fbpx Skatowe rozmaitości | Strzelec Opolski

Skatowe rozmaitości

Grand Prix PZSkat

W Raciborzu została rozegrana III Grand Prix Polskiego Związku Skata. Wystartowało w nim 351 zawodniczek i zawodników. W tym gronie zagrało pięciu przedstawicieli naszego powiatu. Najwyższe miejsce zajął Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie), który z wynikiem 2575 pkt. uplasował się na 22. miejscu. 65. miejsce zajął Antoni Świtała (2302 pkt.), zaś Ernest Bryłka był 212. (obaj GOSiT Zawadzkie - 1710 pkt.). Na 255. miejscu został sklasyfikowany Jerzy Stanulla (DK Strzelec Strzelce Op. - 1547 pkt.), a Marek Wyszkowski (GOSiT Zawadzkie -1401 pkt.) był 282. Turniej wygrał Mirosław Walaszek (Walet Pawłowice - 3237 pkt.).

W Strzelcach mistrzem Antoni Świtała

Dobiegły końca mistrzostwa sekcji skata DK Strzelec Strzelce Opolskie. Zgodnie z regulaminem rozegranych zostało trzydzieści turniejów. Prowadzenie odzyskał po 10 turnieju Antoni Świtała (GOSiT Zawadzkie) i systematycznie powiększał różnicę nad rywalami. Ostatecznie zebrał 46411 pkt. i przewaga nad wicemistrzem Jerzym Stanullą wyniosła 4913 pkt. Trzecie miejsce i brązowy medal dla Eugeniusza Zwolińskiego. Jego wynik to 40122 pkt. Kierownik sekcji Franciszek Skrzypczyk dokonał podsumowania minionego sezonu. Niestety zmniejsza się ilość startujących zawodników. Puchary i medale wręczała Klaudia Długosz, przedstawicielka Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich. Po słodkim poczęstunku został rozegrany jeszcze jeden turniej, w którym najlepszy okazał się Franciszek Świtała (GOSiT Zawadzkie). Uzyskał on 2302 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Morawiec (1522 pkt.), a trzeci był Eugeniusz Zwoliński (obaj DK Strzelec - 1428 pkt.). Teraz czeka nas letnia przerwa. Następna edycja mistrzostw wystartuje we wrześniu.