niszowe zawody piekarz ok ale lekarz inrzynier co ty pleciesz zejdź na ziemię człowieku,poczytaj fora ludzi z tytułem inżyniera czy jest praca dla nich i za jakie pieniądze,ehh

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 15:38

Lekarze mieli zawsze dobrze, ale to zamknięta kasta.

Inżynierowie za 2tyś brutto w 12 godz. systemie pracy w ruchu ciągłym pod azjatyckim pejczem mają dobrze?

Nauka daje owoce? Czy dała komuś prace z licznej wykształconej w zawodzie plastyka grupy przez wiele lat współpracującej z SOK-iem po odejściu jej instruktora?

Czy dla szkolnych tłumów robiących frekwencje na basenie to atrakcja - nie wiem - ich trzeba zapytać.

Piekarz, kucharz ma dobrze? No wybacz to już chyba zasłyszane w radiu Erewań.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 17:07

  widocznie nie chodzisz na basen po 17 albo w weekedy- jest mnóstwo zadowolonych klientów i czekają niecierpliwie , kidy będą mogli korzystać z drugiej , rekreacyjnej części . Do sauny nie można się dopchać , trzeba pilnie jeszcze ze 2-3.

 

uważam ,że Ty  chodzisz na pływalnię regularnie i do domu kultury też nie chodzisz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2015 - 12:07

Zrozumiałe, że mając do porównania basen i SOK, basen wypada korzystniej.
Główna atrakcja czyli możliwość kąpieli jest dostępna od otwarcia do zamknięcia. W SOK-u albo nic się nie dzieje, albo jakaś tandeta, zaś coś wartego uwagi tylko okazjonalnie.

Ale też CRWiS dysponuje skromną bazą lokalową nie pozwalającą gromadzić bez żadnych limitów różnych iluzjonistów i kuglarzy. Ratowników również nie może być nieskończona ilość i muszą mieć odpowiednie uprawnienia, których nie można załatwić sobie zaocznie po kilku latach od zatrudnienia. Nie da się otwierać na własny koszt różnych dziwnych działalności, np jakiegoś kurnika, gdzie kwoki mogłyby wysiadywać swoje gniazda.
Zaś funkcja zarządcza w CRWiS jest bardzo ważna, bo to od niej bardzo wiele zależy jak również wiele się wymaga.
Na basenie obostrzeń różnych sporo, ale z korzyścią dla użytkowników.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Grudzień, 2015 - 15:50

  trzeba było się uczyć  i zostać lekarzem , w ogóle jesteś niedouczony , bo błędy ort. takie ,że widać ,że za wiele się nie chciało uczyć .To teraz zpierdalaj w szklarniach albo na hali i odczep się od wszstkich pracujących w Polsce. Tam fikaj do tych pedalskich .

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2015 - 18:14

  no tak etatow w SOK się narobiło  za dużo ich do  roboty wykonywanej , w latach 80 -tych dom kultury pękał w szawach    od  zainteresowanych a pracowało w nim polowe tego co teraz . Te ćućmy są nieruchawe i nie wiem czemu burmistrz dawno to nie rozgonił.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Grudzień, 2015 - 19:27

Tego nie trzeba rozganiac. Trzeba przestac ich dotowac i niech zarabiaja na siebie. Nie dadza rady wiec te pieniadze trzeba podzielic na szkoly na zajecia pozalekcyjne i te sobie poradza

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Grudzień, 2015 - 00:24

W SOK jest juz ponad 30 lat  jeden gosciu od organizacji imprez z silnikiem leniwca i gdyby tak jego wykonana prace skompresowac w jeden wydajny ciag to byłoby tego ze 2 lata.

Odpowiedz