fbpx Srebrne krośniczanki | Strzelec Opolski

Srebrne krośniczanki

Srebrne krośniczanki

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie mają profesjonalnego dyrygenta, nie uczęszczały do szkół muzycznych. W aranżacjach czy nagrywaniu podkładów muzycznych pomagają im znajomi, dobrzy ludzie. Wiele lat temu postanowiły, że będą śpiewać i konsekwentnie robią to do dziś. Echo Krośnicy to zespół stworzony z pasji, tworzące go panie udowadniają, że zapału, pomysłów i talentu im nie brakuje. Co roku zdobywają jakieś nagrody i wyróżnienia, a za każdym razem, gdy występują - uznanie i aplauz publiczności. Tym razem zdobyły srebrny puchar na odbywającym się w Walcach Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej.

 

- Mało brakowało a weszłybyśmy do tzw. złotego pasma, ale ze srebra też się bardzo cieszymy - mówi Krystyna Richter z zespołu. - Atmosfera tej imprezy jest wspaniała, każdy zostanie tam doceniony, widownia żywo reaguje.

 

Krośniczanki wystąpiły w chłopskich strojach śląskich, pani Krystyna szczegółowo opowiadała na scenie, z czego taki strój się składa.

 

- Śmiechu co niemiara było, gdy doszłam do majtek... takich długich galot do kolan, które się kiedyś nosiło - podkreśla z humorem.

 

Echo Krośnicy zawsze serdecznie witane jest przez organizatorów przeglądu.

 

- Usłyszałyśmy od nich, że wnosimy tyle energii, że starczy na cały rok, do kolejnej imprezy - mówi pani Krystyna.

 

Gratulujemy krośniczankom nagrody, ale przede wszystkim zazdrościmy entuzjazmu i umiejętności przekazywania go innym.

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wróciła z Moskwy
Z lalką za pan brat
Strażackie daty
Idą święta
Urodziny naszej Czytelniczki

Odpowiedz