Smaczne szejki i ćwiczenia

Smaczne szejki i ćwiczenia

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od lipca, co jakiś czas, w Gąsiorowicach spotykają się panie ze Stowarzyszenia Kobiet i Gospodyń Wiejskich oraz inni mieszkańcy. Ma to związek z projektem, na który otrzymali 3 tys. zł dofinansowania ze środków programu „Działaj lokalnie 2017” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

- Nasz projekt grantowy nosi tytuł „W zdrowym ciele zdrowy duch - integracja nie tylko dla seniorów” - przypomina Martyna Ochmann-Maseli, główna koordynatorka spotkań. - Odbyło się już 5 warsztatów w lipcu i sierpniu, jedne we wrześniu. Planowane są jeszcze jedne w październiku.

Gąsiorowickie seniorki spotkały się z fizjoterapeutą Michałem Sklebicem. Radził im, w jaki sposób dbać o kręgosłup. Pokazywał przydatne ćwiczenia, które można wykonywać w domu.

- Specjalnie na potrzeby programu zakupiliśmy maty do ćwiczeń. Panie chętnie z nich korzystały - wspomina koordynatorka.

15 września w Gąsiorowicach gościła dietetyk Katarzyna Woźniak. Miała dla pań wiele wartościowych rad żywieniowych. Przypomniała, że ciało człowieka zbudowane jest z komórek, które do życia i wzrostu potrzebują składników odżywczych.

- Nasz wygląd, samopoczucie i zdrowie zależą od codziennej diety - mówiła dietetyczka. - Powinniśmy oczyszczać organizm poprzez prawidłową zbilansowaną dietę. Oczyszczony organizm to szczęśliwy człowiek! - przekonywała.

Panie miały okazję skosztować dwa szejki - napoje o działaniu oczyszczającym i dodającym energii. Jeden zrobiony został z sałaty zielonej, jarmużu, kiwi i ogórka zielonego z dodatkiem oliwy z oliwek; drugi - z banana, jogurtu naturalnego, brzoskwini, ananasa i oliwy.

- Tłuszcz w postaci oliwy potrzebny jest do przyswojenia witamin A, D, E, K - wyjaśniła dietetyczka. Napoje wszystkim smakowały.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Życzenia dla zasłużonej
Takie wyjazdy są potrzebne
Kto ma reprezentować gminę?

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2017 - 13:17

Szanowna Redakcjo Strzelca Opolskiego,

Bardzo mi się nie podoba Państwa zachowanie. W ostatnim wydaniu Strzelca Opolskiego pisaliście Państwo o gazyfikacji w Gminie Jemielnica. Na forum Strzelca Opolskiego były rózne komentarze, były komentarze za i przeciw. Dlaczego wybraliście do gazety komentarz tylko za gazyfikacją, a nie daliście też komentarza przeciw? Czy regułą Państwa codziennej pracy jest to żeby zawsze Pana Wójta Gminy Jemielnica mówiąc delikatnie klepać po plecach? A moze jest tak że Redaktor Strzelca Opolskiego jedzie do urzedu gminy i Pan Wójt Wycisło sobie wybiera teksty do gazety?  

Szanowni mieszkańcy, nie dajcie się zwariować,nie dajcie się omydlić oczu. Na początku gazyfikacja będzie opłacalna, żeby wepchnąć w to ludzi, a póżniej Was będą doić tak jak to robią strzeleckie wodociągi. Jak budowano kanalizację mówio nam, że ceny nie będa wysokie, ze się wszystko opłaci itp.a dziaj zobaczie sobie, albo pórównajcie sobie koszty wody i kanalizacji w Gminie Jemielnica z Gminą Izbicko. To jest przepaść. Warto w tym miejscu wyraźnie zanzaczyć,że współwłascicielem strzeleckich wodociągów jest Gmina Jemielnica czyli krótko mówiąc swój doji swojego. Dlatego pytam czy z takim Wójtem jakim jest Wycisło można myśleć o gazyfikacji? Ten Wójt Gminy Jemielonica przeceiż nie patrzy na ludzi ale żeby się dobrze żyło prezesowi. Prezes strzeleckich wodociagów zarabia więcej niż premier Polski - tak Panie Wójcie tak Pan dba o prezesiunia a jak o ludzi? No tak, że ludzie nie wytrzymują tego dojenia i uciekają za granicę. 

Szanowni Państwo z cenami wody i kanalizacji nasz wójt i jego zastęca nic nie zrobili, jak dojili ludzi tak dalej doją. A więc doświadczenie pokazuje że z gazyfikacją bedzie tak samo. No ale czy np wice wójt Pyka bedzie zastanawiał nad cenami wody kanalizacji czy gazu jak jego wynagrodzenie miesięczne to ok. 9200 zł brutto. Pana Wójta Wycisły jeszcze dużo więcej. 

Szanowni Redakcjo Strzelca Opollskiego wiemy że w opisywaniu iprez jesteście świetni a może by tak przedstawić mieszkancom ceny wody kanalizacji i opłaty stałe w Gminie Jemielnica i w Gminie Izbicko. Niech się w koncu ludzie dowiedza jaka jest przepaść, jaka jest masakra i w końcu że ten wójt już nigdy nie powinien zostac wójtem. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2017 - 11:22

A co?Jemielniczanie nie dostają rachunków i nie płacą  czy też są idiotami żeby im cenniki drukować, które też nie przeczytają? A o zarobkach Pana Wielmoża Prezesa kilka razy w S.O. przeczytałem.Czytaj częsciej i uważnie.

Portret użytkownika Kokot
Wysłane przez Kokot (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2017 - 20:10

W Niemczech dla opalania w zimie używany jest albo gaz albo olej, spalanie plastików, węgla czy opon jest zakazane. Niemcy żyją średnio 84 lata, a w kraju jest porządek.

TW Rosji pali się byle czym. Miasta pokrywa jadowity żółty dym, unosi się ostry zapach palonej siarki, wszędzie leżą śmieci, jest brud i przestępczość. Średnio Rosjanin dożyje 67 lat.

Czy chcemy, aby w Jemielnicy było jak w Rosji, czy na prawdę chcemy sowieckiej kultury wschodu?

A może chcemy równać do najlepszych, do Niemców, Szwajcarów lub Anglików?

Wybierasz Europę czy Azję?

 

Portret użytkownika Jan Ewangelista
Wysłane przez Jan Ewangelista (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2017 - 20:18

PAPIEŻ FRANCISZEK  powiedział, że niszczenie ZIEMII I PRZYRODY  jest grzechem śmiertelnym. TRUCICIEL łamie szóste przykazanie NIE ZABIJAJ! 

Kim jesteś, aby podnosić rękę na przykazania boskie, na której zbudowana jest nasza cywilizacja? Opamiętaj się człowiecze! Jestem w stanie zrozumieć, że możesz nie lubiec wójta i go zwalczać, ale nie podnoś ręki na PAPIEŻA!

Odpowiedz