fbpx Śmierć przez brawurę | Strzelec Opolski

Śmierć przez brawurę

Śmierć przez brawurę

Artykuły : 
Numer wydania: 
Siedemnastoletni Łukasz F. poniósł śmierć na miejscu w wypadku samochodu, którym kierował jego o dwa lata starszy brat.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 22 września, parę minut przed godziną 18.00 na drodze powiatowej pomiędzy Dolną a Strzelcami.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że prowadzący forda mondeo 19-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.

- W momencie uderzenia dwóch pasażerów siedzących po prawej stronie samochodu wyleciało z pojazdu na odległość prawie 5 metrów - mówi st. asp. Piotr Biesok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Jeden z nich - 17-letni Łukasz - poniósł śmierć na miejscu. Drugi - 40-letni Robert W. z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do strzeleckiego szpitala, gdzie od razu trafił na stół operacyjny. W chwili, gdy oddawaliśmy ten numer gazety do druku, jego stan był ciężki, mężczyzna przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Do szpitala trafili także kierowca forda i dwóch pozostałych pasażerów: 23-letni Damian O. i 16-letni Damian W. Rany, jakie odnieśli, nie były zbyt poważne, jeszcze tego samego dnia zostali wypisani do domów. Kierowca - Krzysztof F. - został na obserwacji w szpitalu. Na miejscu wypadku przyznał on policjantom, że chwilę przed utratą panowania nad pojazdem jechał z prędkością 150 km/h. Był trzeźwy. Na długości około 80 metrów widoczne były ślady opon samochodu, który prawdopodobnie sunął już wtedy bokiem.

- Pień drzewa, w które uderzyło auto, pękł od korzeni do wysokości 4 metrów - mówi st. asp. Piotr Biesok.

Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy Strzelec. Dokładne okoliczności zdarzenia bada policja i prokuratura.

POS

Komentarze

Portret użytkownika wrocek
Wysłane przez wrocek (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2013 - 14:12

Drogi mamy takie , jak nam gierek pobudował , na nowe bym nie liczył , z resztą na nic bym nie liczył , na Edku psy wieszali ale prawda taka że to co mamy to w większości On pobudował.

Portret użytkownika Nierozumiejący Polaków
Wysłane przez Nierozumiejący ... (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2013 - 17:17

A ja kolego jednak na coś bym liczył. A mianowicie na myślenie podczas jazdy. Jeśli drogi mamy takie jakie mamy, jak piszesz, to nie należy na takich drogach jeździć z maksymalną dopuszczalna prędkością, bo jest to niebezpieczne. Jeśli droga jest w złym stanie to należy na tyle zwolnić aby można było bezpiecznie się nią poruszać, a nie pędzić jak szalony i w razie wypadku mieć pretensje do drogi czy do wszystkich dookoła, tylko nie do siebie. Na tej drodze gdzie doszło do tego wypadku, jazda z mak. dopuszczalną prędkością czyli 90 km/h już jest niebezpieczna, a cóż dopiero na drodze, która jest w opłakanym stanie. A prędkość jaką rozwinął ten bezmyślny młody kierowca, nawet na autostradzie jest niedopuszczalna. Także nie miejmy wiecznie pretensji do dróg, bo to nie drogi poruszają się po pojazdach tylko na odwrót. To nie drogi mają myśleć tylko kierowcy poruszający się po nich.

Portret użytkownika Adamek
Wysłane przez Adamek (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2013 - 18:00

Wiesz coś w tym prawdy jest , masz rację. Ciężko liczyć na nasze władze lokalne w obecnej formie.

Portret użytkownika Nierozumiejący Polaków
Wysłane przez Nierozumiejący ... (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2013 - 19:56

Ludzie, co maja władze lokalne do prędkości z jaką ten bezmyślny kierowca jechał?!

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 24 Wrzesień, 2013 - 14:21

A ja mam nadzieje ze prokurator i sad potraktują tego 19sto latka z należytym "szacunkiem".

silco

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2013 - 12:45

a teraz starosta ogłosi żałobę...cóź głupich nie sieją, niech nikt nie mówi ze rodzice nic nie wiedzieli ze dzieciaki(tak..dzieciaki) jeżdżą jak wariaci. Pasażerowie też powinni byli zareagować jak kierowca jedzie jak wariat..wystarczyło powiedzieć - zwolnij bo wysiadam. Jak sadzę teraz znajdzie się wielu obrońców, tylko zanim zaatakują niech się zastanowią że ktoś z nich mógł jechać z przeciwka, czy iść poboczem a taki wariat wyjeżdżający zza zakrętu pędzi na nich-finał łatwo przewidzieć.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2013 - 13:05

Nie ma kogo , ani czego żałować może tylko śmierci pasażera zamiast idioty kierowcy.

Odpowiedz