fbpx Stal awansowała | Strzelec Opolski

Stal awansowała

SIATKÓWKA: Puchar Polski

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała ze Stalą Nysa 1:3 w pierwszej rundzie siatkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha oddali naszym siatkarzom tylko pierwszego seta, w każdym kolejnym mocniej zaznaczając swoją dominację.

Na pierwsze w tym sezonie derby Opolszczyzny Stal Nysa przyjechała do Strzelec Opolskich jako lider 1. Ligi. Co więcej, przyjechała bez porażki, w ligowych potyczkach oddając rywalom zaledwie jeden z dwudziestu jeden możliwych punktów (gdy wygrała po tie-breaku z Gwardią Wrocław). Podopiecznych Rolanda Dembończyka czekało więc trudne zadanie. Trudne, ale nie niewykonalne - mecze Pucharu Polski, gdzie gra się do jednego zwycięstwa, rządzą się swoimi prawami. Doświadczenie w tej kwestii mają na pewno piłkarze, nie tylko z naszego powiatu. Nieraz bowiem drużyny grające w niższych ligach odprawiały z kwitkiem na przykład kluby z Ekstraklasy.

Mecz rozpoczął eksperymentalny, młody skład - na ławce usiadł Szymon Bereza, Maciej Walczak od początku pojawił się na boisku, a Grzegorza Wójtowicza zabrakło w szerokim składzie. Po premierowej odsłonie nasi siatkarze mieli powody do zadowolenia. Wygrali oni bowiem tę partię 25:22 i potencjalny awans do kolejnej rundy pojawił się na horyzoncie. Następny set padł jednak łupem Stali, która większą przewagę wypracowała dopiero w drugiej połowie tej części gry (17:22). W trzeciej partii nysanie bezlitośnie potraktowali nasz zespół, wygrywając do dziewięciu. Zaczęło się od ich mocnej i trudnej zagrywki, która znacząco wpłynęła na pozostałe elementy po naszej stronie. W czwartym secie ZAKSA zagrała lepiej, ale na bardzo dobrze dysponowanych rywali tego dnia to było za mało. Okazja do rewanżu pod koniec listopada, gdy strzelczanie zagrają w nysie ligowy mecz.