Stary Ujazd gra dalej

Piłkarze LZS-u Stary Ujazd kilka dni po zapewnieniu sobie awansu do ligi okręgowej odnieśli kolejny sukces - zdobyli Puchar Polski na szczeblu terytorialnym.

Na boisku w Strzelcach Opolskich odbył się finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, grali ze sobą zwycięzcy rywalizacji w powiatach strzeleckim oraz krapkowickim. Przedstawicielem naszego powiatu był zespół LZS Stary Ujazd, natomiast jego rywalem drużyna Górnika Januszkowice.

Spotkanie zaczęło się w wymarzony dla naszego zespołu sposób. Już w pierwszej akcji Starego Ujazdu piłka wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Łukasza Hampfa. Nie dał on rady obronić uderzenia Sebastiana Majnusza, które nie było zbyt mocne, lecz za to bardzo precyzyjne. Górnik jeszcze nie otrząsnął się z szoku po stracie gola, a już piłka po raz drugi trzepotała w siatce Januszkowic. Tym razem celnym uderzeniem popisał się Piotr Stranczik. Później było już gorzej. Nasza drużyna wprawdzie stwarzała sobie okazje, lecz zawodziła skuteczność albo na drodze piłki stawał Łukasz Hampf. Zespół Górnika Januszkowice po początkowym szoku spowodowanym stratą dwóch goli, zaczął grać dobrze i kilka razy zagroził bramce strzeżonej przez Tomasza Olszewskiego.

Po zmianie stron drużyna Górnika rzuciła się do ataków, bo niewiele już miała do stracenia. Strzałami zza linii pola karnego próbował pokonać Olszewskiego Mariusz Kapłon, próbowali również Sebastian Witka z bliskiej odległości oraz Mariusz Kondas po szybkim ataku. Za to trenerowi Markowi Słocie udała się tak zwana „złota zmiana”, bo w przerwie wpuścił na murawę Marcina Kieszkowskiego, który w 68 minucie podwyższył na 3:0. A wynik spotkania ustalił w ostatniej minucie Kamil Szyndzielorz i tym samym LZS Stary Ujazd zakończył sezon dubletem. Czyli zwycięstwem w lidze i pucharze.

W sierpniu nasza drużyna dowie się, z kim będzie grała w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Protokół meczu:
LZS Stary Ujazd – Górnik Januszkowice 4:0 (2:0)
Bramki: Sebastian Majnusz, Piotr Stranczik, Marcin Kieszkowski, Kamil Szyndzielorz
Stary Ujazd: Tomasz Olszewski, Rafał Kiklaisz, Tomasz Kiel, Piotr Stranczik, Kamil Szyndzielorz, Sebastian Majnusz, Sebastian Gorzel, Fabian Murlowski, Mariusz Kampa, Tomasz Poplucz, Patryk Kowalczyk oraz Karol Pilski, Marcin Kieszkowski, Marcin Pyrek