fbpx Śmiertelny wypadek w Strzelcach | Strzelec Opolski

Śmiertelny wypadek w Strzelcach

Śmiertelny wypadek w Strzelcach

Artykuły : 
Numer wydania: 
Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kilkanaście minut przed północą, na ulicy Krakowskiej pieszy, przechodzący przez drogę w niedozwolonym miejscu, został potrącony przez 19-latka, kierującego volkswagenem polo. Uderzenie było bardzo mocne - 53-letni pieszy upadł kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Został przewieziony do szpitala w Strzelcach. Pomimo wysiłków lekarzy, zmarł.

Kierowca volkswagena był trzeźwy. Czy pieszy również, będzie wiadomo po przeprowadzeniu badania krwi. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

POS

Komentarze

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 26 Listopad, 2013 - 17:24

Pieszy upadł kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia, a wiec na pewno nie było to 50 km/h.Nie mi oceniac tego typu zdarzenia ale widziałem kilka wypadków w których kierowcy uderzali w pieszych którzy nagle wtargnęli na jezdnie jadac 50km/h i żaden poszkodowany nie ladował kilkanaście metrow dalej.
Mnie bulwersuje inna sprawa. Oświetlenie ulicy Opolskiej i Krakowskiej.Najbardziej ruchliwa ulica w Strzelcach przez którą codziennie przejeżdża kilkanaście tysięcy samochodów jest ciemna.
Żadne argumenty nie przekonają mnie ze jest to podyktowane oszczędnością skoro strzelecki Ratusz oświetlony jest jak kasyno w Las Vegas. Szarzujacych 19to latków którzy dopiero co zrobili prawo jazdy będzie coraz więcej a i takich którzy w srodku nocy przechodzą przez droge gdzie chcą ,także. Ta droga, od początku do końca powinna być bardzo dobrze oswietlona i monitorowana.Bezpieczenstwo mieszkańców jest ważniejsze niż Ratusz i tu rola Rady Miasta bo burmistrz z własnej inicjatywy nic nie zmieni.

silco

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Listopad, 2013 - 09:28

Racja, przejścia w Strzelcach niby są oświetlone, ale wg mnie nieprawidłowo. Światło powinno dokładnie padać już na chodnik przy przejściu i na całe przejście. Jadąc wieczorem często mi się wydaje, że lampy świecą, ale nie w te miejsca gdzie powinny i fakt że są też za słabe.

Portret użytkownika driver
Wysłane przez driver w 30 Listopad, 2013 - 06:41

Dodał bym jeszcze przejścia na Marka Prawego.A może apel do naszych włodarzy.Zdejmijcie parę lamp z ratusza i umieśćcie nad przejściami dla pieszych.Zaraz okaże się,że to nie leży w gestii ratusza.Na pewno bezpieczeństwo mieszkańców leży w gestii prezesa banku spółdzielczego,zawiadowcy stacji,czy naczelnika poczty.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Grudzień, 2013 - 17:12

zanim zaczelam czytac o tym samym pomyslalam.niech wiecej swiatelek dadza na ratusz zamiast oswietlic glowna ulice w strzelcach.nieraz jade ta ulica i patrze na wygasle lampy a tu nagle lampki na ratuszu i na co to komu z nas potrzebne

Odpowiedz