fbpx Stare dziury, stare tłumaczenie | Strzelec Opolski

Stare dziury, stare tłumaczenie

Stare dziury, stare tłumaczenie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Mieszkańcy Balcarzowic od lat narzekają na zły stan drogi powiatowej prowadzącej do ich miejscowości. Temat poruszany był zarówno na zebraniach wiejskich, o remont drogi zabiegają też radni i sołtyska.

 

- Część drogi jest wyremontowana, ale część jest ciągle w beznadziejnym stanie. Jeżdżę codziennie tamtędy do pracy i to jest tragedia. Z równego odcinka od razu wjeżdża się w dziury, więc jak ktoś jedzie rozpędzony, to nie jest w stanie ich zauważyć i po prostu w nie wpada - opowiada jedna z mieszkanek.

 

Jak mówi Józef Swaczyna, starosta strzelecki, remont będzie, gdy znajdą się na niego środki.

 

- To jest droga lokalna, zasadniczo nie służy dużemu ruchowi. Ten najgorszy odcinek został już wyremontowany trzy lata temu w dwóch etapach. Myślę, że w przyszłym roku zrobimy kolejne 300 metrów drogi, tam gdzie jest ona w najgorszym stanie - mówi starosta. - Tak naprawdę powinna to być droga gminna, bo zgodnie z przepisami droga powiatowa to taka, która łączy siedziby gmin i powiatu. W powiecie jest dużo dróg, które nie powinny być nasze i borykamy się z tym od lat. W rządzie obiecywali, że w tym roku 6 miliardów zostanie przeznaczone na drogi lokalne, a póki co nie ma nic. Jeśli znajdziemy środki, to wyremontujemy tę drogę - dodaje.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ziarnka i kłosy w Starym Ujeździe
To już jest koniec
Pieniądze na łatwiejsze życie
Pierwsze takie w gminie

Odpowiedz