fbpx Starocie na sprzedaż | Strzelec Opolski

Starocie na sprzedaż

Starocie na sprzedaż

Artykuły : 
Numer wydania: 

Burmistrz Zawadzkiego chce podjąć kolejne próby sprzedaży nieużywanych gminnych obiektów, aby poprawić nieco wizerunek naszych miejscowości. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na sprzedaż tak zwanego domu kultury przy ul. Dworcowej w Zawadzkiem. Były plany, by powstała tam biblioteka z prawdziwego zdarzenia, ale się nie powiodły. Obecnie w części budynku należącej do gminy (mieści się tam też bank i poczta) swoją pracownię ma tylko klub modelarski. Burmistrz zapewnia, że ma pomysł, gdzie przenieść modelarzy, jeśli budynek uda się sprzedać.

 

Pod młotek ma także po raz kolejny pójść pierwszy budynek gimnazjum przy ul. Świerklańskiej. Od lat stoi pusty i niszczeje. Były pomysły na jego zagospodarowanie, na przykład na mieszkania socjalne, ale na ich realizację nie ma środków. Działka, na której stoi stara szkoła, jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji - w centrum miasta, w pobliżu szkół, sklepów i przedszkoli.

 

Gmina chce także podjąć kolejną próbę sprzedaży budynku przy ul. Dobrego Pasterza naprzeciwko starego cmentarza w Kielczy. Kilka lat temu wyprowadzono lokatorów z funkcjonujących tam mieszkań gminnych z powodu złego stanu technicznego obiektu. Próbowano go sprzedać, ale bez efektów.

 

Zdaniem Mariusza Stachowskiego, jeśli budynku gimnazjum w Zawadzkiem i domu w Kielczy nie uda się sprzedać, trzeba je będzie rozebrać, a następnie podjąć próby sprzedania samych działek. Zanim jednak dojdzie do ewentualnych rozbiórek burmistrz zapowiada podjęcie kilku prób sprzedania „staroci”.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wóz strażacki w bibliotece
Lepiej późno...
Przedszkole w szkole?
Już tylko miesiąc
Centrum bezpieczeństwa

Komentarze

Portret użytkownika Mieszkaniec888
Wysłane przez Mieszkaniec888 (niezweryfikowany) w 23 Lipiec, 2019 - 13:09

Wreszcie Zawadzkie w rankingu na pierwszym miejscu....tylko że najbiedniejszych gmin.Brawo dla władzy-ważne że co miesiąc wypłata na koncie się zgadza....

Portret użytkownika koms 68
Wysłane przez koms 68 (niezweryfikowany) w 23 Lipiec, 2019 - 16:10

Jo tam nie narzekom..mom emerytura z rajchu,sklepy są,aptyki tyż, lasy do okoła...piyknie :)

Portret użytkownika Mody
Wysłane przez Mody (niezweryfikowany) w 23 Lipiec, 2019 - 16:24

Burmistrz też nie narzeka,pensja całkiem dobra,robić zbyt dużo nie trzeba a w historii zapisze się jako chyba najgorszy gospodarz w gminie....Najpopularniejsze jego tłumaczenie to "nie ma pieniędzy to nie robimy"

Portret użytkownika Mody
Wysłane przez Mody (niezweryfikowany) w 24 Lipiec, 2019 - 20:40

Takie komentarze pokazują co ludzie myślą o tym co rządzący robią z gminą Zawadzkie,do jakiego stanu ją doprowadzają....Burmistrz wywodzi się z ugrupowania gdzie zdanie o Polsce było takie "h...j,du...a i kamieni kupa..."tyle w temacie,bo widać że w Zawadzkiem też już kamieni kupa np.po technikum,zaraz zaczną burzyć te domy które chcą sprzedać...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2019 - 05:52

Ludzie nie rozumieją że siedząc w domach w dniu wyborów robią sobie i swoim bliskim krzywdę . A później narzekają .

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2019 - 11:52

Mysle, ze glownym problemem Z-go jest przynaleznosc do woj. Opolskiego. Juz wystarczy, ze przy podziale pieniedzy w stolicy jestesmy zawsze na koncu (odlegloscia od srodka wojewodzotwa czy alfabetycznie) to jeszcze ucinaja sie wszelkie polaczenia komunikacyjne. Dobrze, ze zyjemy w czasach internetu bo inaczej zostalaby tylko poczta - ktora tez juz kuleje.

Spojzcie "za miedze". Ze Swibia dostaniesz sie w kazdy zakatek woj. Slaskiego. Przynalerzac do naszych sasiadow byloby nam duzo lepiej... 

Portret użytkownika as
Wysłane przez as (niezweryfikowany) w 25 Lipiec, 2019 - 15:00

 Głownym probleme Zawadzkiego jest istnienie woj. opolskiego gdzie cwaniacy z MN PO i PSL walczyli o stolki. Trzeba wrocic do dawnej rejencji opolskiej (tj. woj. gornoslaskiego z siedziba w Opolu ale obejmującej tez ślaską część woj. "śląskiego" (dzis z Czestochowa i Sosnowcem -he ! he ! he !).

A Nysa, Brzeg do dolnoslaskiego .

I bedzie git

Odpowiedz