fbpx Skatowe rozmaitości | Strzelec Opolski

Skatowe rozmaitości

Puchar Burmistrza Kolonowskiego

Tradycyjnie w lipcu rozgrywany jest turniej o Puchar Burmistrza. W tej edycji zagrało 49 zawodników. Zostały zagrane dwie serie po 48 rozdań. W I serii najwyższy wynik uzyskał Marian Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice - 1598 pkt.), a w II Mieczysław Rączkowski (Lech Kędzierzyn-Koźle - 1398 pkt.). Najwyższy wynik po 2 seriach uzyskał zawodnik KS Skat-Lub Kochcice, Andrzej Szimber (2814 pkt.). Na 2 miejscu uplasował się Mieczysław Raczkowski (2776 pkt.), a trzeci był zajął Bernard Wodniok (LZS Ligota Dolna - 2675 pkt.). Najlepszy wynik zawodnika naszego powiatu uzyskał Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie - 2366 pkt.), który zajął 6 miejsce. Ponadto został nagrodzony najlepszy zawodnik gminy Kolonowskie. Był nim Leon Deptała, który z wynikiem 1986 pkt. zajął 21. miejsce.

Puchar Lata 2019

W VI turnieju Pucharu Lata 2019 w 1 serii najlepszy okazał się Leopold Dybowski (GOSiT Zawadzkie), który uzyskał 1486 pkt. Bernard Wodniok (LZS Ligota Dolna) po 1 serii plasował się na 3 miejscu z wynikiem 1165 pkt. W 2 serii z wynikiem 1068 pkt. zajął 2 miejsce. Dzięki temu wynikowi w sumie uzyskał 2233 pkt. i o 28 pkt. wyprzedził L.Dybowskiego. Na 3 miejscu uplasował się Krzysztof Samol (Nitron Krupski Młyn) 1769 pkt. Kolejne dwa miejsca zajęli zawodnicy Skata Kolonowskie: 4. Józef Pudełek 1640 pkt., 5. Leon Deptała 1639 pkt. Po 6 turniejach klasyfikacja przedstawia się następująco: 1. Piotr Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice) 11162 pkt., 2. Piotr Kaszuba (Nitron Krupski Młyn) 10026 pkt., 3. Józef Pudełek 9924 pkt., 4. Marian Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice) 9376 pkt., 5. Bernard Wodniok 9356 pkt. Kolejny VII turniej odbędzie się w czwartek (25.07) w sali Kinoteatru w Zawadzkiem o godz. 17:00.