fbpx Sokół gra dalej | Strzelec Opolski

Sokół gra dalej

PIŁKA NOŻNA: Puchar Polski na szczeblu terytorialnym

Piłkarze Sokoła Leśnica pokonali na własnym boisku Błękitnych Jaryszów 4:1 w meczu Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy zagrał Krzysztof Szczodrok, który zdobył trzy bramki i asystował przy czwartej. W drugim pucharowym spotkaniu Górnik Januszkowice wygrał u siebie LZS-em Victoria Żyrowa 4:1. W czerwcu drużyny Sokoła i Górnika zmierzą się ze sobą w finale.

Obydwa zespoły mocno zaczęły mecz. Już w pierwszej minucie przed szansą stanął Krzysztof Szczodrok, ale jego strzał został zablokowany. Pierwsza bramka padła już w 4. minucie, po tym jak trafił on bezpośrednio z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Kilkadziesiąt sekund później Dariusz Burnos mógł podwyższyć na 2:0, jednak strzelił ponad bramką gości. Jaryszów od razu próbował odrobić straty. W 10. minucie przed szansą stanął Michał Ibrom, ale na jego drodze stanął bramkarz Leśnicy. Kilka chwil później, po długim podaniu do Michała Najdy, sędzia odgwizdał zagranie ręką, a po chwili z dystansu ponownie szczęścia próbował kapitan Błękitnych. Dośrodkowywał on z rzutu wolnego, ale po strzale głową Huberta Ibroma arbiter ponownie użył gwizdka - tym razem jednak zawodnik gości był na spalonym. Leśnica wyszła z kontrą, ale piłka zamiast w siatce, znalazła się w rękach Sylwestra Biernata. Paweł Kołodziej strzelił gola dla gospodarzy kilkadziesiąt sekund później. Po podaniu Krzysztofa Szczodroka, zawodnik Sokoła nie dał szans bramkarzowi gości. Szczodrok mógł niedługo potem trafić bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka ostatecznie nie znalazła się w bramce Błękitnych. W 36. minucie goście mieli swoją szansę na gola, gdy po strzale z rzutu wolnego bramkarz Sokoła z problemami wybijał piłkę.

Początek drugiej części meczu należał do gospodarzy. Kolejną szansę na gola miał Krzysztof Szczodrok, ale ostatecznie piłka nie wpadła do siatki. W 48. minucie Jaryszów wypracował najlepszą jak do tej pory okazję na gola. Jeden z zawodników gości oddał strzał, który obronił bramkarz Leśnicy, zostawiając pustą bramkę, jednak nie było komu wykończyć akcji. Kilka minut później okazję mieli gospodarze, gdy Przemysław Mańka, który pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania, podawał do Szczodroka. W 64. minucie Błękitni trafili do siatki, a konkretnie Michał Ibrom, który strzelał zza pola karnego. Piłkarze z Jaryszowa poczuli wiatr w żaglach i rzucili się do ataku. Świetną okazję miał Kamil Juranek, jednak po dośrodkowaniu jednego z kolegów minął się z piłką. W 77. minucie swoją drugą bramkę zdobył Krzysztof Szczodrok. Jeden z piłkarzy Sokoła wykonywał rzut wolny, który ten skutecznie dobijał. Chwilę przed końcowym gwizdkiem zawodnik Sokoła skompletował hattricka i przypieczętował awans Leśnicy do finału.

ZAG

Sokół Leśnica - Błękitni Jaryszów 4:1 (Krzysztof Szczodrok - 3, Paweł Kołodziej - Michał Ibrom)
Sokół: Michał Murek, Paweł Kołodziej, Tomasz Mieszczyński, Dawid Myszkowski, Piotr Zeizig, Dariusz Burnos, Krzysztof Szczodrok, Roman Swaczyna, Paweł Wasiak, Przemysław Kuś, Marcin Duda oraz Przemysław Mańka, Mateusz Gola, Damian Gorzel
Błękitni: Sylwester Biernat, Szymon Gołąbek, Hubert Ibrom, Marek Grzywocz, Łukasz Michna, Kamil Juranek, Michał Ibrom, Adrian Janik, Marek Szopa, Dawid Haiter, Michał Najda oraz Patryk Grzywocz, Rafał Michna, Michał Heide