fbpx Skatowe rozmaitości | Strzelec Opolski

Skatowe rozmaitości

Zawadzkie

W Zawadzkiem w XXIII turnieju podium zajęli zawodnicy trzech I-ligowych drużyn. Zwyciężył Marcin Szymski (Victoria Chróścice - 1984 pkt.), drugi był Ernest Bryłka (GOSiT Zawadzkie - 1905 pkt.), a trzeci Marian Koziorowski (KS Skat-Lub Kochcice - 1903 pkt.) W klasyfikacji po 23 turniejach nastąpiła jedna zmiana. Na piąte miejsce awansował Leon Deptała (Skat Kolonowskie - 34445 pkt.), spychając na szóstą lokatę Reinholda Bryscha (GOSiT Zawadzkie - 33504 pkt.). Czołówka to: 1. Marcin Szymski (38372 pkt.), 2. Antoni Świtała (GOSiT - 36363 pkt.), 3. Roman Kościelny (Skat Kolonowskie - 35860 pkt.), 4. Leopold Dybowski (GOSiT - 34981 pkt.). XXIV turniej odbędzie się w czwartek (21.02) o godz. 17.30 w hali sportowej w Zawadzkiem.

Wysoka

W Wysokiej został rozegrany VII turniej „Gramy o Puchary”. Tym razem najlepszy okazał się zawodnik ze Zdzieszowic Ryszard Kauf, który ugrał 2323 pkt. Na drugim miejscu Piotr Szymura (Kędzierzyn Koźle - 2300 pkt.), a trzecie miejsce zajął Jan Jońca (Zdzieszowice - 1919 pkt.). Najlepszy zawodnik z Wysokiej uplasował się na 7. miejscu, a był nim Bruno Rudol (1736 pkt.). W klasyfikacji po turniejach zgodnie z przyjętym regulaminem zostają zawodnikom odpisywane najsłabsze wyniki. Nastąpiło przetasowanie w kolejności. Prowadzi nadal Jan Jońca (11355 pkt.), Na drugie miejsce awansował z szóstego Franciszek Czakaj (Leśnica - 10403 pkt.). Kolejne miejsca zajmują  3. Krzysztof Malkusz (Odrowąż - 10320 pkt.), 4. Andrzej Farana (Gogolin - 10201 pkt.), 5. Bernard Socha (9951 pkt.), 6. Bruno Rudol (obaj Wysoka - 9895 pkt.). Różnice pomiędzy zawodnikami są do odrobienia już w najbliższym VIII turnieju, który odbędzie się w najbliższy piątek (22.09) o godz. 17.00 w siedzibie OSP w Wysokiej.

Drużynowy Puchar Polski

W Kolonowskim zostały rozegrane eliminacje okręgowe Pucharu Polski. Zagrało w nim 20 drużyn, a najlepszą okazała się I-ligowa Victoria Tranzyt Chróścice (11691 pkt.), wyprzedzając II zespół LZS-u Ligota Dolna (10510 pkt.) oraz I-ligowy KS Skat-Lub Kochcice (10321 pkt.). Z naszych strzeleckich drużyn najlepiej wypadła drużyna GOSiT-u Zawadzkie, która zajęła szóste miejsce (8975 pkt.). Zespół grał w składzie: Ernest Bryłka (2345 pkt.), Marek Wyszkowski (2240), Józef Ludwig (2024), Franciszek Świtała (1419) oraz Leopold Dybowski (947) Na dwunastym miejscu uplasowała się drużyna LZS Leśnica. Punkty zdobywali: Norbert Gorzel (2680pkt.), Alfred Wojtala (2352), Józef Pietrzyk (2209) oraz Bruno Rudol (811). 16. Miejsce dla Skata Kolonowskie (7746 pkt.): Zygmunt Dzierżawa (2638 pkt.), Józef Pudełek (1789), Leon Deptała (1690) oraz Grzegorz Dropała (1629). Drużyna DK Strzelec Strzelce Op. zajęła 17. miejsce (7629 pkt.), a na wynik zapracowali: Jerzy Stanulla (2565 pkt.), Edward Lasota (2186), Jacek Morawiec (1606) oraz Franciszek Skrzypczyk (1272). Ostatnie 20. miejsce zajęła drużyna LZS Otmice (4996 pkt.). Skład drużyny: Henryk Piechota (1776 pkt.), Rajmund Kowalczyk (1751), Karol Wotka (832) oraz Leon Kuczera (637). Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 5 drużyn. Niestety zabraknie w nim drużyn z naszego powiatu.